Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Káros-e, illetve mennyire...

Káros-e, illetve mennyire lehet káros ez az edzés egy 16 éves fiúnak?

Figyelt kérdés

16 éves srác vagyok, és vannak otthon súlyzóim. Mivel mindig szekáltak engem mindenhol, főleg az iskolában keserítették meg az életemet (fizikai bántalmazással is), ezért elkezdtem küzdősportolni, és az elmúlt két évben szinte minden nap edzettem. Hol otthon, hol az edzőteremben, de minden nap. Egyszerűen belém égett, hogy mindig szekáltak a kinézetemmel, és vertek is, ezért borzasztóan edzésfüggő lettem.

Minden nap hátazok a 30 kg-os súlyzómmal, utána a térdemre rakva bicepszezek vele.

Szóval a kérdésem az, hogy mennyire lehet káros ez az egész?



dec. 18. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A mindennapos monoton edzés a regeneráció rovására mehet előbb-utóbb, emiatt pedig az izületeid, izomszöveteid, szalagjaid nem lesznek boldogok, de a technikád, a mobilitásod, a bemelegítésed rendben van, akkor odázhatod a problémát.
dec. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
12%
Túlzásba nem kell vinni, az emeléstől tartózkodni kell.
dec. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Psycho ***** válasza:

Kétféleképpen tud káros lenni. Fizikai, illetve lelki értelemben.


Fizikailag úgy, ahogy #1 is írta. A túledzés nem játék, főleg egy fejlődésben lévő szervezetnek. Önmagában semmi gond nincs az edzéssel, de valóban fontos az edzésterv optimalizálása.

Hidd el, sokkal többet elérsz vele, mintha "ész nélkül", "ami a csövön kifér" elvet követed.


Pszichésen úgy tud káros lenni, ha túlzottan belevonódsz ebbe a tevékenységbe. Annyira, hogy az már mástól veszi el az időt/erőforrást.

Tehát pl. ha a család/társas kapcsolatok/tanulás rovására megy, akkor riadót kell fújni.

dec. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!