Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy tudnék magasabbra rúgni?

Hogy tudnék magasabbra rúgni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Néhány hete elkezdtem kicsit komolyabban nyújtani, de olyan, mintha ettől "visszafejlődnék".

Azt tudni kell, hogy én karatézok és szeretnék egyre magasabbra rúgni.

Viszont mióta elkezdtem nyújtani, spárgát próbálgatni, egyre inkább nem mennek a magas rúgások.

Oldalra a láblendítésnél is érzek a combomban illetve a fenekemben egy feszülést (ami eddig nem volt) és ez nagyon gátol.

Szerintetek most mit csináljak? Járt már valaki hasonlóan?

Hogy tudnék magasabbra rúgni?


Válaszokat előre is köszönöm szépen :)



jan. 2. 22:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Bemelegítesz rendesen? Hogy nyújtasz? RÁngatni pl nem nagyon szabad, nem szabad magad megszakítani. Amit írsz, hogy visszafejlődést érzel, arra utal, hogy túltolod kicsit.
jan. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bemelegítést sose hanyagolom el.

Black Belt Samery egyik videójára nyújtok: [link]


Akkor szerinted most egy kicsit le kéne állnom? Minden nap edzek, de például pont ma volt az a pont, hogy nem rúgtam már mert annyira fájt

jan. 3. 00:43
 3/5 anonim ***** válasza:

Kicsit pihentetném, max pár nap. Ez elég húzós egybéként, így ahogy itt nyomják. Mindjárt ilyen mély gugolásokkal kezdeni, meg 1-2 perc után láblendítés. Nem rosszak ezek a gyakorlatok, de mi általában valami kombináltfutás, vagy valami kevésbé terhelővel melegítünk vagy 15 percet, aztán nyújtás, inkább statikus nyújtógyakorlatokkal (nem rángatva). Aztán utána csinálunk ilyen lendítéseket.


Egyébként én elég kötött vagyok, de olyan, hogy csökkent a magasság, csak a lustaságom miatt volt, ha kihagytam heteket.


Szerintem a napi edzés sok, ha az ember mondjuk csak lábra koncentrál. Én vagy 2 naponta edzenék, hogy legyen idő regenerálódni, vagy minden másnap a lábat dolgoztatám és nyújtanék, a másik napokon meg valamit felsőtestre, amit szükségesnek látsz.

jan. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ne csak azt az izmot nyujtsd amit nyujtani akarsz hanem az ellenteteset is. Kulonben a masik oldali izomrovidules visszatartja a mozdulatot
jan. 3. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat

:)

jan. 3. 16:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!