Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért mennek manapság az...

Miért mennek manapság az emberek kondi terembe, miközben olyan sokféle sport van?

Figyelt kérdés

Én aerobikozok, azt jobban szeretem, mint a kondi termeket, nekem olyan idegen az egész, mintha nem is arról szólna a dolog amiért oda mész. Sok beszélgető ember van stb.

Tudom, inkább alakformálás miatt mennek oda, de akiken látszódik az eredmény abból kevés van.


Például ott a barátnőm. Megy edzeni heti 3-szor a párjával és barátaival, de nagyon lassan fogyott (par hónapja elkezdett egy diétát, 1-2 hónap után latszodott az eredmény).

Mesélte hogy megcsináltak egy edzés sort aztán 1 órán keresztül beszélgettek és elmentek inkább pizzázni.


Nem értem ezt. 8 hónap alatt kb 15 kg-ot adott le, míg én fél év alatt 20-at, az aerobikkal.


Miért ilyen népszerű a kondi? Valaki elmondja nekem? (Akik tényleg szépen fejlesztik az izmaikat megértem, mert ezzel a módszerrel lehet a legnagyobb változást elérni.)



jan. 28. 09:04
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Ja még annyit, hogy instán kevés az aerobik edző, leginkább kondisok vannak és ők adnak tanácsokat, mit hogy kell csinálni… DE MIÉRT VANNAK ILYEN SOKAN??? MIÉRT EZ A MENŐ???
jan. 28. 09:06
 2/15 anonim ***** válasza:
Ha pl te otthon aerobikozol, ő meg eljár edzeni, sokan azért vannak így, mert ha el kell járni, megvetted már a bérletet, jobban eljársz, otthon meg elmismásolja, aki olyan
jan. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

A fogyás nem feltétlenül a mozgáson múlik, sokkal inkább az étkezésen, Kcal deficitben kell lenni. Az aerobic valóban jobb ha nagy súlyt kell leadni, magasabbra viszi a pulzust, jobban égeti a kalóriákat. Viszont a kondi szépen formál, feszesít, összességében lehet hogy lassabb, de a végeredmény szebb lesz. Másra jó a két dolog, nem érdemes hasonlítgatni őket.

Amúgy meg hogy mit szeretnek rajta? Ahány ember annyi féle... Én például utálom a gombát, nem értem hogy miért eszik emberek, amikor annyi féle más kaja van ami SZERINTEM finomabb. 🤷

jan. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
22%
Aerobikkal ha lefogysz, úgy fogsz kinézni mint egy darab szar. A gyúrás azért jó, mert izmot ad, és az izom adja a formát a testnek.
jan. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

- aerobikra akkor mész amikor van aóra, edzőterembe percre pontosan akkor amikor te akarsz és pont annyit maradsz amennyi jolesik vsgy amennyi idod van

- ha otthon tornazol akkor sokan elsaljak, pl en is. De ha megvan hogy megyek a terembe mindenkedd3n meg csutortokon akkor ahhoz tartom magam. Meg ugye a berletet is mar kifizetttem.ez motival

- az aerobik kardio, a teremben pedig nem minden kardio. A kardio rovid tavon jo es eget is kaloriat de az erosito edzes tobb kaloriat eget. Illetve a kardioval csak fogy le a zsir az erositovel meg fogy le a zsir es jon fel az izom. Ha ket ugyanolyan magas 80 kilos ember lefogyna 60 kilora, egyik kardioval masik erosito edzessel, utobbi sokkal sokkal szebb es vekonyabb es formasabb lesz

- a fogyas uteme nem a sporttol fugg. Elsosorban az etkezestol fugg, a sport kiegeszito.

- a tul gyors fogyas egeszsegtelen is lehet nagyon sokszor

jan. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Akkor ezek szerint szerencsés vagyok, mert aerobik órákkal is nagyon csinos lettem. (Ráadásul nagy akarat erőm is van, mert itthon is edzek, igaz előtte jó pár hónapot jártam csoportos órákra, így megtanultam a helyes technikát is.)


Tudom, hogy az étel is fontos a fogyásnál. Én is úgy csináltam, mindent is mértem.


Az, hogy formásabb lesz valaki a konditól… rúdtáncoltam egy ideig, az is szép formát ad ;)

jan. 28. 12:42
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem mondtam hogy más nem ad formát. Azt mondam hogy a kondi ad.


Azt se momdtam hogy nem lehet valaki szép vékony kardióval. De azt igen hogy (szerintem) szebb ha izmosodik is es azt kardioval nem lehet.


Gratulálok a sikeredhez. Csak próbáld meg elismerni másokét és nem hasonlítgatni magad

jan. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Pont ez a bajom!

Ők tolják magukat a kepembe, ezért vagyok rosszul!

Alapból fel sem merült volna bennem ez a kérdés, de ez az erőszakos “csak a kondisok jók és ok edzenek igazán” elég rendesen felidegesit :(

jan. 28. 15:18
 9/15 anonim ***** válasza:
Bocsi, de most inkább te tűnsz erőszakosnak, annyira nyomatod hogy milyen szörnyűséges a kondi... A kardió és az erősítő edzéseknek is meg van a helye, tényleg teljesen felesleges a hasonlítgatás. Igazából úgy látom hogy te nem is kérdezel semmit, csak jöttél szidni a kondisokat és várod a megerősítést. Szerintem neked van valami komplexusod ha azt gondolod hogy kezelnek mert más sportot űzöl mint ők. És nem azért védem őket mert én konditerembe járnék, én sem járok, én speciel bringázom. És sosem éreztem hogy aki mást sportol az lekezelne e miatt. Foglalkozz szépen csak magaddal, nem kell a dráma.
jan. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Leírtam, hogy de igen is ők nyomatják ezt, rá akarnak beszélni menjek én is.

De nem igazán fogják fel, hogy én a sportokat jobban szeretem.

Abban igazad van megerősítést vártam, hátha valaki egyetért velem, de ezek szerint csak én jártam így, aki a barátai szerint nem igazi edzést csinálok, amiért nem járok oda ahova ők.

Lehet szarul fogalmaztam meg, mert amikor írtam, pont akkor idegesitettek fel.

És köszi nincs komplexusom, de férjem családja is erőszakos típus és már rossz hallgatni, hogy mindenki valamilyen úton módon rám akarnak valamit erőltetni.. tudom a vége nem tartozik, de legalább tudom, többet feszülten ne irogassak ide

jan. 28. 17:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!