Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fegyencedzést miért kell...

A fegyencedzést miért kell ennyire az alapoknál kezdni miközben a meztelen harcos mást mond?

Figyelt kérdés

Ott Pavel azt írja, hogy azon a szinten kapcsolódjunk,be ahol éppen az edzettségünk tart.

Akkor a fegyencnél,miért olyan fontos, hogy végigcsináljuk az alapokat?

Ha valaki már sportolt vagy sportol akkor is irány a kezdő szint?

Annak van értelem, hogy valaki elkezdni az alapoknál, de mellette sportol mást is?


Tudom, most nagy divatja van ennek, de tényleg jó annyira, mint ahogy dicsérik? Annyival egészségesebb ?

Ezek lennének a főbb kérdéseim.

Ha kérhetném akkor a válaszolók az életkorukat osszák meg és ha lehet a sportban eltöltött évek tapasztalatit és ne csak amit olvastak. Köszönöm.


Súlyzóval már nem is jó edzeni? Akkor a Kettlebell vagy a Crossfit?

Miért kell bizonyos gyakorlatokból sokat csinálni miközben leírja, hogy az erősödéshez inkább kevesebb ajánlott?

50 egylábas guggolás? Minek?



2014. júl. 15. 13:32
 1/2 anonim ***** válasza:

trainlikeaman nevű felhazsnáló válasza:


A fegyencedzés egy jó rendszer olyanoknak, akik a 0-ról kezdenek sportolni és eljuthatnak vele egy jó szintre. De ezt leszámítva nem sok haszna van ennek a könyvnek. Egy propagandaszöveg, és a progressziók is hagynak kívánnivalót maguk után. És ott vannak azok az erőművészek akikkel példálózik. Én nagyon nagyra tartom őket, én is hozzájuk hasonlóan edzek. Vagyis keverem a súlyzós és saját súlyos gyakorlatokat. Erről persze a könyvben csak egy képaláírásban van szó... Az elejétől pedig felesleges kezdeni, ha egy magasabb szinten vagy. Pavel sokkal hitelesebb és a módszerei is jobbak a nem létező Wade edzőnél. Ajánlom Pavel többi könyvét, Christopher Sommer - Building the gymnastic body című könyvét, és az említett régi erősemberek írásait, pl Eugene Sandow, Arthur Saxon, Sigmund Klein, George Hackenschmidt... Sok érdekes és hasznos információ van az ő könyveikben is. Meglátod majd azt is, hogy a kettlebelles török felállás és döntött törzsű nyomás(bent press) és a többi, nem Pavel találmánya, ő csak leporolta őket és létrehozott egy elvet. Ki az erősebb? Aki nagy súlyt emel, vagy aki felhúzza magát egykézzel? Szerintem az, aki mindkettőt csinálja. :)

2014. júl. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

két külön rendszer... nekem úgy tetszik, hogy előbb fegyenc, aztán meztelen...


amúgy az első gyakorlatoktól is izmosodsz, ha helyesen hajtod végre... edzettként álltam neki, és mire falnál lenyomsz háromszor ötven fekvőtámaszt (bár ez nem izomépítés, csak nagyon sokadrangúan), már lever a víz...

2015. márc. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!