Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futáshoz milyen méretű cipőt...

Futáshoz milyen méretű cipőt vegyek? (többi lent)

Figyelt kérdés
Alapvetően az adott cipőmárkából ha azt a cipőt a mindennapokban hordanám, akkor 43.5-44 elég lett volna. Az eladó rábeszélt viszont, hogy 44.5-t vegyek, viszont ebben itthon sétálgatva kicsit bőnek érzem, a sarkam is minimálisan mozog minden lépésnél és a lábujjaimnál is bőven van hely. Tényleg szükség lesz 0.5-1el nagyobb méretre futás közben? Én épp azt akarnám hogy minél stabilabban fogja a lában és ne mocorogjon semennyire benne a lábam.

márc. 26. 21:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálam kb. méretben a különféle sportágakra kb. így néz ki:


mászócipő (44.5-45) < beszállócipő (45.5) < hétköznapi utcai cipő (45.5-46) < túracipő (46) < hegymászó bakancs és futócipő (46-46.5)


Futócipőnél nem kell hátul akkora tartás mint az alapvetően gyaloglásra szánt cipőknél, illetve érkezéskor elől jobb ha nem éri el a lábujjad az orrát, emellett ha hosszabb, 20-30 km-es tábokat is futsz, az a végére megnyújtja a lábfejed. Így általánosságban a fél mérettel nagyobb jó tud lenni, de márka függő, pl. Saucony ugyanolyan számban kisebb mint a Nike.

márc. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Erdemes 1 szammal nagyobb egyszer futottam

Kisebb meretu cipoben hosszu tavot verzet a labujjam lila volt a kormom meg vizesedes szoval ja

márc. 26. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Márkafüggő nekem mekkora kell. Csizmából 39, de nike futócipőbe 37,5be nem éri el a cipő orra végét a lábam.
márc. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!