Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha túl magas a pulzusom futás...

Ha túl magas a pulzusom futás közben, attól mi bajom lehet?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretek futni, a szülés után újra elkezdtem január végén a kocogást városon belül.

Vettem pár éve csak erre a célra egy olcsó okosórát (Amazfit), hogy mérjem a távot meg az időt, de csak olyan hozzávetőlegesen, nem cél a pontosság. Csak most elkezdett idegesíteni, hogy mindig a VO2 max zónában van a pulzusom 90 fölötti százalékban. Amúgy ez szülés előtt is így volt, csak akkor egyáltalán nem foglalkoztam ezzel...

Én ebből nem nagyon érzek semmit, nyilván fáradt vagyok a futás végére, de semmi egyéb.

Lehet ettől valami bajom?

Vagy lehet, hogy gagyi az óra, és rosszul mér? Mondjuk inkább arra tippelnék, hogy akkor kevesebbet mérne...



ápr. 4. 22:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Gagyi az ora
ápr. 4. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Óra pontatlan, nem igazán erre való.
ápr. 4. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Akkor szerintetek teljesen figyelmen kívül hagyhatom ezeket az értékeket?

Ha mégis azt vesszük alapul, hogy jól mér, akkor lehet probléma a magas pulzus miatt?

ápr. 4. 23:48
 4/15 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem minden tevekenysegkor megemelkedik a.pulzus
ápr. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
3# lehet venni mellpánt féle pulzus számlálót, na az jó erre.
ápr. 5. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

5!

Köszönöm, de engem igazából nem érdekel a pulzusom, ha normális, hogy megemelkedik 😀

Amúgy 180 körül van a max.

(Az alap vérnyomásom és pulzusom jó szokott lenni.)

ápr. 5. 00:20
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha nem kapkodsz a levegőért, nem vagy rosszul, nem érzed a szédülést, akkor figyelmen kívül hagyhatod.
ápr. 5. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

Akkor van gond ha ülés közben magas

Ha valaki egy oroszlan elott menekul messze magasabb lesz meg a leirtnal is. De utána vissza áll

ápr. 5. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Egy kezdő futónál a 180-as pulzus normális, hiszen nem vagy szokva a terheléshez. Nem lesz tőle bajod. Ha sok a szervezetnek, akkor úgyis "véd" azzal, hogy elkezdesz lassulni és lemegy a pulzus. Próbálj meg lassabban futni, kocogni és nézd meg hogyan reagál rá a pulzusod. Idővel amúgy ha rendszeresen futsz, szépen csökkenni fog az átlag pulzusod ugyanazon tempó mellett, mert edződsz és egyre jobban megszokod.
ápr. 5. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Mint írtam, nem vagyok kezdő futó...

Igaz, hogy időtől/kedvtől függően változnak a távok, de szülés előtt gyakran futottam 15 km felett is, visszanéztem, akkor is hasonlók voltak a pulzusértékek.

Most január óta futok megint heti 3-4 alkalommal, általában 6-10 km között, mikortól nem fogok kezdőnek számítani? (A pulzusértékek ugyan olyanok végig, semmi változás).

Ja, és 38 éves vagyok.

ápr. 5. 08:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!