Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Izomláz lehet vagy megsérültem?

Izomláz lehet vagy megsérültem?

Figyelt kérdés
2 éve rendszeresen tornáztam otthon. Novemberben költözés miatt abba hagytam. 2 járok edzőterembe nulla tapasztalattal. Első nap durva izomlázzal jöttem haza ( össze csuklott a lábam lépés közben) második nap felső test edzés volt a terv de találkoztam egy ismerőssel a teremben aki felajánlotta hogy mutat pár jó gyakorlatot, megmutatja a gépeket. Azonnal nagy súlyokat rakott a gépre. Edzés után 1 óra múlva már nem bírtam a bal lábamra állni, folyamatosan fáj nem bírom behajlítani a lábam. Bal "lábas" vagyok, lehet hogy azt terheltem jobban mert az az erősebb? Vagy valamit rosszul csináltam?

ápr. 6. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

2 mióta jársz edzőterembe? 2 napja?

Valószínűleg csak izomláz. Kezdőknél brutális izomláz tud jelentkezni az első hetekben. Ezen a szinten hiába érzed a súlyt "nagy súlynak", valójában még nem vagy képes ténylegesen nagy súlyokkal dolgozni, úgyhogy minden bizonnyal nem ezzel volt a probléma. Akár lehet sérülés is, de ahhoz nagyon szarul kellett csinálnod valamit. Ha egy-másfél héten belül nem csökken a fájdalom, esetleg rosszabbodik is, akkor azért menj orvoshoz/gyógytornászhoz.

ápr. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

2 napja bocsi :D

De a másik lábam egyáltalán nem fáj. Pedig ugyanazt csináltam vele

ápr. 6. 14:04
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az nem jelent semmit.
ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Izomlazra raedzeni nem a legjobb

Edzeskor az izomszovetek sérülnek majd arra ra megint mikor meg nem regeneralodott az fájdalommal járhat.

Minden mozgás amit nem csináltál egy ideje attol nagy izomlazad lesz. En 6eve edzeddtem elsőre így tudatosan máig emlékszem milyen sokkolo volt az izomlázam mindenhol éreztem es csak fekudni tudtam az ágyban ha felkeltem eleinte kurvára fajt idovel ahogy mozgott a test ugy mar kibirhatl volt.

Pihentesd kis 1-2 het elmulik.

Vádli izomláz nalam meg a szopas mert csak hébe hóba edzek rá szerencsémre nem alulfejlett. Utana napokig majd aljg tudok ralepni a labamra fekvés után csak lábujj hegyen (ugy nem nyúlik annyira)

ápr. 6. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm
ápr. 6. 20:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!