Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Megsérültem. Mi lehet a baj?

Megsérültem. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Egy hete kezdtem el konditerembe járni, és egy edző segít nekem mindenben. 2 napja vádli-gyakorlatot csináltam, amit aztán le is nyújtottam. Még éjszaka jelentkezett a fájdalom, amiről azt gondoltam, h csak egy kis izomláz. Reggelre azonban nem tudtam ráállni, iszonyatosan fájt, és ez csak erősödött. A jobb lábam jobban fáj, mint a bal. A fájdalom konkrétan vádliközéptől a térdhajlatig tart. Most ott tartok, h nem tudom behajlítani, kinyújtani (az a legrosszabb) fájdalom nélkül, a járás pedig egyenesen felér egy kínzással, szinte bicegek.

Mikor fog ez elmúlni? Orvoshoz menjek? Előfordulhat, h ez trombózis?



2013. nov. 22. 09:04
 1/8 anonim ***** válasza:
Én az első edzésem után (tipikus hülye, aki lemegy egy haverjával) úgy túledzettem a karom, hogy könyökben nem tudtam kinyújtani 1-2 napig. Mennyire edzettél keményen, edzettél előtte valamit?
2013. nov. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ha arra gondolsz, h bemelegítettem-e, a válasz igen. Ha meg arra, h van-e bármi sport előéletem, az is van, bár már féléve abbahagytam. Amúgy tudod, van az a vádli-gép, és azon lábujjhegyre, majd vissza, a végén nyújtás. Mivel régen simán meg tudtam csinálni, h egyenes lábakkal hajolok előre, így gondoltam, most is, és sikerült is, de éreztem, h húzódott...

Csak ugye most meg itt olvasgatok mindenféle "okosságot" a neten erről, és valahol már trombózist írnak, és...:D

2013. nov. 22. 09:17
 3/8 anonim ***** válasza:
életem elsõ konditermi edzésén egy buta kis szõke recepciós csajszi mutatta mit csináljak, a szánalmas, hogy málam nagyobb súlyokkal, másnap sõt még harmadnap sem nagyon tudtam kikászálódni az ágyból, viccen kívül mem volt használható izmom, mire minden fájdalom elmúlt volt 2 hét is... az elején nagyon oda kell figyelni mit csinálsz és miért...
2013. nov. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A terhelés nagyságára gondolok. Milyen ismétlésszámmal dolgoztál? Bukásig?
2013. nov. 22. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
az elején csak teljes testes csak fö izomcsoportok edzése egy 2-3 hónapon keresztûl, ha az " edzõd" mást mond, akkor menekülj tõle...
2013. nov. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

15kg 2*10 ismétléssel. Akkor jól bírtam.


Egy kezdő edzéstervet kaptam tőle, és bevált, mert máshol csak tompa, 'jól eső' izomlázat érzek.


Szóval akkor most csak várjak, h majd elmúljon? Nem szeretem a tehetetlenséget, és folytatni akarnám, amit elkezdtem..persze nagyobb bajt sem akarok okozni.

2013. nov. 22. 10:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben tényleg lehet sérülés. Az edzővel nem tudsz esetleg beszélni? Ő látott élőben.
2013. nov. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az orvos azért mégis biztosabb választ tud adni.
2013. nov. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!