Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mi a legjobb kalóriaégető...

Mi a legjobb kalóriaégető mozgás/sport amit akár naponta lehet órákig csinálni?

Figyelt kérdés
Tehát azzal önmagában nem érek semmit ha sokat éget egy óra alatt de mivel megterhelő nem lehet/nem tudom naponta csinálni, vagy ha mégis akkor elhasználódik a testem pár év alatt.

ápr. 8. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondanám, hogy úszás, de valójában egyetlen sportágat vagy mozgásformát sem tudsz minden egyes nap végezni, mert vagy reumatológiailag vagy mentálisan probléma lesz.

Gyalogolj! Azt lehet minden nap.

ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Futást, úszást, kerékpározást is lehet naponta csinálni. Hogy melyiket, azt nem kcal alapján érdemes eldönteni, mindegyiknek megvannak az előnyei-hátrányai, személyes prefereinciái. Pl. futás hátránya a nagyobb ízületi impact, ami viszont nem minden embert érint negatívan, úszás hátránya, hogy uszodához kötött, így több időd megy az oda eljutással, öltözéssel, kerékpározás hátránya, hogy kb. kétszer annyi időnyi alapozó tekerést igényel ugyanaz a szint mint futásnál, úszásnál, de ugye ez neked akár előny is lehet, ha kalória égetésre optimalizálsz, de időd meg van rá.
ápr. 8. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Nyilván heti 1 nap pihenőt tartanék.

De igen milyen érdekes én is a gyaloglást néztem ki és csinálom ideje, csak gondolkozom nincs ennél jobb lehetőség

ápr. 8. 11:40
 4/9 anonim ***** válasza:

1:

Nekem sosem okozott gondot minden nap futni, csak azért nem teszem manapság, mert imádok túrázni, így szombat-vasárnap általában inkább azt teszem, de ha azt is belevesszük, nem igénylek pihenő napot, egy átlagos futásom után kb. 12 óra a teljes regeneráció.

ápr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Séta
ápr. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Futás úgy érzem hogy max napi 3 es az is 1 óra utána nem birom, meg olvastam elkoptatja izületet, nagyon sérülés veszélyes, és legnagyobb előnye hogy gyorsabban lehet kalóriaégetést letudni mint gyaloglással de végső soron a táv a döntő..


A kerékpár 3,5x szor hatekonyabb mint a gyaloglás tehát ha kényelmes sebességgel megy az ember akkor 3,5 kevesebb energiát éget ugyanazon a távon, tehát 4,5-5 km/óra gyaloglás = 16-18 km/óra kerékpározás. Viszont kerékpár többre lehet képes ha 20km/óra felett megy az ember egyre többet éget a légellenállásnak köszönhetően, de akkor már ott vagyunk hogy megerőltető nem fogok tudni 25-30km/h szintet tartani 4-5 órát napi szinten.


Az úszás jó lehet arról eddig jót hallottam

ápr. 8. 12:41
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármit csinálsz túltolva, előbb utóbb kimerül benne a szervezeted, és olyan irányba változik az agyad kémiája emiatt, hogy egysuerűen azt fogod mondani, hogy neked ebből elég és nem csinálod tovább.totális hülyeség ezen agyalni, hogy mit edzhetsz minden nap, pláne 4-5órán át... ebből lesz a 2-3hét lelkesedés, aztán abbahagyod az egészet a francba de még hízol is 10kilót...
ápr. 8. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Úszás. Én azt csinálom. A fyamatosság megvan azzal hogy pl gyorsrol mellre valtasz ha nagyon elfaradsz. En a kb 10 m gyors es 50 m mellrol mar elertem odaig hogy 200 meter gyors es 50 mell. 3 orat siman vizben vagyok egyszerre. Masnap is. Akkoe nyilvan lassabb de ugyanugy lehet csinalni
ápr. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Box. Nővérem azt csinálja minden nap, 27. esztendeje.

Luca egy mosolygós amazon!

ápr. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!