Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha heti kétszer edzek combra,...

Ha heti kétszer edzek combra, mennyi idö múlva látszik az eredmény?

Figyelt kérdés
4-es sorozat, 20 ismétlés, guggolás
2010. okt. 27. 07:08
1 2
 1/18 bénabéla11 ***** válasza:

hát ha másra nem edzel, nem sok fog látszani...

plussz függ a kajálástól, pihenéstől, proteinmennyiségtől...stb.

attól mert kétszer gyursz rá hetente nem biztos hogy nagyobb is lesz, mintha egyszer tennéd...

függ az intenzitástól is...


nefeledd a megfelelő gyurás csak kb 25% ot tesz hozzá a növekedéshez, a többi a helyes táplálkozás és a pihenés...


ja most látom...20 ismétlés????

az már szálkásitás teee....

4es sorozatban csináld ugy hogy 12-10-8-6 vagy hasonlo ütemben...és minden sorozat után (legalább az első gyakorlatnál) emeld a sulyt!


ez amit leirtál semmiképp nem vezet növekedéshez...


ha viszont már elég nagy és csak szálkásitani...akkor kb jo a 20...de a 15 is...:D

2010. okt. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Vállon kívül minden másra is edzek. Használok súlyt guggolás közben. És a body.builder.hu-n azt mindenhol 20-as ismétlést láttam a combra.
2010. okt. 27. 10:00
 3/18 A kérdező kommentje:
Boccs kicsit hulyen fogalmaztam
2010. okt. 27. 10:01
 4/18 anonim ***** válasza:
A szálkásításnak és az ismétlésszámnak mi köze van egymáshoz?
2010. okt. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 bénabéla11 ***** válasza:

hát ez egy jó kérdés...


mostanában jött elő ez az új dolog hogy nincs közük egymáshoz...pedig majdnem mindenki ugy nyomja hogy, ha szálkásitás időszaka van akkor növeli az ismétlésszámot és csökkenti a sulyokat...ezláltal nő az izom állóképessége...


tehát pont forditva mint a tömegnövelésnél...


olvastam egy cikket, miszerint ha szálkásitassz teljesen mindegy hogy melyik fajtát csinálod, a lényeg ugyis az hogy égesd a kaloriákat...eszerint ugyis szálkásodsz ha kevesebb ismétlésszámot és nagyobb sulyokat használsz...


sztem az igazság az félúton van...

mivel ugyis a kajálás a lényeg, a szálkásitásnál majdnem teljesen mind1 melyik fajtát csinálod...de sztem ha többet csinálsz kis súllyal az több kalóriát éget el...bár ez csak az én véleményem...és a különbség is elhanyagolhato...hiszen a lényeg az étkezés

2010. okt. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A nagy széria szám-kis súly edzést nem szálkásításnak hanem katabolizmusnak hívják.És ez nem mostani dolog.1000éve rájöttek hogy ez baromság.A hülyék lehet így edzenek de a profik nem

Diétánál pedig az étrendnél is van fontosabb tényező.Pl az anyagcsere.Ahhoz kell igazítani az étrendet.

2010. okt. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 bénabéla11 ***** válasza:

értem...hát akkor elnézést ha hülyeséget irtam...lényeg ugysem az hogy minek nevezzük hanem hogy mire jó...


az meg hogy anyagcsere vagy étkezés csak szőrszálhasogatás...ugyis egykalap alatt kell számolni velük..mivel egymástól függenek...

2010. okt. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Egymástól függenek de nem mind1 mi épül mire.Az anyagcsere függvényében kell meghatározni az étrendet.Az étrend függvényében a kiegészítőket.Az edzés pedig adja magát.Ugyan azt kell csinálni csak a kevesebb ch miatt kalóriadeficit lesz=fogyás
2010. okt. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kérdezőnek:2 lábedzés 1 héten baromság.Minél nagyobb 1 izomcsoport annál több mikroszakadás lesz rajta annál tovább tart a regenerálódás.És a comb a legnagyobb izomcsoport.


Ha te képes vagy 2x megedzeni a combodat 1 héten akkor az edzésed valami babazsúr lehet.Intenzív nagysúlyos edzések kellenek.Ha van edzőpartner vagy hack gép akkor vetkőzős sorozatokkal.Ha normális edzést csinálsz örülj ha 1 hét múlva újra meg bírod edzeni.Ha meg nem akkor edzheted 168órán keresztül folyamatosan nem lesz jobb

2010. okt. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 bénabéla11 ***** válasza:

ok, értem. ha már itt tartunk kérdezek valamit!


a helyzet az hogy most probalok szalkasitani, megy a kardio heti 4szer azzal nincs gond...

a gond az hogy nem tudom nyomjam-e a gyurast mert a táplálkozást nem tudom tulságosan jol megoldani...

vagyis a kaja még rendben van de nincs kiegészitőm...

a lényeg hogy ugy akarom elveszteni a zsirt hogy minnel kevesebb izmot áldozok fel...


egyebkent meg a gyurást csak szintfenntartásért csinálom...1 izom két gyakorlat...nem tul intenziven...


amugy azé van problémám, mert Kinában vagyok fél évig...:)


szoval mi a tipped?

2010. okt. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!