Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogyan tudom megtanulni...

Hogyan tudom megtanulni ezeket a tesi gyakorlatokat: karhajlítás nyújtást (fekvőtámaszt), cigánykerék, fejenállás?

Figyelt kérdés

15/L :)

Egyáltalán nem tudok ilyen gyakorlatokat végezni. Mivel benne van a testnevelés órai anyagban ezért meg kell tanulnom.Eddig fel voltam mentve tesiből úgyhogy nem nagyon foglalkoztam vele.Itthon szeretnék rásegíteni ezekre a gyakorlatokra hogy jobban menjen suliba esetleg megtanulni őket.


2010. okt. 28. 15:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A fekvőtámasz lehet, hogy túl nehéz ha eddig nem csináltad, és nem végeztél komoly fizikai munkát. Ilyenkor csináld úgy, hogy hason fekvésből nem lábujjhegyre emeled magad, hanem a térdedet támasztod le. Már ha érthető, hogy mondom. Ekkor könnyebb. Ha már megerősödsz, próbálhatod szabályosan is.


A fejenálláshoz kell egy jó adag bátorság, nem véletlen, hogy kisgyerekeknek tanítják! :) Leguggolsz, a fallal szemben, a fejed leteszed a földre, kezeddel úgy támaszkodsz, hogy a két kéz, meg a fejed búbja háromszöget alkosson. Ezek után óvatosan elrúgod magad a földtől. Nem röhög, nem beszél! Először csak kicsit, valószínűleg vissza fog hullani a lábad. Gyakorold, egyre bátrabban, addig amíg a lábad neki nem tudod támasztani a falnak. Vigyázz, hogy mindig legyen helyed eldőlni - legjobb, ha valaki ott van veled, és vigyáz a nyakadra.


A cigánykerékhez meg még több bátorság kell, ezt én sem csináltam soha. Állítólag felemeled a karodat, jól megfeszíted, hogy ne rogyjon össze, aztán átfordulsz. Ezt viszont mindenképpen társsal gyakorold. Talán a tornatanárod is szívesen segít utolsó óra után.

2010. okt. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!