Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Van értelme CSAK az önvédelem...

Van értelme CSAK az önvédelem miatt foglalkozni valamilyen harcművészettel/küzdősporttal?

Figyelt kérdés

Egyébként szívesebben szánnám a szabadidőm más hobbira. (zene)

Ha jó erőben vagyok (kondizom), és nem vagyok ijedős típus (inkább kicsit agresszív bizonyos helyzetekben, ezt magamon tapasztaltam már néhányszor), akkor van(lesz) esélyem megvédeni magam ha 1-2-3 ember az utcán belémköt/ki akarnak rabolni stb... ? (persze itt leendő 70-75 kilós izmos felnőtt férfiként gondolok magamra, 16 évesen nem sokat tudnék kezdeni egy 80-90 kilós késes csövessel)

Egyébként régebben egy évig aikidoztam meg egy kicsit ju-jitsuztam is, amivel persze nem érek sokat, de "van elképzelésem" arról, hogy ilyen-olyan támadás esetén mit kéne csinálnom - gyakorlati tapasztalatom viszont alig van.

16/F


2010. nov. 1. 17:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
52%

Hát ja.A krav arra jó,hogy viszonylag épp bőrrel megúszd a szitut és hazaérj,ha pl összeboxolsz egy átlag emberrel.De attól szerintem távol áll,hogy felállj valakivel bunyózni utcán és leverd a másikat.Egy képzettebb bunyós ellen az esélyek drasztikusan csökkennek.Egy ökölvívó vagy thai boxos ellen nem lehet bevetni a kravos technikák többségét a karkulcsokat,belharcot,meg dulakodást.Közel sem tudsz menni,mert kimozognak.

A krav tökéletes kiegészítő sport,ha már valamilyen szinten tudsz bunyózni.Színesítheti a repertoárt pár sunyi technikával,meg a léléktani ismeretekkel,de ennyi.Csak azért írtam,mert mindenhol istenítik a kravot és azt hiszik,hogy 1-2 év alatt valami terror elhárító kommandóssá képzik ott az embereket.Hát nem.

Ha verekedni akarsz megtanulni,akkor a box a jó sport kezdésnek legalább 2 évig.

2010. nov. 14. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
65%

"De attól szerintem távol áll,hogy felállj valakivel bunyózni utcán és leverd a másikat"


de mi a manónak állnál fel valakivel bunyóhoz? Az önvédelemben nem az a cél, hogy te legyél a no.1 streetfighter, és mindenkivel leállj bunyózni, mert azt akármilyen jó vagy, előbb-utóbb úgyis megszívod. Amikor arról van szó, hogy most álljunk le bunyózni, ki a f*szább legény a gáton, ilyen esetekben neked bőven van lehetőséged nem leállni vele bunyózni, hanem elhúzni. És ezt nem csak krav magásként teszed bölcsen, de akár muay thaiosként vagy bármi harcművészként, küzdősportolóként is, mert bármikor kiderülhet, hogy a csávó nincs egyedül, van fegyvere, bármi lehet.

Önvédelemből neked arra kell felkészülni, hogy hogyan ismerj fel gázos szitukat, hogyan kerüld el őket, és ha ez nem sikerült, hogyan reagáld le, hogy épségben el tudj menekülni - nem leállni a kocsma közepén, hogy na ki a király, hanem gyorsan utat törni magadnak, kiszabadulni a szorításból, stb.


Egy az egyben felállva fegyverek, eszközök, piszkos trükkök nélkül egy küzdősport várhatóan hatékonyabb, mint egy önvédelmi cucc. Tehát a teremben vagy a ringben. Amint kikerülsz innen, a küzdősportolót nem készítik fel arra, hogy mire figyeljen, hogyan mérje fel a helyzetet, hogyan reagáljon több támadóra, fegyverre, arra, hogy épp nem edzőcuccban van bemelegítve, így szerencsétlen esetben ha combig felrúg, vagy csak egyáltalán a stresszt hogyan kezelje éles helyzetben, mert amikor éles helyzetbe kerülsz, akkor az, amit az edzésen nyugodt körülmények között megy, messze nem biztos, hogy ott is menni fog. És minél bonyolultabb a technika, annál valószínűbb, hogy te stresszhelyzetben nem fogod tudni azt hatékonyan kivitelezni - ezért használnak az önvédelmi cuccok minél természetesebb, egyszerűbbb technikákat, amik a ringben várhatóan nem olyan hatásosak, mint egy küzdősport technika, de éles helyzetben sokkal nagyobb eséllyel tudja az ember sikeresen kivitelezni.

Másik, hogy küzdősportoknál ugye csak a szabálok által megengedett technikákat és azok védéseit gyakorolják, tehát pl. azt, hogyan tudod a legjobban herén legyinteni a támadót, nem. Pedig az az egyik leghatékonyabb dolog. Vagy másik példa, a másik oldalról, hogy a küzdősportoknál mivel tilos a tökre támadás, ezért az ilyen támadásokra nem nagyon készítenek fel. Ha megfigyeled az eredeti harcművészeteket, azokban inkább az olyan alapállásokat preferálják, ahol lábaid egymás mögött vannak, hogy védjed a középvonalat, közte a heréket. Az ezekből kialakult versenysportokban már gyakran áttértek a szélesebb, az ellenféllel szembeforduló alapállásokra, mert nem kellett már védeni a herét, így nem volt gáz, hogy védtelenül marad, cserébe ilyen alapállásból nagyobbat lehet ütni.

2010. nov. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%

Alapól nem értek egyet.Nem vágom mi van veletek?Eltűnt belőletek a férfi?Állandóan jön ez a herén rúgom,torkon verem.Gyávák bunyóznak így.Ilyet max végső esetben.

Mondjuk az ok sem mindegy.Nekem akikkel a legtöbb gondom akad,azok az illetlen sofőrök,meg a járdán biciklizők,akik neki mennek a kutyámnak.Ezek többsége meg 3 állasból,meg 1 irdatlan combosból megértik,ha f@szok voltak.Uh ilyen esetekben indokolatlan lenne pl összetörni a gigáját,nem:)?

A késes,meg pisztolyos dolgok meg.Ettől sem kell nagyon parázni,legfeljebb ha vaj van a füled mögött.

Ezzel az utcán lefagyással sem értek egyet.Eddig végig higgadt maradtam és amikor vége,akkor szorul össze enyhén a gyomrom.

2010. nov. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Alapól nem értek egyet.Nem vágom mi van veletek?Eltűnt belőletek a férfi?Állandóan jön ez a herén rúgom,torkon verem.Gyávák bunyóznak így.Ilyet max végső esetben. "


Sehol nem írtam, hogy menj torokra, mert egyrészt senki nem akarja azzal leélni az életét, hogy megölt valakit, másrészt azt nehezen fogod kimagyarázni önvédelemként.


Ha nekem az kell, hogy f*sza legénynek érezzem magam, és mindenkit jól leverjek, akkor elmegyek valami küzdősportra, versenyre, és ott kiélem magam. Ott megfelelően szabályozva is van.

Ha az utcán úgy alakul, hogy muszáj vagyok megvédeni magam, akkor 1., mivel én k*rvára nem kívántam leállni bunyózni, sem az nem okoz nekem ultramacsó kielégülést, hogy elverem, ez végképp nem, ha engem vernek le, ezért igyekszem minél hatékonyabban és gyorsabban letudni a dolgot, tehát ha tudom, akkor tökön rúgom, és megyek tovább. Másik dolog az, hogy a másik sem feltétlenül fogja a fair play szabályait betartani, tehát arra is fel kell készülni, hogy ő próbálkozik ilyennel.

"Mondjuk az ok sem mindegy.Nekem akikkel a legtöbb gondom akad,azok az illetlen sofőrök,meg a járdán biciklizők,akik neki mennek a kutyámnak.Ezek többsége meg 3 állasból,meg 1 irdatlan combosból megértik,ha f@szok voltak"


Na ja, csak itt te vagy a f*sz támadó. De ha épp úgy alakul, hogy nem te kezdesz el rugdosni szerencsétlen biciklistákat, akik úgy alapból marhára nem balhézni mentek, hanem mondjuk te vagy az, akibe beléd köt néhány felkészültebb focihuligán, vagy akit ki akarnak rabolni, stb. az már egész más helyzet.

Ilyen esetekben bármikor előkerülhet bármi. Én elhiszem, hogy a szerencsétlen felrúgott bicajos, aki csak ment volna, az nem hord magánál semmit, de keményebb elemeknél simán lehet kés (ugye vannak kisebbségiek, akik híresek erről), de akár szék, ütő, üveg, bármi, ami épp a keze ügyében van.


"Ezzel az utcán lefagyással sem értek egyet.Eddig végig higgadt maradtam és amikor vége,akkor szorul össze enyhén a gyomrom"


Abból, amit leírtál, azok alapján te egyrészt már tapasztalt vagy, másrészt a leírt esetekben, nem téged támadtak be, hanem te voltál a f*sz. Tehát téged tüzel az, hogy te most kemény csávó vagyok, és mindenkit leverek. AZ emberek többsége viszont nem ilyen agresszív f*sz, aki attól érzi magát férfinak, hogy jól lever másokat, és mindenkit kioszthat, ezért nem is tapasztaltak, hogy milyen az, amikor éles helyzetben megtámadják.

2010. nov. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Hát ja,ha szigorúan nézzük és vagyok a f@sz támadó:D,de ezzel csak lerövidítem a dolgot,meg az illető tanul egy kis önismeretet.Viszont azt hozzátenném,hogy én csak reagálok,soha nem kezdeményeztem konfliktust.

És nem egyszer volt olyan,hogy engem támadtak meg,pl 1x volt pisztolyos,akkor elfutottam a francba,pezsgős üveget törtek szét rajtam,kocsiból kb 5x akartak kirángatni,mégis eddig mindig sikerült megoldani a dolgot.

Egy jó állas beköszönésnek meg sok embert felébreszt a nagyon mély és senkire tekintettel nem lévő önző álmából.

2010. nov. 14. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!