Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Itthoni edzéssel kapcsolatos...

Itthoni edzéssel kapcsolatos kérdések?

Figyelt kérdés

Alapból elég jók a testi adottságaim, meg gyerekkorom óta sportolnom kellett, de az utóbbi 2-3 évbe semmit sem csináltam, ellustultam, és egy 3-4-5 kiló extra súly is van szerintem a hasam környékén.


Nem szeretnék eljárni konditerembe különböző okok miatt, szóval itthon edzenék.

Kérdésem, hogy ha nem szedek semmilyen szereket (természetesen nem szteroidra gondolok), attól még meg fog-e majd látszódni azért egy idő után?

Természetesen nem akarok úgy kinézni, mint Schwarzenegger fénykorába, csak azért maradjak formában.


Súlyzózás, fekvő/felülés és társaira gondoltam, rendszeresen, minden nap, stb.


Ja és "izom" izmot akarok felszedni, nem azt a fajta izmot, ami az 50 kilós divatfiúcskáknak van, ami jól néz ki de nem sokat számít.


Esetleg ha elolvasom a Testépítés Bibliája c. könyvet abba lennének jó tanácsok, vagy az már túl komoly lenne számomra?


2011. okt. 28. 23:15
 1/6 anonim ***** válasza:

A legfontosabb a tömegnövelő étrend, emellé jön a heti 3-4-szeri edzés. Szóval minden nap ne. A felülés és a fekvő nem lesz elég, ha mindenképp otthon szeretnéd, akkor szerezz be pár kézisúlyzót és nézz gyakorlatokat a neten (body.builder.hu).


A "szer" alatt gondolom fehérjét és tömegnövelőt értesz, ezek csak tápanyagok, nem károsak.. nem is kötelezőek, viszont így többet kell enned, ha be akarod vinni a megfelelő mennyiségű fehérjét (napi 2g/tskg) és ch-t (napi 5g/tskg).


Nem tudom milyen izom van még az izom izmon kívül. Ami az 50 kilós fiúcskáknak van, azt úgy hívják hogy NINCS.

2011. okt. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Edzés utáni turmix és multivitamin kizárólag szellemi fogyatékosoknak nem kötelező!
2011. okt. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első:


Kézisúlyzó van itthon, azt hiszem ezt írtam is még a szövegben.

Tömegnövelő meg tudom, hogy nem káros, de mégsem nagyon csábít, aztán majd lehet ha belekezdek az edzésbe komolyabban majd használni fogom.


Az 50 kilós fiúcskák izmára úgy gondoltam, hogy ugye alapból tök vékonyak, erre rágyúrnak egy nagyon keveset és kicsit szálkásnak néznek ki, de ez mindegy, én tudom mire gondoltam.


Kösz a válaszokat, azt a body.builder.hu-t megnézem

2011. okt. 29. 11:04
 4/6 walholl ***** válasza:

"Nem tudom milyen izom van még az izom izmon kívül. Ami az 50 kilós fiúcskáknak van, azt úgy hívják hogy NINCS."

XD, amúgy szerintem a mucsaröcsögei vizezett karú manglica "testépítőkre" gondolt. És milyen jogosan.


Én is itthon edzek. Sajnos tényleg nem elég a felülés, fekvőtámasz stb. Nem nézem le az ilyen edzést, viszont nem tömegnövelésre találták fel őket.


Mindenki kb. addig fél a súlyzós edzéstől, amíg 3 hónap után megnyugodva nem látja magán, hogy nem lett kétajtós szekrény. A könyvet olvasd el, nem tudom mik vannak benne, de ha gyakrolatok leírása stb. akkor csak hasznodra válhat. Szerezz be két egykezes rudat, egy kétkezest, egy franciarudat és sok-sok súlyzótárcsát. Ezekkel már lehet kezdeni valamit. Utána jöhet fekpad, esetleg bordásfal+húzódzkodó hozzá. Nekem ezek vannak itthon. Én sem szívesen tenném be a lábam egy terembe.


Kiegekről: Ha most kezded, akkor felesleges. Tedd rendbe a kajád. Vitamin+ásványi anyag utánpótlás. Aztán 1-2 hónappal később kezdhetsz gondolkodni proteinturmixon, szerintem addig felesleges. Egyébként hasznos, nem kell tőle félni. És nem muszáj a legdrágábbat megvenned.

2011. okt. 29. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha edzés után nem látja el valaki megfelelő minőségű és GYORS felszívódású proteinnel és ch-val a testét,többet árt mint használ...nem kell itt várni semmire ne vicceljetek már...a kreatin ráér,de ez legyen már alap!
2011. okt. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 walholl ***** válasza:
Becsszó nem vitatkozni akarok veled, de amíg edzeni sem tud rendesen, minek neki protein? Tanuljon meg rendesen edzeni, kajálni, szoktassa magát hozzá a terheléshez (ez szerintem 1-2 hónap), utána jöhet a tápkieg. Mint mondtam, persze hogy kötelező utána, de addig megoldhatja kajából is. Szigorúan magánvélemény, felőlem mindenki csinál amit akar.
2011. nov. 4. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!