Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Több mint 1 éve súlyzós...

Több mint 1 éve súlyzós edzést végzek. Eddig kb 10kg-ot szedtem fel, de már régóta nem gyarapodott a tömegem. Az étkezésre csak mostanában kezdtem el komolyabb hangsúlyt fektetni. Kb mennyi idő múlva látszódhat meg az eredmény?

Figyelt kérdés

Egy hónapja kezdtem el komolyabban edzeni és figyelek hogy meglegyen naponta legalább 140g fehérje.

Naponta 6x étkezek és általában 2 óránként szoktam enni. Fehérjebevitelnél elég erőteljesen a csirkemell dominál, viszont a szénhidrátot gyakran fehér kenyérrel szoktam bevinni. Rizs ritkán kerül a tányérra. Szerintetek ez megfelelő?


Amivel még kétségeim vannak az a reggeli zabpehely. Elméletileg megvan benne a szükséges fehérjemennyiség (kb 15g a zabpehelyből és 9g a tejből), viszont mikor neten mintaétrendeket olvasok akkor mindig írják mellé a fehérjeturmixot vagy egyebet.


Otthon szoktam edzeni. Van egy gépem amin tudok tárogatni és csak 1db egykezes súlyzóm van, de általában megtudom edzeni az izmaimat úgy hogy másnap érezhető legyen.


Bocsi hogy hosszú lett de igyekszem nagyon komolyan odafigyelni a dolgokra és nem szeretném ha több hónapig eredmény nélkül dolgoznék mire rájövök hogy nem stimmel valami :/


176cm 70kg vagyok és szálkás típus.


Előre is köszi a segítséget!


2010. dec. 12. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:
a zabpehely mellé azért raknak fehérjét mert a zab ch forrás.a tejet meg dobd ki a f*szba mert nem vagy tehén
2010. dec. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

A tej, az nem a legjobb fehérjeforrás.


Egyébként, 1-2 hónap alatt már látod a változást

2010. dec. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha meg a magas GI-s szarokból fedezed a ch-t nem normális kajából esetleg dagadt meg cukorbeteg leszel
2010. dec. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

És akkor a zabpelyhet csak magában egyem? :O

Vagy megy bele a fehérjeturmixba?


Tudom hogy a tejzsír és a tejcukor az rossz, de nekem már simán jó a tej ha a benne lévő fehérjét fel tudja dolgozni az ember.


Am köszönöm a gyors válaszokat!

2010. dec. 12. 21:30
 5/6 anonim ***** válasza:
de nem nyersz ki a tejből fehérjét mert a telített zsír miatt nem fog beépülni
2010. dec. 12. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
9%
Mint egy qrva annyira figyelsz rá hogy mit eszel. Jó hogy nem számolod már ki, hány kanállal ehetsz reggelire!
2010. dec. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!