Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Melyik edzesterv hatekonyabb?

Melyik edzesterv hatekonyabb?

Figyelt kérdés
A heti 6 szor egy oras edzes(inkabb kardio meg egy kis szalkasitas)vagy heti 3szor 2ora ?Jo tudni hogy inkabb leadnek a sulyombol, minthogy felvegyek!Nincs kimondottan plusz kilom(173cm/59kg).
2010. dec. 22. 17:51
 1/10 Saten ‫҉ ***** válasza:
Tök mindegy, bár inkább a heti 3*2h-t javaslom. De szem előtt kell tartanod, hogy nem csupán edzéstől lesz valaki izmos vagy szálkás... tök mindegy mennyit eddzel vagy, hogy, hogy ha a kajád nem megfelelő
2010. dec. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, mi a kardio és kis szálkás?


Szerintem növeljél izomtömeget, aztán utána esetleg mehet a kardio, ha esetleg szükséges.

2010. dec. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
szoval aztmondod hogy tokmindegy?noveljem az izmaim?:))no letemre nem akarok ronda lenni, csupan sexibb:)de azert koszonom a valaszokat
2010. dec. 22. 20:35
 4/10 Clem ***** válasza:

Heti 4x 1,5 óra!!!:) + JÓ KAJA!!!

És jó lenne tudni az edzéstervedet is..?!:)

2010. dec. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mit jelent az hogy jo kaja?Az edzestervem az hogy 20perc szaladas mindig mas tempoban(pl.egyiknap 1perc teljes erokidobas egy perc seta;a masik 100mgyors 100mlassu;a harmadik konnyufutas8km/h ezeket valtakoztatom)ezutan jon a sigep10-15perc, 10perc biciklizes utanna hasizom 3szor 20(geppelkb 50kgos sullyal)majd mellizomra 3szor 20 4kgos sullyal, majd ujra szaladok 10percet lazitaskeppen! Es mindennek vegen csinalok 33fekvotamaszt10+10+8+5:)ez altalaban minden masodik nap csinalom, maskor labra es popsimra dolgozok:)Amugy jo tudni hogy vegetarianus vagyok es nem fogyasztok festekleveket, sem kenyerfeleket sem mesterseges cukrokat!:)csokit azt eszek heti 3alkalommal
2010. dec. 23. 15:32
 6/10 Clem ***** válasza:

Jó étrend..: min. napi 5x étkezés kb egyenlő időközönként ami viszonylag szénhidrát szegény de fehérje dús kell hogy legyen!-kb este 6-7 után már ne legyen szénhidrát az étkezésbe max. zöldség és valami fehérje forrás..

te eseted kicsit komplikát ha vega vagy..mert akkor a fő fehérje forrás a hús kiesett....helyette hal, túró, tojás,-azt hiszem ezeket ehetik a vegák..?!:)

Hát az edzésed meg káosz...!:(

2010. dec. 23. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Saten ‫҉ ***** válasza:

Clemmel kell egyetértenem... sajnos semmi fogalmad sincs az egészről. Kb annyit tudsz erről a sportról mint én a sakkról. Ott lehet lépkedni parasztokkal azt cső, kb ennyire tudok sakkozni. Valahogy te is így vagy vele...

Szóval elsőnek kaja:

Reggeli: valami gyors felszívódású szénhidrát, hogy jól induljon a reggel

Tízórai: lassú felszívódású szénhidrát, fehérje, hogy kibírd délig

ebéd: fehérje, fehérje, fehérje ha punci vagy akkor kell valami köret is :D

edzés előtt: lassú/gyors felszívódású szénhidrát is kell, hogy az elejét túléld és végig is tudd csinálni (bár ez függ az edzésed intenzitásától is)

edzés után: lassú felszívódású szénhidrát+fehérje

vacsora:fehérje

Nekem így néz ki a struktúrája szálkásításnál az étrendemnek. Persze lehet variálni.


Edzés: egy héten minden izomcsoportot meg kell edzeni 1X.

Tehát tessék mellezni, hátazni, bicepszezni, tricepszezni, vállazni, combozni, farozni, alkarozni(bár valaki kihagyja) heti 1X. A vádli és a has az más én annak vagyok a híve, hogy vádlizni sokszor kell legalább 3X egy héten hasazni meg lehet minden edzésnap. Kardiózni (futkározni, biciklizni) heti 5X érdemes

Tehát egy edzésterv pl neked:


Hétfő: mell, tricepsz, has, vádli kardió (kocogás)

kedd: kardió (intervallum)

szerda: bicepsz, hát, has, vádli, kardió (kocogás)

csütörtök: kardió (intervallum)

péntek: váll, láb, has, vádli

szombat: kardió (baromi lassú kocogás, séta (mivel lány vagy))

vasárnap: teljes pihenő


Ebből a vádlit szedheted csak a lábedzéshez végülis oda tartozik. Nekem így vált be, gyengém a vádli és így tudom szépen felhozni csak. Ha túl soknak találod a kardiót akkor vedd ki a csütörtökit


De ne feledd: amíg több kalóriát viszel be mint amennyi a napi szükségleted addig nem fogsz tudni fogyni


Ha valami nem igaz amit írtam nyugodtan javítsatok ki, de kérlek titeket ne az legyen az indoklás, hogy mert csak Saten írta... sajnos egyre többször találkozok ilyennel :( :P

2010. dec. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Koszonom nektek hogy jol leszoltatok!:)6eves korom ota sportolok es nekem semmi fogalmam sincs mind ezekrol!oke!Koszonom a felvilagositast:)szoval ertem en hogy minden izmot megkell mozgatni!es koszonom az edzestervet ,befogom tartani igerem, csak meg annyit irj le hogy hany kilos sulyokkal probalkozzak!ugyanis tudtommal nem mindegy ha pl mellre dolgozok hogy 5kilot huzok vagy 15ot:)megegyszer koszonom!az etrenddel kapcsolatosan nem fogyasztok halat, az is hus,:)de viszont tojast es tejtermeket igen...kb 6szor etkezek egy nap, reggelire eszek a legtobbbet!
2010. dec. 26. 09:13
 9/10 anonim ***** válasza:
hal és húsok nélkül nagyon nehéz lesz :/. Vehetsz táplálékkiegészítőket pl. fehérjét de ez a napi fehérje szükségletet 1/3át rakja ki lehetőleg.Ilyen kevés fehérje bevitel mellett nincs miből építkezni az izmoknak,és már pedig ha nem növeled az izmaidat akkor nem fogod mivel leégetni a zsirt.Ugyanis több izom több zsirt éget.A legfőbb probléma itt az hogy vegetáriánus vagy(mondjuk ezzel részben egyetértek) - de egy kis hal muszály lenne hogy tényleg meglegyen a fehérje bevitel szilárd tápanyagból.Bocsáss meg de azt kell mondanom hogy ezért ''nagy'' hülyeség teljes mértékben vegetáriánusnak lenned mert megvonod magadtol az egészséges létfontosságu tápanyagokat. Gondolj arra ha nem eszed meg azokat a levágott állatokat amiket az asztalra ''eléd tesznek'' hát megeszi más a végeredmény ugyanaz.Sokkal jobb mint azok a szojás kaják amiket ilyen bio boltokba lehet venni,csak az emésztő rendszeredet terheli!
2011. jan. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mielott barki"hulyesegnek" tartana a vegetarianus eletmodom, szeretnem ha utanna olvasnatok hogy melyik is egeszsegesebb a hust fogyasztok vagy a laktovo eletmod:) tovabba szeretnem ha meg utanna neznetek annak hogy az isten ha ebbe hisztek nem ragadozonak es nem husevonek teremtette az embert:)Mivel tudniillik a taplalekpiramisunkon nem a hus all elso helyen, es nem potyara halnak meg millioan rakban(a husevok kozul) Es ha hiszitek ha nem pont ugy mint a tyukok nekunk is a legfobb eledelunk a gabona(buza, kukorica, stb).Tovabba a huson kivul rengetek mas taplalekban megtalalhato a feherje, es tisztaba vagyok azzal hogy mi jellemzi biologiai szerepet:) Koszonom! Most inkabb hogynem az edzesterv erdekelne minthogy a taplalkozasom!Az a dietetikusom szerint szinte tokeletes:)(mert ugy e neha meg en is kisertesbe eshetek):D
2011. jan. 16. 13:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!