Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Jó -e az edzésterv amit...

Troll1108 kérdése:

Jó -e az edzésterv amit összeírtam?

Figyelt kérdés

Hétfő: váll-has

Szerda: hát-mell

Péntek: kar-has

Szombat: lightos láb, mert minden nap sokat kell sétálnom dombon fölfele.


2011. okt. 6. 10:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Inkább ezt csináld:

Mell-Tricepsz-Has

Láb-Vádli-Váll-Has

Hát-Bicepsz-Has

2011. okt. 6. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

jaja, lábbal vigyázz, túl ne edzd!

[link]

2011. okt. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Fromjezus ***** válasza:

jó az! Nekem is hasonló a beosztás!

Az első válaszolónak nem tűnt fel hogy ez egy 4 napos programm s ő meg 3 naposat írt??

2011. okt. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fromjezus ***** válasza:
jah meg lább és váll egybe... aki a láb mellé betesz egy másik testrészt (lightos hason kívül) az csak leutazza lábedzést nem edzi!!!
2011. okt. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nem jó az edzésterved, alapvetően rossz a koncepció. A hát és a mell mindkettő nagy izom, még a comb sorolható ide, ezeket nem érdemes egy napra tenni egymással, mert lerontják az edzés hatásfokát, nem tudod eléggé átdolgozni egyiket sem, ha egy napra teszed, mert túl sok energiát kíván. A váll, has, kar ezek kis izmok. Én úgy csinálnám, hogy minden edzésre jusson egy nagy izomcsoport és ehhez hozzá egy kisebbet. A lábat érdemes önmagában edzeni egy napon (esetleg hasat lehet mellé), mert egy normális lábedzés az brutál (látom te is félsz ettől, és ki akarsz bújni alóla - ne gondold, hogy bármilyen és bármennyi séta pótolja a rendes lábedzést! Teljesen másfajta terhelés a kettő)

Szóval én pl így tudnám elképzelni a napokat:

- mell-kar(v. bicepsz)

- hát-váll(és tricepsz)

- láb

A hasat bárhova be lehet tenni, sőt akár minden edzésnapon mehet egy-egy gyakorlat rá, azt nem lehet túledzeni, és a bemelegítés részeként is felfogható.

2011. okt. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!