Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha az állóképességem növelése...

Ha az állóképességem növelése a célom akkor a sok futást lehet a következőkkel helyettesíteni? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Ezek köredzés szerűen, pihenő nélkül (4-5 kör):

- kicsit nehezített négyütemű fekvőtámaszból 20-25 (le a földre, 2-3 fekvőtámasz, majd felugrás)

- húzódzkodás/lábemelés (lógok a rúdon, derékszög fölé, ameddig bírom felemelem a nyújtott lábaimat, visszaengedem, majd felhúzom magam, visszaengedem... közben a lendületet nem használom ki, de próbálom minél pörgősebben csinálni)


A köredzés végén 10 perc gyors ugrálókötelezés, ezután sok-sok nyújtás.


Hetente egyszer eljárok igazi konditerembe is (az előbbieket a sulim termében csinálom heti kétszer), ahol nehezebb súlyokkal, alacsony ismétlésszámmal, a gyakorlatokat 2-es szettekbe téve súlyzózom (és közben nem állok meg pihenni), a végén pedig futógépen 15-20 percet intervallumozok, a végén nyújtok.


Tudom hogy jó lenne néha hosszútávot is futni, de maximum hétvégén lenne rá időm akkor meg nem sok kedvem van hozzá, főleg most télen.


2010. dec. 25. 17:59
 1/4 A kérdező kommentje:
*a "húzódzkodás/lábemelés"-ből (jobb név nem jutott eszembe :D) 10-et szoktam egy körben csinálni
2010. dec. 25. 18:01
 2/4 anonim ***** válasza:
Jó lenne leírnod hány éves vagy. Én ezt kevésnek találom de ha neked ez meg erőltető vagy nehéz akkor jó. A konditerembe pedig 3x8-as ismétlésszámmal csináld olyan súllyal amivel meg tudod csinálni. Futni tényleg futhatnál többet de szerintem ne a kondiba fuss pénzért hanem menj ki a szabadba vagy csak hazáig. Sok sikert :)
2010. dec. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
16 éves vagyok, versenytáncolok (heti 4 edzés, néha felér egy futóedzéssel), ezért hétköznap nincs időm több edzésre.
2010. dec. 25. 18:43
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha állóképességet akarsz fejleszteni,az ugrálókötél jó.A futás viszont elengedhetetlen.Az állóképességre ezért is nem télen szoktak "rágyúrni",hanem a nyári,ú.n. alapozóidőszakban.Akkor tudsz a szabadban futni,a futás stílusát is tudod variálni(sprintek,hosszútáv stb.).Tehát addig csináld az általad leírt edzést,amíg nem tudsz kimenni futni.Ha pedig már olyan az idő,csinálj futóedzéseket.

Remélem tudtam segíteni:)

2010. dec. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!