Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mivel javíthatnám az állóképes...

Mivel javíthatnám az állóképességem és a fizikumom?

Figyelt kérdés

2009 óta mióta végeztem a középsulival nem mozgok semmit, nem sportolok 3 éve, akkor tesi órákon futottam, fociztam, edzettem, bringáztam mellette otthon.

2006 óta dohányoztam(heti 1 doboz közepesen erős cigi), elhatároztam, hogy leteszem a cigit és sportolok valamit, amit még tudni kell rólam, hogy nagyon ellustultam ebben a 3 évben, kocsival járok mindenhová, még a 200méterre lévő boltba is, és sokat fekszek, tv-zek.

Azt vettem észre, hogy ha felállok az ágyból akkor érzem, hogy rossz a keringésem, gyorsabban ver a szívem pl. ha felmegyek lépcsőn a 3. emeletre és kapkodom a levegőt, egy kis futástól kifáradok, kis dolgoktól is izomlázam lesz.

Hogyan nyerhetném vissza a régi fizikumom vagy még jobbat?

Arra gondoltam, hogy heti 3 nap edzés a konditeremben és napi 1 óra biciklizés hogy a tüdőkapacitásom és az érrendszerem javuljon és leteszem a cigit végleg(már egy hete nem gyújtottam rá)

Szerintetek ez jó program? avgy mit ajánlotok?Mennyi idő kell hozzá, hogy újra ne okozzon gondot, nehéz légzést a futás vagy a fizikai munka?

ui:21 vagyok


2011. aug. 18. 22:17
 1/2 Darcy01 válasza:

A cigizést valóban hagyd abba. Aztán fokozatosan terheld a szervezeted, mert egyszerre először úgysem fogsz bírni túl sokat teljesíteni.

Gyalogolj sokat, lift helyett használd a lépcsőt...ezek apróságok, de sokat segítenek és jobban is fogod érezni magad.

2011. aug. 18. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

küzdősport vagy harcművészet edzés. jah bagó valóban igen hátráltató. miért nem szivarozol inkább?


meg olvasd el ezt, végülis idevág. http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__egyeb-kerdesek__..

2011. aug. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!