Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 25 évesen késő elkezdeni...

25 évesen késő elkezdeni kung-fut tanulni?

Figyelt kérdés
Nem akarok versenyekre járni,öveket gyűjteni csak hobbinak gondoltam. Eddig nem mertem elmenni, mert nő vagyok, meg túl idősnek tartottam magam, hogy elkezdjem. Viszont szeretek sportolni, és szívesen kipróbálnám ezt a mozgást is. Ti mit tanácsoltok?
2011. jan. 15. 20:11
 1/8 Bányai Károly válasza:
Soha nem késő elkezdeni mozogni. Csak figyelj oda, ha olyan klubba mégy, ahol tapintható a versenyszellem, vagy megszólnak, hogy lassú vagy, nem elég hajlékony, stb, hagyd faképnél őket. A harcművészet lényege, hogy önmagadhoz képest fejlődj, nem mások legyőzése.
2011. jan. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek az első válaszolóval minden szempontból.

A harcművészetbe nem fér bele a versenycentrikusság, arra ott vannak a nyugati küzdősportok.

Mind az erőt, mind a gyorsaságot, mind a hajlékonyságot hatékonyan lehet fejleszteni kb. 40-45 éves korig, a technikákat pedig bármilyen korban lehet csiszolni még. Szóval a 25 éved nudli, simán nekiállhatsz.

Sok sikert kívánok Utadon!

2011. jan. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
nem késő, de értelme sok nincs.
2011. jan. 16. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bányai Károly válasza:
Aztán mért nincs?
2011. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mpecsa ***** válasza:

Az egyik válaszoló azt írta, hogy nincs értelme.

De van !

A kung-fu, vagy más harcművészet, mozgáskultúra, vagy akár bármilyen sportág elkezdése sohasem késő. Sajnos ez már közhely lett, hála a médiának, de igaz. Orvos vagyok, nekem elhiheted. Erre jó példa a környezetemben élő néhány idős néni is, akik 60 éves koruk körül kezdtek jógázi, kb. 5-6 éve gyakorolják, és simán lefutnak 10 km-t, lazán spárgáznak, stb. Legtöbbjüket orvosként is ismerem, nem csak magánemberként. Azóta nem kell a sem a vérnyomáscsökkentő, sem a cukorgyógyszer, és az izületi panasz is a multé.

Én magam 34 éves vagyok. Pár éve agydaganat miatt operáltak, kemoterápiát, sugárterápiát is kaptam, a fizkai képességeim hónapokig a nullán voltak. Én ezután kezdtem el és látványos a fejlődés. Nálad is az lesz, hidd el.

De mielőtt iskolát, stílust választanál tájékozódj! A neten sok jó oldal van, magam is rendszeresen nézem ezeket.

De talán az a legfontosabb, hogy tudd mi vele a célod ! Verseny ? Önvédelem ? Életstílus ? Vagy esetleg ezek valamilyen kombinációja? Amíg ezt nem fogalmazod meg magadban, szerintem még ne kezd el, vagy ha már elkezdted vizsgáld meg az iskolát, hogy az elképzeléseidnek megfelel-e ?

Azokat az iskolákat, klubbokat viszot feltétlenül kerüld el, akik más stílusokat pocskondiáznak és a magukét mindegyiknél jobbnak tartják(vannak egy páran). Ilyen stílus soha nem volt és nem is lesz ! Azt sem szabad elhinni, hogy valamelyik stílus pusztán technikai oktatással két hónap alatt szuperharcost farag belőled midenféle erőfeszítés, vagy kellemetlenség nélkül. Ilyen egyszerűen nincs ! Egy jó edzésen életformát próbál a mester átadni a tanítványoknak, aminek az erőnlét, az állóképesség és persze a technikai repertoár ugyanúgy része. Persze heti egy két edzés nem biztos hogy elég, otthon is gyakorolni kell.

Az hogy nő vagy ezen a téren lényegtelen. Sok klubbot, stílust, edzést látogattam már, kb. 30-40 %-uk nő/lány volt !


Üdv, remélem tudtam segíteni !

2011. jan. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Óriási örömmel tölt el, hogy vannak még valóban harcművész szellemű gyakorlói a harcművészeteknek. Kedves legutóbbi Válaszoló, minden szavaddal egyetértek! Köszönöm önmagam és a kérdező nevében is ezt a nagyszerű hozzászólást!
2011. jan. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én 20 évesen kezdtem. de velem együtt kezdett egy anyuka is, aki az 5-6 éves gyerekétől kapott kedvet hozzá. és ő 30 akárhány évesen talán jobban mozgott, mint én...
2011. aug. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Kutyus70 válasza:

Látom a kérdés régi... de talán olvassák a válaszom olyanok is, akiket most is érdekel.

A régi Igazi mesterek szerint nincs felső kórhatár. Az persze más kérdés, hogy ha valaki 50 vagy 60 évesen kezdi el akkor milyen szintet fog elérni. Ami nagyon fontos, hogy ne egy pénzre menő lehúzós helyre menjél, hanem egy igazi Mesterhez kerülj. És amit valaki említett... ne másokhoz képest akarj fejlődni, hanem önmagadhoz képest. Meg fog lepődni mire vagy képes, persze csak akkor, ha nagyon elszánt vagy és tudod biztosan mit akarsz, meg amit még egyszer hangsúlyozok: Igazi Mestered legyen. Ő majd tudja hogyan tanítson és hogyan "adagolja" neked a tudást, mert foglalkozni fog veled külön is, nem csak dodzsóban amikor tízen egyszerre edzenek.

2016. júl. 22. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!