Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ez jó edzésterv egy 14 évesnek?

Ez jó edzésterv egy 14 évesnek?

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

14 éves vagyok 175cm magas és 54kg.

Azt szeretném kérdezni hogy az az edzés terv ami a lent említett oldalon van azt ha csinálom kb. mikor lesz eredménye ÉS hogy MIT KÉNE MÉG HOZZÁ ENNEM. Előre is köszönöm.

Itt az oldal--> [link]


2011. jan. 24. 16:28
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ja és fehérje miatt fontos a turmix? nem lehet pl: tojással megoldani??
2011. jan. 24. 16:33
 2/13 Morozov válasza:
Az a turmix egy undormány egyél tojást és sok húst...ez az edzésterv elég jó,de mondjuk saját tapasztalatom hogy lejártam egy box klubba és mikor elkezdtem akkora voltam mint te és havonta 1,5-2 kiló izom fejlődött rajtam...másfél évvel később már 70 kiló felett voltam és megtanultam verekedni.
2011. jan. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az edzésterv jó othonnra szerintem. :)

Szerintem egyenlőre fehérje shake-re nincs szükséged, majd ha jársz terembe, akkor. :D

Kajárol annyit : SOK sovány hús, hal, tojás fehérje, zsírszegény túró :D ez fehérje, szénhidrát :zabpehely,rizs,tészta, krumpli :D a legjobb a zabpehely/rizs :)

2011. jan. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:

Ezt az edzéstervet felejtsd el de nagyon gyorsan!

14 éves vagy. Szóval még növésben vagy, ezért inkább alapozó, állóképesség növelő tervel kell kezdened. Tömegnövelőt semmiképp! Elsőnek is meg kell erősítened az ízületeket és csontokat, hogy bírják a későbbi nagy igénybevételt. Az alapozó edzés fél vagy egy évig tart. Ha nem tartod ezt be szétmennek az ízületeid és deformálódhatnak a csontjaid. 20 évesen fájós kattogós ízületeket akarsz? Az alapozó edzés során kis súlyokkal kell dolgoznod és egyre több ismétlésszámban.Minden izomcsoportra 2 gyakorlat 3x15-20. Fontos, hogy nagyon kicsi súlyokkal kezd. Ajánlott szedni multivitamin pezsgőtablettát, ízületerősítőt és edzés alatt ásványvizet inni.És ne zavartasd magad, hogy gyenge vagy. az erős emberek se 120 kilóval kezdtek. Kb ennyi. Remélem nem maradt ki semmi.

2011. jan. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, de akkor csinálhatom vagy ne? és ha csinálhatom edzés után egy-egy nyers tojást egyek(mint ha turmix lenne)?
2011. jan. 24. 18:02
 6/13 Morozov válasza:
Sült tojást egyél,mert szalmonellás leszel.
2011. jan. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 17:24


hülyeséget beszélsz.


14 éves vagy. Szóval még növésben vagy, ezért inkább alapozó, állóképesség növelő tervel kell kezdened. Tömegnövelőt semmiképp!


Attol ha eljár edzeni semmi baja nem lesz(ha nem összevissza szabálytalanul csinál mindent).A tömegnövelő nem káros ugyh az is mehet.

2011. jan. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Morozov válasza:
jaja én is 12 évesen kezdtem izmokat növeszteni,most 18 vagyok és izmos...nincs semmi baja az ízületeimnek
2011. jan. 24. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Clem ***** válasza:

Otthonra kezdő edzéstervnek megfelel...de a NYERS TOJÁST FELEJTSD EL !!!

A lényeg hogy egyél napi min. 5x és minden étkezésedbe legyen fehérje is..sok hús,tojás(nem nyers!), túró, hal...és ezek mellé tegyél szénhidrátot is..rizs,burgonya,zabpehely, tészta..!

2011. jan. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen

szénhidrátnak elég napi 1x zabpehelyt enni ?vagy ha 2x eszek?

2011. jan. 24. 20:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!