Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért ennyire "beteges" az...

Miért ennyire "beteges" az emberek hozzáállása a sporthoz Magyarországon? Azt tapasztalom, hogy már-már hülyének nézik azt, aki hetente rendszeresen 2-3 alkalommal mozog, és ezt nem kényszernek, hanem örömteli élménynek érzi.

Figyelt kérdés
Amíg nem volt gyerekem, heti ötször jártam háromféle edzésre. Most fél éves, és hetente kétszer úszom. Mindenkinek az az első kérdése, hogy ki vigyáz a gyerekre, hogy merem a férjemre hagyni két órára, nem félek-e, hogy elmegy a tejem stb. Mintha az lenne a természetes, hogy otthon hízlalom a fenekem. De régen is azt kérdezték, hogy mikor van rá időm, mikor főzök, mosok, takarítok. Hát délután 5 és 10 között gond nélkül meg tudtam oldani.
2009. febr. 5. 11:19
 1/8 yuda ***** válasza:
100%

Nem tudom hány éves lehetsz,de írásodból elég fiatalnak tűnsz,mert az emberek érettebb része már rég rájött arra,hogy nem foglakozik ennyit mások véleményével.Meg lehet hallgatni természetesen,de nem kell hogy azt tedd,mert külön életed van és fel kell vállalnod amit szeretsz,ha kell: mindenkivel szemben is és ne érdekeljen,mit gondolnak,mondanak,ha neked valami jó.


A felnőttséget sokan úgy fogalmazzák meg külön a gyerekes gondolkodástól,hogy már nem határozza meg az életminőségét mások véleménye,mint gyerekkorban-de ez azt is jelenti kritikusan,hogy vannak,akik soha nem érik el egész életükben sem ezt a lelki felnőttséget.

2009. febr. 5. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
70%

A szoptatós anyáknak elmehet a teje a sporttól- ezért kérdezik tőled. Nem az a természetes, hogy otthon hízlald a feneked, de szerintem egy kisgyerek mellett nem lehet erről beszélni.

És nem a sporthoz beteges az emberek hozzáállása, csak az olyan emberekhez, akiknél a fontossági sorrend: sport, sport, sport, fittség, karcsúság, diéta,........ család.

Akinek pedig nem inge, az nem veszi magára. Ha neked az okoz örömöt, hogy úszni jársz, akkor tedd. Akinek nem örömteli esemény a heti X edzés, annak nem fogod tudni elmondani, hogy miért nem kényszer.

2009. febr. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. A kérdésem szándékosan volt egy kissé provokatívabb, mert pont arra voltam kíváncsi, hogy azok, akik nem ismernek, csak kb. annyit tudnak, amennyit itt leírtam, mit gondolhatnak, kívülállók számára milyen képet "mutatok". Nem a családom és a barátaim reagáltak így a sportolásra (ők mindig támogattak ebben), hanem főleg kollégák, felületes ismerősök. A fontossági sorrend úgy érzem megvan: terhesség alatt nem sportoltam, 5 hónapos volt a lányom, amikor elkezdtem úszni, a szoptatással nincs gond. A háztartást rendesen vezetem, minden nap főzök, és akkor megyek el itthonról, amikor a lányom este elalszik. Az első válaszadónak annyit: 33 éves vagyok, és nem azért kérdeztem, mert annyira foglalkoztatna az emberek véleménye, egyszerűen szeretem megérteni mások reakcióit, mert sokat lehet tanulni belőle. Olyan oldalról világíthatnak meg dolgokat, amire én nyilván nem gondolok, mert az ember csak a saját szemszögéből lát sok mindent. Még egyszer köszi.
2009. febr. 5. 17:19
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok ahhoz, hogy így gondolkodol. A mozgás létszükséglet, és aki nem mozog, ettől önmagában beteg lesz. Kortól függetlenül!
2009. febr. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Szia

Szerintem akkor se erdekeljen, ha a baratid moszerolnak emiatt.

Az en szuleim tipikusan ez a cigi-kave-teve-sor tipusuak, es neha rossz belegondolni, hogy az egesz eletuket igy eltek le, mostmeg mind panaszkodik, hogy ez meg az a baja.

A 80 eves nagyapam, hetente ketszer uszik, az agyverzese es hasonlok utan, es meg ot szoljak le!

Remelem a kislnayod is elnezi majd a jo peldat es o is ilyen lesz.

Es en akkor sem ertek egyet azzal, hogy az aki terhes az a jatszoterig setal el es azt sportnak nevezi.

Nezzel korul Mo.n valaki szul egy gyereket aztan a hatralevo eletet 150kilosan eli le, mert elhagyja magat.

Es az a "dieta, meg fitnessz" fontosabb mint a csalad a legtobbjuk alibije arra, hogy lustak elvonszolni magukat tornazni, meg esetleg nem nasira kolteni a penzt hanem felretenni egy fitneszberletre es akkor a pasijuk nem lepne felre a masodik gyerek utan!

Just keep it up! :D

Udv

2009. febr. 7. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki tudja, hogy az egészséges élethez szükséges a rendszeres mozgás, csak a legtöbb emberben nincs hozzá elég kitartás. A saját lelkiismeretüket nyugtatgatják azzal, hogy a munkájukra, családjuk ellátására fogják a lustaságukat. Naná, hogy nem fogják beismerni, hogy Te csinálod jól, pedig a szívük mélyén nagyon is jól tudják.

Gyerek mellett meg pláne kell mozogni, attól sokkal több energiád lesz, amiből a kicsi is bőven profitál. Szóval ne foglalkozz senkivel, csak így tovább! Majd 40 év múlva meg te kérdezed meg értetlenkedve a barátaidtól, hogy mi a fenének kell ilyen fiatalon csoszogni, meg bottal járni? ;-)

2009. febr. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
100%

Szia!

Én heti 3x járok aerobikra, ott van gyerekmegörző és arra az 1 órára ott hagytam a kisfiam, amíg bementem edzeni. 1éves volt, mikor elkezdtem oda járni és persze mindenki egyből letámadt, hogy miért kellett közösségbe vinnem, meg hogy mi szükség van rá, meg stb. Hozzáteszem, a bölcsibe való beszoktatással semmi gondunk nem volt, köszönhetően a gyerekmegörzőnek...

Amúgy azt is hülyének nézik, aki otthon tornázik, tapasztaltam...


Ja és tökéletesen egyetértek a 01:12-es válaszolóval :)

2009. febr. 13. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szia!


Részemről csak gratulálni tudok hozzá hogy az egészséged az első! mert ha a Te egészséged leromlik, akkor pl a piciről sem tudsz úgy gondoskodni!

A téged kritizálókról csak annyit: Magyarországon élnek a világ legokosabb emberei ami az egészséget illeti... akkor hogy lehet hogy minden 2. ember szív és érrendszeri, minden 3. ember daganatos megbetegedésben hal meg nálunk?????

követendő példa vagy!!!


-testnevelő-

2009. febr. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!