Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Üdv. Érdekelne h mit szóltok...

Üdv. Érdekelne h mit szóltok az edzés tervemhez. Úgy kb fél éve kezdtem el edzeni komolyabban. A fekvenyomást azt csak 1 hónapja, mert eddig arra sajnos nem volt lehetőség. Esetleg vmi javaslat változtatásra? 190cm és 87 kg vok.21 éves.

Figyelt kérdés

Hétfő: Fekvenyomás (50kg)5x8, Tárogatás gépen(50kg)5x8 , Vállvonogatás (50kg) 5x10, Tolozkodás 5x8, Hasprés 5x10 Felülés 5x30

Kedd: pihi

Szerda: Lehúzás szélesen mellhez (50kg) sajnos csak ennyi súly van a gépen, lehúzás szélesen tarkóhoz (50kg), huzodzkodás elsőre olyan 5 megy, aztán a 6. szériánál már csak kb 2, Hasprés 5x10, Felülés 5x30

Csütörtök: pihi

Péntek: Bicepsz állva (30kg)5x6 , bicepsz scotch padon (30kg)5x6, huzodzkodás keskeny fogással 5x8, lábgép (50kg)4x20 guggolás (50kg)5x10, Hasprés 5x10 Felülés 5x30


2011. febr. 1. 22:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Eléggé nagy összevisszaság van benne én szerintem. Próbálj meg egy izomcsoportra 3-4 gyakorlatot csinálni, mert tricepszre pl. csak egyeet látok és az kevés, de a 2 is kevés a mellre. A hétfődben például 3 izomcsoport is szerepel + has. Próbáld meg jobban elosztani őket, pl. hétfő: mell-hát, szerda bi-tri, péntek meg váll-láb és mindegyikre legalább 3 gyakorlat. Hasat lehet nyugodtan minden edzés végén.
2011. febr. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Annyira még nem értek hozzá, de nekem azt mondták h a mellet és a hátat, nem lehet együtt edzeni.
2011. febr. 2. 06:49
 3/8 anonim ***** válasza:

Fel lehet máshogy is osztani, ez csak egy példa volt. Nekem ez jött be, mert mell nap után olyan izomlázam szokott lenni hogy nem tudok rendesen hátazni ha másik napra teszem, ezért egybe raktam őket.

Másik fajta elosztás: mell-bi-tri, váll-hát, láb vagy mell-bi, hát-tri és láb-váll, amelyik jobban bejön neked.

2011. febr. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És jók am a gyakorlatok amiket csinálok? Miket ajánlanál még mellre, ill tricepszre?
2011. febr. 2. 15:51
 5/8 anonim válasza:

én ugy láttam hogy váll nem is igen volt. én ugy szoktam hogy egyik nap váll,másik nap hát,harmadik nap mell,negyedik nap meg bicepsz és tricepsz,has.presze lehet tenni egy nap pihenőt valahova ha akarod.

minden izomcsoportra kb 7 gyakorlatot csionálok kivéve a bicepsz-tricepszre,hasra.ott csak 3 vagy 4.

Hátra én szoktam huzockodni,szélesen hátra húzni,szélesen mellhez húzni,szűken lehúzni,szűken evezni,szélesen evezni,fűrészelni és hiperhajlitani.

Mell: 30 fokban és 45 fokban szoktam nyomni. fekve csak egy két sorozatot.Tárogatok fekve és gépen,szoktam belső mellre nyomni fekve és 45 fokban.Vállra nyakmögül és fej elött szoktam nyomni illetve kézi sulyokkal szoktam még edzeni.

2011. febr. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hétfő: Mell-Bicepsz

Szerda: Hát-Tricepsz

Péntek: Váll-Kar.

Szerintem ez jó felosztás!:) Gyakorlatokat nézegess a body.builder.hu-ról.

Még annyit hogy pihenőnapokon, ha gondolod mehet: alkar, csuklya,has!:)

2011. febr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is nagy a kavarodás. Az előttem lévő válaszadó jól leírta hogy mely izomcsoportokra gyúrj. de én mellre és hátra együtt szoktam.(mivel hátra nem tudok olyan sokat csinálni). És nekem úgy tanították.
2011. febr. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hétfő: Mell, Bicepsz, Has

Mell: Fekve nyomás: 4x8, Fekve nyomás 45fok 4x6, Tolozkodás, Tárogatás (fekpadon) 4x8, Tárogatás 4x8,

Bicepsz: Bicepsz állva 4x6, Bicepsz állva francia rúddal 4x6, Bicepsz scott padon francia rúddal 4x6, Huzodzkodás szűk fogással 4x6,

Has: Felülés 5x30, Hasprés 5x10

Kedd:pihi

Szerda: Hát, Tricepsz, Has

Hát: Lehúzás szélesen mellhez 4x8, Lehúzás szélesen tarkohóz 4x8, Lehúzás váltogatott 4x8, Huzodzkodás széles fogással, Evezés 4x8, Jó reggelt gyakorlat 4x8

Tricepsz: Csigás letolás 4x8, kábeles tricepsz nyújtás ülve 4x8 , szűknyomás 4x8, tricepsz nyújtás rúddal 4x8, tolozkodás

Has: Hasprés 5x10, Felülés 5x30

Csütörtök: pihi

Péntek: Váll, Láb, Alkar Has

Váll: Nyak mögül nyomás ülve 4x8, nyak mögül nyomás állva 4x8, állig húzás 4x8, Mellről nyomás ülve 4x8, mellről nyomás állva 4x8, vállvonogatás 4x8, Előre emelés 4x8

Láb: Álló vádli gyakorlat 4x8, Lábgép 4x20, Gyalogló vádlizás, guggolás

Has: Hasprés 5x10, Felülés 5x30


Nah szerintetek? :)

2011. febr. 8. 16:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!