Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Készítettem egy itthoni...

Készítettem egy itthoni edzéstervet. Jó ez így?

Figyelt kérdés

Itthon edzek, csak kettő egy kezes súlyzóm van. Egy nyolc kilós és egy 10. A nyolc kilóssal edzek és az utolsó szetteket a tízessel fejezem be.

ez az edzésterv:

Hétfő:mell-hát

Fekvőtámasz székkel 5x15 (két széket, vállszéllességbe egymáshoz teszem és úgy csinálom a fekvőtámaszt)

sima fekvőtámasz 4x20

Áthúzás egykezes súlyzóval 4x20

Fűrészelés 5x15


Kedd:Bicepsz-Alkar-Láb

Bicepszezés állva egykezes súlyzóval 5x20

Koncentrált bicepszezés 4x15

Csuklóbehúzás 3x50

Csuklófelhúzás 3x50

Vádlizás állva 4x40

Guggolás 4x50


Szerda:Váll-Tricepsz

Előreemelés 5x15

Vállból nyomás 5x10

Oldalemelés 4x10

Vállvonogatás 3x60

Tricepsznyújtás ülve 5x20

Tricepszezés széken 4x15(A sarkamat rátszem egy székre, a két kezemet vállszélességben egy szék ülőkéjére és le-föl nyomom magam)

1 nap pihenő, amelyen többet alszok mint edzésnapokon és többet is eszek.


2011. febr. 2. 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem JÓ. Nyújtani se felejtsél el! Ne feledkezz meg az állóképességed fejlesztéséről se! pl. futás, úszás, stb.
2011. febr. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtál:) Szoktam nyújtani is, minden kész gyakorlat után:)Az állóképességemet pedig futóversenyeken szoktam fejleszteni:)
2011. febr. 2. 13:33
 3/6 anonim válasza:

Nem jó! Ne edz egyszerre egy napon két fö izom csoportot! Pl.:váll-bicepsz!

has-láb

mell-tricepsz

has-vádli

hát alkar.-ezek a gyakorlatok lennének a megfelelöbbek! Pihenö idöben lehet hasazhi és vádlizni is! Sok sikert!

2011. febr. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Azért gyúrok úgy mert miközben mellre csinálom a gyakorlatot, úgy megy hátra is(nem tudom hogy ezt hogy hívják) és így jobban megdolgoztatom őket. így van eza váll és a tricepsznél.
2011. febr. 2. 16:20
 5/6 anonim válasza:

A vál és tricepsz az egy nagy, és kis izom csoport. A mell és hát az két nagy. Amennyiben egy nagy és egy kis izom csoportot mozgatsz az jó! Nem fárad le az izom tulságosan. Mondjuk edzel mellre és hátra. Mellre csinálsz három gyakorlatot. Jön a hát. A hátad kapott másodlagosan megterhelést a mell edzése miatt.

Ez miatt a hát már nem tud annyit dolgozni.Mivel elkezted fárasztani. De ha egy napra csak a hátat edzed akkor sokkal több energiát tudsz belefektetni, így jobban fejlődik.

2011. febr. 2. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
De hátra csak egy gyakorlatot tudok végezni. Így mellet jobban megdolgoztatom, hogy a hát és kapjon belőle.
2011. febr. 2. 17:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!