Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elérhetem így a célomat?...

Elérhetem így a célomat? (kérdésed túl rövid)

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1-2 évben a túlzott kajálás és a mozgásszegény életmód miatt izmot vesztettem és feljött kb 3 kg zsír.

Néhány hete elkezdtem eléggé hajtós küzdősportra járni, heti háromszor 2 óra. Egy-egy jobban sikerült edzés után napokig be van mindenem merevedve, izomlázam van, még olyan helyeken is, ahol eddig nem tudtam, hogy van izmom :)


A célom az lenne, hogy a 3 kg zsírtól megszabaduljak és a lehetőségekhez képest minél erősebb legyen az izomzatom - ha izomtömeget is magamra szedek, az még jobb.


Mivel alacsony vagyok (155 cm), kicsit könnyebben izmosodom az átlagnál, legalábbis látványosabban.


Nagyon szigorú diétát nem tudnék tartani, ezért annyit változtattam, hogy a kifejezetten magas szénhidráttartalmú ételeket kiiktattam (tészta, pékáru, édességek). A napi kalóriabevitelemet inkább jobb minőségű ételekkel (csirkemell, tejtermékek, sokkal több zöldség és gyümölcs)pótlom és igyekszem 1800-2000 kcal között tartani.

Edzés után már nem szoktam vacsorázni, csak egy fehérjeturmixot iszom.


Így is működhet, vagy sokkal drákóibb szabályok szerint kellene kezelnem az edzést és az étkezést?


2011. márc. 5. 16:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jó lesz ez így.3kg az semmi.
2011. márc. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Persze, hogy jó így. Három kiló valóban nudli.

Ellenben szerintem jobb lenne, ha edzés után vacsoráznál rendesen, és előtte fognád kicsit vissza az étkezést.

2011. márc. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Stomp Dániel: az edzés után azt jelenti, hogy fél 9-9 óra tájban tudnék enni (legalábbis akkor iszom a fehérjeturmixot, saját testsúlyra kiszámolva a mennyiséget).

Van jelentősége, hogy utána vacsorázok? (éjszakára nem szívesen terhelném meg az emésztésemet)

2011. márc. 5. 17:15
 4/12 A kérdező kommentje:

Egyébként izomtömeget úgy is fel lehet szedni, ha terhelést kap az izom, de nem kifejezetten súlyokkal végzettet?

Az edzésnek van olyan része, ahol vagy egy súlyos acélrúddal ütögetünk gumit (favágáshoz hasonló mozgás), fekvőtámaszokat csinálunk, illetve a zsákot is erőből kell megütni. De ezek mégsem klasszikus súlyzós mozgásformák.

Mellette sok az aerob mozgás is - ugrókötelezés, illetve step-aerobikra emlékeztető "egy helyben lépcsőzés váltott lábbal".


Érdemes erre itthon még kézi súllyal ráedzeni, vagy a fentiek önmagukban is "növesztenek" némi izmot?

2011. márc. 5. 17:18
 5/12 anonim ***** válasza:

Az izmodnak fogalma sincs róla, mi adja neki a terhelést, csak azt tudja, hogy terhelést kap, és igyekszik alkalmazkodni hozzá. Amiket az edzésen csináltál, a legkiválóbb izomépítő és erőfejlesztő edzésmódok közé tartoznak.

Van jelentősége. Pont, hogy lefekvés előtt terhelheted nyugodtan az emésztőrendszered, hiszen akkor nyugi van, ráér egész éjjel emészteni a szervezeted! Ha edzés előtt eszel vacsorát, akkor az edzésen a szervezet figyelmének egy részét az emésztés köti le, továbbá az inzulinszint magasan van, viszont ha edzés előtt nem eszel, akkor az inzulin helyett a serkentő hatású hormonok dominálnak, és nem kell az emésztéssel törődnöd, figyelhet a szervezeted a katabolizmusra, a zsírégetésre.

2011. márc. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Edzés előtt 2-3 órával eszek legkésőbb, egyébként hányingerem lesz, hogy kajával a gyomromban ugrálok - szóval ez inkább kényelmi szempont :)

Az alvás előtt evéssel az a gondom, hogy nyugtalanabbul alszom teli hassal, ezért se szeretek nagy mennyiségű és/vagy nehéz ételt enni későn. A fehérjeport gyorsabban megemésztem, illetve a húst nem annyira szeretem - ezért is használom a port. Eszek húst is, de max heti kétszer tudom leszuszakolni.

A nagyobb étkezéseket reggelre időzítem, a gyomrom simán bír nehezebb ételt is reggel - majd az adagokat folyamatosan csökkentem a nap folyamán.


Köszönöm a leírásodat, megnyugodtam, hogy akkor jó irányba tartok! :)

2011. márc. 5. 19:17
 7/12 A kérdező kommentje:

Bocsánat, még egy kérdés felmerült bennem:

Ha jelenleg 50 kg vagyok (ebben benne van a ledolgozandó kb. 3 kg zsír), nagyjából mennyi izmot tudok felszedni a fentiek fényében?

Időkorlátot nem állítok magamnak, gondolom a szervezet úgyis megnyomja a stop gombot, amikor már nem érzi szükségét több izom felépítésének.

2011. márc. 5. 19:20
 8/12 anonim ***** válasza:
Ezt így nem tudom megmondani, de szerintem más sem, de a kommented maga a válasz: Annyi izmot fogsz felszedni, amennyit az edzésen használt edzésformák megkövetelnek. Ha saccolnom kéne, akkor 2-3 kilót mondanék, de lehet, hogy több, lehet, hogy kevesebb, sok dologtól függ. A táplálkozásod alapján bizonyára a lehető legtöbbet fogod felpakolni. Viszont az biztos, hogy mokány, szálkás, harcos alkatod lesz.
2011. márc. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Most olvastam vissza, hogy a nememet nem írtam, bár a paraméterekből következtethető, hogy nő vagyok. Ebben az esetben is működhet a 3 kg izom felszedése? (Gondolok arra, hogy kevesebb bennem a tesztoszteron.)
2011. márc. 6. 18:58
 10/12 anonim ***** válasza:

Jé, én teljesen azt hittem, hogy egy apró termetű férfi vagy. :)

Nagyon jó a megközelítésed, látszik, hogy értesz hozzá. Szerintem ennyike izom még talán még így is fel tud jönni. Ha kiegészíted a küzdősport edzést konditermi lábedzéssel, elképesztően kívánatos, nőieset izmos alakot építhetsz fel.

Viszont 1-2 kiló izom talán csak a küzdősport edzésektől is felmehet.

Nagyon örülök, hogy ellentétben nagyon sok lánnyal, akik sajnos csak fogyni akarnak orrba-szájba, Te izmosodni akarsz, remek koncepció!

2011. márc. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!