Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy melegítsek be nyújtás előtt?

Hogy melegítsek be nyújtás előtt?

Figyelt kérdés

Szeretnék kicsit hajlékonyabb lenni, mivel nagyon nem vagyok az, ezért elkezdtem pár napja naponta 5-10 percet nyújtani. A gyakorlatok megvannak tesióráról, csak ott ritkán csináljuk őket.

Úgy tudom, hideg izmokat tilos nyújtani, de nem tudom mennyit kéne mozognom előtte. Járok sportolni, de ott csak egy levezető nyújtás van izomláz ellen, másra nincs lehetőség. Szóval valami itthoni rövid dolog kéne, de mi? Elég pár kar- meg testkörzés meg ilyen szokásos bemelegítő gyakorlatok, vagy kell valami intenzívebb mozgás is? Ja és hallottam valahol, hogy a meleg fürdőben is melegek lesznek az izmok, azután is lehet nyújtani, ez igaz?

Előre is köszönöm a válaszokat.


2011. márc. 10. 20:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

amikor azért nyújtanak, hogy hajlékonyabb legyen az ember (tehát később is maradandó hatása legyen), azt általában hideg izommal szokták csinálni, mert bár az kevésbé nyúl, de nem is húzódik utána úgy vissza (tehát ha elmész mondjuk valami harcművészetre, akkor ott biza bemelegítés előtt lesz a nyújtás)


meleg izomzattal nyújtani aerobicnál, kondinál meg ilyesmiknél szoktak, ahol nem az a cél, hogy majd felrúgj fejig, hanem hogy az ízületeket, izmokat előkészítsék a következő megterhelésre.

2011. márc. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De ha hideg izommal csinálom, nem lesz belőle baj? Úgy értem, hogy lesérülök, izomszakadás, ilyesmik.
2011. márc. 10. 20:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

értelemszerűen ésszel kell, szépen fokozatosan, óvatosan, és nem kell túlerőltetni a dolgot, csak addig, amíg érzed, hogy az úgy rendben van.


ha hülyén csinálod, durr bele módon, akkor valóban nagyobb a sérülésveszély.


Egyébként én kiírnék egy olyan kérdést a helyedbe, hogy taekwondo-sok, ti hogyan nyújtotok?, mert ott alap, hogy nagyon lazák, marha sokat kell nyújtaniuk, tehát eléggé képben lesznek a témával kapcsolatban, biztos tudnak jó tanácsokat adni. (én kungfuzom, ott mindig edzés elején nyújtással kezdünk, tehát nem melegítjük be előtte az izmokat)

Ha külön nekik szóló kérdést látnak, nagyobb eséllyel találnak rá/válaszolnak.

2011. márc. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ. :)
2011. márc. 10. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!