Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Egyszerűen nem tudom megcsinál...

Egyszerűen nem tudom megcsinálni az előre bukfencet. Mi tévő legyek?

Figyelt kérdés

Régebben még úgy ahogy ment, most már ha hozzákezdek félek, hogy meghúzom magam vagy pedig csak úgy egyszerűen félek és ez meggátol a dologban.

Jövőhéten pedig osztályozni fogják a suliban.


2011. márc. 19. 20:31
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

melegíts be de nagyon főleg a gerincedet a válladat és a nyakad!

Legugolsz a kezed leteszed a földre és a lábaddal egy orbitálisan nagyot löksz magadon előre és csak végig a gerinceden!

2011. márc. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
amit az 1. válaszoló írt, plusz ügyelj arra, hogy húzd be a fejed (tehát kb. a fejbúbodról/tarkódról indítsd a bukfencet), úgy könnyebb lesz megcsinálni. amúgy nem nehéz. sok sikert! :D
2011. márc. 19. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Valahogy úgy szoktam rá a bukfencre, hogy mindig egy kicsit oldalra próbáltam. Most már nem tudok egyenesen bukfencezni.. Bár már hozzá kezdeni sem merek.
2011. márc. 19. 21:16
 4/24 anonim ***** válasza:
1. vagyok. ne félj! nincs mitől! Ha bemelegítesz nem lesz bajod! Én is tudom oldalra a bukfencet, parkourban azt használtam (roll) de a rendes bukfenc az alapja sok akrobatikának...
2011. márc. 19. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:

:(

gyakorolj harcművészetet! ott akár még talajgyakorlatokat is végeztek, és röhögve fogsz kövön esésből kigurulni..

deh a mai fiatalság.. sok sikert kívánok és remélem megfogadod amit írtam!

2011. márc. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Vagy egy fél éve jártam harcművészetre, azaz karatéra. Jártam is vagy egy évet, de abbahagytam, mert nem élveztem.

Egyébként a parkourt én is szeretném megtanulni.. Egyszer. :)

2011. márc. 20. 10:00
 7/24 anonim ***** válasza:

igen, jó dolog,csak amíg a félelmeid ennyire hatnak rád :/

ajánlanám a mi edzésünket, újpesten kungfu, de nem tudom hova valósi vagy..

ezt biztos élveznéd, és lenne mód megtanulnod az alap talajgyakorlatokat. ha más nem edzésen kívül (előtte utána) is segítenénk gyakorolni :)

2011. márc. 20. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Három órányira lakok Bp-től. Mondjuk sokat járok ki oda (rokonokhoz).

Egyébként 15 éves vagyok. Ez így gáz? Mármint, hogy 15 évesen nem tudok bukfencet csinálni.

Ma megpróbáltam, de nem tudom mi volt velem. Már nem is attól félek, hogy megsérülök (mert mi van akkor, pár napig fog fájni a hátam, de abba nem halok bele). Hanem nem merek hozzákezdeni. Félek, de nem tudom miért. De ezt nem tudom elmagyarázni. Lehet hülye vagyok.

2011. márc. 20. 13:24
 9/24 A kérdező kommentje:
És nem is akarok beégni azt osztálytársaim előtt. Csak hát mit mondhatnék a tanárnak? Miért nem tudom megcsinálni?
2011. márc. 20. 13:24
 10/24 anonim ***** válasza:

sorry, valóban gáz :)

de gyere le edzésre, és mellékesen megtanulunk bukfencezni.

2011. márc. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!