Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Harcművészek/küzdősportolók...

Harcművészek/küzdősportolók miért vannak ezek a viták manapság? (A többi lent)

Figyelt kérdés

Megfigyeltem azt, ahányszor küzdősportos kérdések vannak, hogy mennek a viták. Eddig 3 "történelmi" fejezet volt, most időrendbe rakom őket.


1. Kb. fél évvel ezelőtt mindenki a muay thai-t, a brazil jiu-jitsu és krav maga-t istenítette a többit stílust pedig fikázták.


2. Rá 2 hónapra, már a krav maga sz@r, az über királyság a wing tsun kung-fu az aikido, és kyokushin karate.


3. Mostanában már a wing tsun is egy f*s, az ökölvívás-birkózás-savate triumvirátus a tökéletes bunyó az utcai verekedésre.


Mi lesz a következő időszak? A capoeira, az imádkozósáska kung-fu és a szumó? Minek erről ennyit vitázni? Tiszta értelmetlen! Most őszintén mire jó ez?


2011. máj. 14. 12:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
0%
Hahaha, a krav maga még mindig király.
2011. máj. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
51%

Thai Box!!!


Egy rúgás és nincs gond...

2011. máj. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Most nem azt kértem, hogy stílusokat írjatok! Csak az a kérdésem, hogy miért jók ezek a viták? A kérdésre válaszoljatok legyetek szívesek! Köszönöm.
2011. máj. 14. 13:01
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Mert épp más a divatos. Valójában, ha az ellenfél nem járatos semmilyen küzdősportban, harcművészetben, akkor mindegy mit tanulsz, levered.


Olyan ellenfél ellen, aki pedig szintén űz valamit, a tapasztalat lényeges (egy bizonyos fokig). Tehát mindegy, hogy te Sambozol, az ellenfeled pedig mondjuk Muay Thay, ha te komolyabban veszed.

2011. máj. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
51%

Krav maga :DDDDDD


Tudjátok mi a krav maga? Egy nevetséges gésagolyós bohóckodás, amit idióták találtak ki. Csak azért jött létre mert pár zsidronc sérelmezte hogy a világ minden tájának van saját közelharci technikája, és pont nekik, az egész világot manipuláló,satuban tartó népnek nincs közelharci technikája, hát kitalálták ezt a röhejes baromságot...kb. annyira működőképes mint a pankráció.


Ha komoly, használható harcművészetet vagy küzdősportot keresel, a kickbox, a thai box és a K1 a legjobb.

2011. máj. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Szerintem azért lehet ez,mert végre elég sok embernek felnyílt a szeme.

Az ökölvívó,birkózó,savate edzések legfontosabb eleme a kontakt a bunyó.

És hogyan tudnál megtanulni verekedni másképp,ha nem bunyózol?Beszélgettek róla,meg lassított felvételben gyakoroltok?

Ezek létező régi sportágak Európában,itthon ezért az oktatásuk is nem új keletű,hanem már letisztult és egyértelmű.

Egyébként meg a krav kitalálója is ökölvívó meg birkózó Európa bajnok volt uh...

Az itthoni krav-ot meg inkább nem részletezem.Nincs értelme.1000x le lett már írva.

2011. máj. 14. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Megaztán annak is köze lehet a dologhoz, hogy azért jönnek-mennek az emberek a GYK-en (ahogy én is van, h fél évig meg sem nézem az oldalt). Változó, h melyik harcművészetet/küzdősportot űzők vannak többségben.
2011. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Igazából én se értem, talán ahhoz lehet köze, hogy egy harcművészet oktatása mennyire kiforrott Magyarországon.

Rossz mesterekkel nyilván a tanulóknak is rossz tapasztalata van.

De mindenesetre tény, hogy nekem is rosszul esik, hogy a stílusomat fikázzák, olyanok akik max youtuberól ismerik, hogy jujj de szar utcára, mikor már kismilliószor védtem meg magam vele. Egyszerűen azért mert edzéseken rendesen dolgozok egy zseniális mester alatt.

Szerintem harcművészetet/küzdősportot tanulni olyan mint lőfegyvert használni. Mindegy hogy Colt, Magnum vagy Beretta. Ha te vagy a gyorsabb, és tudsz vele célozni te nyersz.

2011. máj. 17. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 DannyZuko ***** válasza:
100%

Ez mindíg egy olyan kérdés, mint a tyúk vagy a tojás, vagy a merci vagy bmw, fekete vagy fehér...


Akinek opelje vagy az mondjuk a renaultot fikázza, akinek renaultja, az meg a toyotát, holott tapasztalata nincs a másikkal szemben, csak olvassa az autó motort.


Jómagam is régóta bunyózok. Aikido, Kikbox, ju-jitsu, kiokushin, Battodo. Ezeket próbáltam. közülük 3at 2,5,9évig űztem. szerintem fontos a küzdelmekben, hogy küzdjél is, ne csak lassítva tanuld azt (pl aikido). Fontos egy jó fizikumot adó edzés pl thaibox. Fontos egy technikás edzés, ami utcára is felkészít, pl ju-jitsu. viszont tartom, hogy mindegyiknek megvan a maga előnye és hátránya. van ami küzdelmekre készít fel, de csak kartávolságból. van amelyik a testi kontaktokra alapoz, de nem birod majd ki ha megcsapnak. Példáúl az aikido tudásomat utálják a kiós társaim, mert ha túl közel jönnek (bár a kióban szabálytalan) de elkapom őket sec perc alatt és kibillentem őket egyensúlyukból. Az aikidós társaim utálják amikor küzdök velük és kiokushin elemeket használok, mert 90%uk ütni sem tud, nemhogí rúgni, ezért lassúak és szánalmas bunyósok. Mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya....

2011. máj. 17. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem levő válaszolóval teljes mértékben egyetértek!

Van egy jó haverom, ő capoeira-zik 6 éve és thai boxol mellette 3-4 éve. Voltam egyik thai box edzését megnézni, hát bizony amikor bunyózott, ő alkalmazott capoeira technikákat, olyan durván tolja a capoeirás lábsöpréseket, hogy az összes thai boxolóval akivel bunyózott kisöpörte a lábukat, csak estek-keltek szerencsétlenek. Haverom a thai boxtól lett keményebb és szívósabb, de a capoeirától lett hajlékonyabb és robbanékonyabb.

De velem is volt hasonló szitu, én például bokszolok 4 éve, és ashihara karatézok 3 éve. Karate edzéseken én jobban ütök mindenkinél, szoktam is felütéseket osztogatni, szegények le sem tudják sokszor védeni. Ugyanakkor olyan is volt, hogy egyik bokszedzésen a nálam 20 kilóval nehezebb haverommal bokszoltam, ő régebb óta boxol, mint én, hát kicsit poénosabbra vettük a figurát, ő nagyon gyorsan lesorozott úgy, hogy én megérinteni is alig tudtam, aztán kérdezte, hogy tudnék-e ő ellene valamit is csinálni, és éppen akkor rárúgtam egy combost, nem tiszta erőből, de azért megnyomtam, hát szegényem sántikált 1 órán keresztül.


Szóval ezzel az egésszel, csak annyit akarok mondani, hogy nincs rossz harcművészet, mindegyik jó valamire, és egyiksem tökéletes, ezért jobb több stílust is űzni, mert ami nincs az egyikbe, az lehet, hogy van a másikba. Kiegészítheti a kettő egymást.

2011. máj. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!