Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Elkezdtem futni, fogynom kell...

Elkezdtem futni, fogynom kell 6-8 kilót. Keveset tudok egyszerre, s nem élvezem egyáltalán. Tanácsot kérek a táv növeléséhez. Meg a bokám is fáj, vajon mitől?

Figyelt kérdés
Nem szeretek futni, de nagyon hasznos, elég gyorsan van eredménye. Először csak 5 percig tudtam egyhuzamban, után a szakadt rólam a víz. Pár percet sétáltam, újabb 5 perc futás, izzadás. S még egy ilyen menet. Jó lesz ez így? Mikor és mennyivel növeljem ezt a 15 percet? S vajon mért fáj a bokaízületem már az első 5 perc után akkor is, ha természetes talajon (gáton) futok? Egy könnyű, kényelmes Adidas szabadidő cipőm van.
2011. ápr. 3. 20:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért fáj, mert a túlsúlyodat a boka, és a térded szívja meg leginkább. A tizenöt percet akkor növeld, ha bírod, de szerintem inkább többet fuss kisebb tempóban. Fogyni meg a diétától fogsz, nem a futástól.
2011. ápr. 3. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először is egy futócipőt kéne beszerezned (mármint olyat, ami kifejezetten futásra való). A bokád talán azért fájhat, mert a gát ugyan természetes, de nem egyenletes talaj, viszont aszfalton futni még rosszabb, mert hosszú távon kikezdi az izületeidet. Olvastam egy aranyos párhuzamot nemrég: ha egy pingponglabdát leejtesz az aszfaltra, visszapattan, míg ha fűbe dobod, akkor nem, és ugyanez történik az izületeiidel is. Így maradj nyugodtan a természetes talajnál, ha esetleg van rá lehetőséged, keress egy salakos pályát, mert az puha, de egyenletes.

Nem baj, ha elsőre nem megy a futás, de próbáld ki azt, hogy amikor úgy érzed, h nem bírod, nem sétálsz, hanem éppen hogy csak kocogsz. Nekem ez bevált az elején.

Ezen a fórumon is sokan szokták ajánlani ezt az edzéstervet: [link]

Én ugyan nem próbáltam, de nem hangzik rossznak. Lehet, h mások lehurrognak emiatt, de az is jó, ha keresel egy nálad edzettebb futótársat, aki már csak a jelenlétével, meg azzal, h jobban bírja, mint te ösztönöz arra, hogy ne állj meg, és fuss tovább (nekem ez bejött, igaz, míg nekem egy órányi futás után minden bajom van, az "futótársam" éppen csak elfárad, de ha ő nem lenne ott, már a negyedénél abbahagynám).

Sok sikert!

2011. ápr. 3. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkét választ.Sajnos új cipőt most nem tudok venni. Nem tudom, találok-e salakos pályát Szolnokon, amit ingyen lehet használni.Nyitva vannak ezek a sportcentrumok folyamatosan? De biztos edzés van ott.
2011. ápr. 3. 21:07
 4/7 anonim ***** válasza:

GreenTea


A sportcentrumokba mindig be lehet menni, felénk legalábbis. Ha edzés van akkor annyi hogy nem zavarod őket.

2011. ápr. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szolnokon sajna nem vagyok ismerős, de ahová én járok, ott fociedzés szokott lenni néha a focipályán, de még senki sem szólt, h edzés alatt ne fussak a pálya körül a salakon. (Még szórakoztató is nézni az edzést :D)

Mindenesetre érdemes kicsit érdeklődni, hátha találsz ilyen feltételekkel.

Kitartás, és hamarabb meglesz az eredmény, mint várnád! :)

2011. ápr. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a biztatást!! Ma is voltam, az elején nehéz, de utána már-már jólesik.Ha nagyon nem bírom, leállok.A rendszeresség fontos, tudom. Holnap megnézem a pályát is.

Annyira kellene fogynom, este már nem is eszem, csak esetleg gyümölcsöt.Napközben is ügyelek az étkezésemre.

2011. ápr. 4. 17:34
 7/7 anonim ***** válasza:

GreenTea


Rendesen diétázz, nem fog jó eredményt hozni a nemevés! Este is kell enni, méghozzá fehérjét! A gyümölcsben fruktóz van, ami egyáltalán nem kívánatos diéta esetén!

2011. ápr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!