Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kondizásban kérek tanácsot,...

Kondizásban kérek tanácsot, most leoszthatsz, nincs tabu (kivétel szerek), csak segíts (? )

Figyelt kérdés

Egy hónapja járok kondiba, de nem nagyon látszik az eredménye, azóta kitapasztaltam a testem, elég sokat tudok, hogy mit nem bír. Abban, szeretném segítségeteket kérni, hogy legyetek szíves összeállítani nekem egy edzéstervet. Föleg gépeken szeretek dolgozni, tehát fekve nyomást is géppel helyettesítem, mert úgy gondolom minek feszítsek a padon, ha lehet egyszerübben is. Namost, ha valaki szán 10 percet arra, hogy egy komoly hangvételü, hasznos választ adjon, amely látható eredményt hoz, én megkeresem személyesen és meghívom egy sörre.


185centi 65kilo(nagy része a hasamon :( ) 15éves

ilyen gépek vannak(próbálom körülírni, odaírom, hogy 4*10es szériánál hány kilóval tudom végigcsinálni): tricepsz+mell(egy kart kell kitolni 15), mell(két kezed oldalt, össze nyomni magad elött 13), tricepsz+mell(fejed mögött egy kétágú kart kell egészen a combodig húzni, dölt, félig fekvö ülésben 20), váll(mindkét oldaladnál két kar, felfelé kell kitolni 15), bicepsz(elötted van egy kar, a karod alsó része kitámasztva, alkarod mozog csak 13), bicepsz+hát(feletted lóg egy kar, le kell húzni ülö helyzetben 40), hát(lábad beakasztva, a csípödnél felfeküdve, saját felsö tested kell felemelni), hasprés(30) és a lábizom gépek, asszem azok menni fognak.


továbbá tippek az étkezésben jöhetnek


ha bármi jótnács, tipp BÁRMI, ami segíti az izomosodást(szerek tabu) írd le, vagy keres meg légyszíves(skype msn akár)


és egy utolsó: bármiben befolyásolja az testépítést a szexuális élet?

(kövi nyárra 75-80 kilo szeretnék lenni, heti 3 alkalom)


2011. szept. 24. 22:53
 1/10 anonim ***** válasza:

bodybuilder.hu-n elég sok mindent megtudsz nézni :) és kb az is 10perc, nem kötekedésből mondtam!

És ami igazából a legfontosabb a táplálkozás arról nem írtál egy szót sem :/ Mert kaja nélkül nincs tömegnövelés!

2011. szept. 24. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Offthewall ***** válasza:

Szia! Mind edzéstervben, mind étkezésben a magyar oldalak közül az egyik leg up-to-datebb oldal a body.builder.hu a-tól z-ig olvasd át ami úgy érzed érint, kezdd az alapismeretekkel, és nem lesz gond. De azért írok valamit saját kútfőből. Az első tulajdonképp fekvenyomás gépen, vagy chest inclinenak tudnám még nevezni, ha az amire gondolok. Majd tárogatás, szintén gépen. A következőben nem vagyok biztos, de ha ez az amire gondolok(amit én állva szoktam) akkor csigás lehúzás, esetedben "ülve") a következő bicepsz csigán, majd tarkóhoz/nyak/hát mögé húzás csigán/hátgépen, ki hogy hívja, aztán van még az a saját testsúlyos "hát" gyakorlat. Hát őszintén szólva én tuti nem ezeket csinálnám. Nem tudják azt a pumpáltság érzetet, feelinget úgy visszaadni, és nem olyan komplexek(úgy értem ha törekszel az adott izomcsoport megdolgoztatására, de más is dolgozik azért kicsit, az nem rossz dolog, több a kényszer a "segédizom" fejlődésére, pl. bicepszezésnél, vagy mellezésnél váll tud dolgozni rendesen) egyébként eléggé gyengusz súlyok ezek, biztos tudsz többet, főleg a bicepszes rész.. 13 kiló :D Én ezt 35-40 kilóval csináltam ennyi idősen. A tárogatást is. Próbálhatsz piramisban emelni a súlyokon pl. 1. széria bemelegítés, 20-25 ismétlés random kis súllyal. 2. széria 14 ismétlés, 3. 12, 4. 8, 5. 4-6,

pl. fekvenyomás 30 kilóba 20, 35-be 14, 40-be 8, 45-be, vagy 50-be 4. Próbálj legalább fele-fele arányban rendes súlyzós, meg saját testsúlyos gyakorlatokat a gépek mellé, hogy egyrészt változatos legyen a terhelés, másrészt meg szerintem adhat 1 pluszt az egódnak, ha nem 13 kilók jutnak a 2 kezedre, hanem valami lóg előtted, hogy hú, tegnap 60-ba nyomtam bele 1-et, most letolom ezt a fél kiló csirkét rizzsel, mert hétfőn 65-be fogok. Megcsinálom. Meghajlítom az egyenes rudat, és odaadom a haveromnak, hogy bicepszezzen vele. Így kell ráhangolódni a dologra. Étrend testsúlyod alapján dióhéjba:

Elkészítés változatosan, szószokkal, fűszerekkel. Csaló étkezések max. heti 2-3 alkalommal legyenek. Vízfogyasztás min. napi 3 liter.


1.Étkezés

Teljes kiőrlésű kenyér 4 szelet pirítva/ vagy 50 g zabpehely tejjel/ vagy 50 g tönkölypehely

ízesítheted gyümölccsel

100 g pulykamell/vagy csirkemell sonka/vagy 1 db tonhalkonzerv

VAGY a hús helyett 5 db tojásfehérje kisütve, bármilyen ízesítéssel

Zöldségköret tetszés szerint


2.Étkezés

Fehérje turmix vízzel vagy tejjel 1 adag , hozzáturmixolva 50 g zabpehely vagy puffasztott rizs 4 szelet

VAGY tömegnövelő turmix

Gyümölcs tetszés szerint


Ha nincs étvágy vagy idő reggelizni, az 1. és 2. Étkezés felcserélhető


3.Étkezés

Csirkemell/vagy pulykamell filé/vagy hal tetszés szerinti fajta 150 g

Rizs(bármilyen fajta)/vagy durumtészta/vagy teljes kiőrlésű tészta/vagy héjában sült édesburgonya

100 g

Zöldségköret tetszés szerint



4.Étkezés

Fehérje turmix vízzel vagy tejjel 1 adag , hozzáturmixolva 50 g zabpehely vagy puffasztott rizs 4 szelet

VAGY tömegnövelő turmix


5.Étkezés

Csirkemell/vagy pulykamell filé/vagy hal tetszés szerinti fajta6vagy zsírszegény túró 150 g

VAGY tojás 5 fehérje

Rizs(bármilyen fajta)/vagy durumtészta/vagy teljes kiőrlésű tészta/vagy héjában sült édesburgonya

30 g

Zöldségköret tetszés szerint

Gyümölcs tetszés szerint


ahol turmixot olvasol, amennyiben az nincs és nem is lesz, helyettesítsd 1 150 gramm hús, 100 gramm rizs étkezéssel például, vagy 7-8 tojás, és némi zabból alkotsz valamit. Esetleg 150 gramm túró zabbal, stb.

2011. szept. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
de azt sem tudom basszuska, arra is kértem tanácsot
2011. szept. 24. 23:15
 4/10 A kérdező kommentje:
De elég gyenguc vagyok, ebböl kb semmit nem értettem, majd megfejtem, de most teloról vagyok, kössz a tanácsot
2011. szept. 24. 23:21
 5/10 Offthewall ***** válasza:
Ja, és ne sűrűn igyál(sör miatt írtam), a szexuális életre pedig nem nagyon lesz hatással ha eddig nem volt túl alacsony a tesztoszteron(ffi nemi hormon) szinted, ami a testépítő kajálás miatt +nőhet, akkor nem lesz változás. Esetleg ha túledzed magad(heti 3 megfelelő edzés mellett tuti nem) akkor a kortizol azaz stressz-hormon szinted nagyon megnő, a tesztoszteron szint pedig leesik. De ettől ne tarts. Különben is az ehhez köthető tejsavtermelés miatt meg a növekedési hormon termelődés nőhet, tehát kb. kiegyenlítődhet. Multivitamint mindenképp fogyassz pl. Peak A-Z, Biotech Men's multivitamin, vagy Scitec Daily One, még jobb esetben Scitec Multi Pro(vagy tetszőleges márka, csak ezek talán beszerezhető kategóriásak szemben pl. 1 drágább amcsi márkával) ez segíthet a betegségek ellen, valamint a szabadgyököket semlegesíti, hogy ne "zabálja" semmi az izmaid. Ezek mellé még napi 1 Ca-Mg, és 1 C vitamin(500-as, vagy 1000-es) pezsgőtablettát nagyon meginnék a helyedben, mert ezek testépítéshez nagyon kis dózisú pakkok. Más kieg. nem muszály, de iskolai étkezések kiváltására ha anyud nem főz neked testépítő kaját és csomagolja el(felteszem nem kelsz fel 4-kor csirkét lopni, és megsütni, hogy suliba legyen mit enned :D) akkor kiválthatod 1 turmixszal. Ha gondolod azt is tudunk ajánlani.
2011. szept. 24. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Offthewall ***** válasza:

Arra is kértem tanácsot" mire arra? Kicsit konkrétabban meg értelmesebben írogass már, ha már ingyen segítek neked. A sört is megtarthatod, költsd multi-vitaminra(1 drágább pubban 2 jó sör pl. coronita és fölfelé) abból máris kijön 1 Scitec Daily One :D:D

de mondom, olvasd el a body.builder.hu alapismeretek rovatot. Majd az étkezés, edzéstervek, cikkek rovatokat böngészd, lehetőleg ne évi 1 percben. Ha van 1 kis szövegértelmezési képességed, és a reklámjaikat ignorálod, 1-2 nap alatt rádragadhatnak az alapok.

2011. szept. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Azt nem neked irtam, te buta :D hallod, te nagyon benne vagy a temaban, hany eves vagy? kb mennyi ido alatt erhetem el a 80kilot?
2011. szept. 24. 23:30
 8/10 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon megköszönöm neked, hnap gép elött lejegyezgetem a dolgokat+utánanézek a vitaminoknak meg turmixoknak, aranyat ér amit írtál
2011. szept. 24. 23:33
 9/10 Offthewall ***** válasza:
írj nekem privát e-mailt, kell legyen a válaszaim alján ilyen gomb elvileg. Ott kifejtem ha van még kérdés.
2011. szept. 24. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Unga bungaaaa subidudibidúú
2011. szept. 25. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!