Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor melyik futás a jó,...

Most akkor melyik futás a jó, zsírégetés szempontjából? Lent

Figyelt kérdés

olvastam, hogy az a jó, ha 1 perc nagy erőbedobással, és 1 perc séta, még 1 perc erőbedobással, 1 perc séta, és így tovább 20-30 percig,

Máshol azt mondják, hogy lassan folyamatosan futunk megállás(néha 1-1 perc séta)nélkül 20-30 percig. Akkor msot melyik a jobb? Melyik éget több zsírt, és mennyi idő az ajánlott?


2011. ápr. 4. 16:52
 1/9 anonim ***** válasza:
A lassú folyamatos futás jobb. Nem fáradsz el olyan hamar (mert nem biztos hogy az 1 perces váltókat bírnád), és amúgy is, közepes pulzusszámnál ég a zsír (azt hiszem 120, de ebben nagyon nem vagyok biztos, nézz utána, vagy lesz aki megírja).
2011. ápr. 4. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

közepes pulzusszámnál ég a zsír?

nagyon kérlek, csak gondolkodjatok, más pulzusszámnál mi ég?

válasz: az intervallum edzés (de szerintem keress hozzá edzéstervet, nem tudom ez az 1-1 perces váltás szokott-e lenni) nagyon felpörgeti a szervezetet, még másnap is emelkedett kalóriamennyiséget éget. én mondjuk ezért ezt tanácsolnám. de vigyázz rám hallgatsz-e, mert én azt mondom, hogy 120-nál magasabb pulzusszámon sem éterrel működik a tested, hanem zsírsavak eloxidálásával (stb. stb. vastag anyagcserefolyamatokról hosszú könyvek szólnak)

2011. ápr. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

GreenTea


Aczélnak teljesen igaza van, természetesen magasabb pulzusszámon is ég a zsír, csak azért az oxidációhoz oxigén is kell. Azt a mennyiséget, ami elég a zsír égéséhez egy magasabb pulzusszámon, ami már anaerob edzésbe megy át, nem kapja meg a szervezeted. Nagyon jó az intervallumos futás, bár én sem 1 perces váltókat javasolnék.

2011. ápr. 4. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Folyamatosan futok, nem gyorsan, scak kcogok, és fárad a lábam rendesen, és simán veszem a levegőt, nem kapkodok utánna, nincs légszomjam közben, érzem hogy van elég oxigén, és sztem 120 biztos van.. ez jó-e így?
2011. ápr. 4. 20:30
 5/9 anonim ***** válasza:

GreenTea


Jó persze, de a pulzusodnál ne találomra menjél, szépen mérjed le! Ha még kezdő vagy, akkor lehet hogy célszerűbb is csak sima aerobot csinálnod, mint az intervallumos futást, mivel ez eléggé igénybe veszi a szervezeted.

2011. ápr. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
normál futást csinálok,és nem 10-20 kg akarok leadni, vagy 5-6-ot :D
2011. ápr. 4. 21:28
 7/9 anonim ***** válasza:

GreenTea


Jó diétával simán eléred a célod!

2011. ápr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Az intervallumedzés hatékonyabb, de az nem kezdőknek, hobbistáknak, túlsúlyosaknak való. Ennyi.


fussál csak folyamatosan.

2011. ápr. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
oké, kösz, remélem igazad van. :)
2011. ápr. 5. 19:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!