Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Futás miatt a térdemet szeretn...

Futás miatt a térdemet szeretném erősíteni, elkélne a segítség!?

Figyelt kérdés
Az lenne a problémám, hogy a térdem nem bírja a futást olyan iramban, mint amilyenben én futok egyre nagyobb távokat... Érzem hogy egy félmaraton kijönne belőlem a saját 5.5 perces tempómmal, de a térdem mindig a félmaraton, és közém áll.. Milyen gyakorlatokkal(guggolás, kitörés? stb.) lehetne erősítenem a térd körüli izmaim, és milyen gyümölcsök jótékonyan az ízülethez?
2011. ápr. 22. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyen probléma akkor szokott jelentkezni,ha nem fokozatos a terhelés,vagy gyenge nem felkészült izomzattal állsz neki futni,esetleg nő vagy.

Saját testsúllyal guggolj otthon.Teremben meg lábnyújtás és lábhajlítás gyakorlatokat csinálj a tökéletes szabályosságra törekedve.

Ízületi karbantartó a sima gyógyszertári glükózamin,vagy táplálék kiegészítő boltban vehetsz scitec arthroxon tablettát.

2011. ápr. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
fiú vagyok, a probléma ott volt, hogy először felkészületlen térd körüli izmokkal elkezdtem hatalmas távokat futni, mivel a lábam izomzata erős.. csak olyan sportot űzök.. ahol az ízületek nem igazán erősödnek meg annyira, mint az izmok..
2011. ápr. 22. 21:42
 3/9 anonim ***** válasza:

GreenTea


Ahogy az első válaszoló is írta, nagyon fontos lenne hogy megerősítsed az izmokat, mind a feszítőket, mind a hajlítókat! Mindkettő kell a térd stabilizálásához, viszont nem elég a fájdalom megszüntetéséhez! Mindenképp kell egy porcerősítő, akár az Arthroxon, akár egy egyszerűbb, pl Juvita. Plusz egy jó multivitamin sem ártana! A futást kicsit kapcsold pihenő fokozatra és erősíts!

Ha nem múlik a fájdalom, akkor viszont mindenképp fordulj sportorvoshoz, mert nagy szar lehet egy kis térdfájásból is!

2011. ápr. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Most voltam futni, 2 km-t kibírt a térdem, de utána érzem, hogy szenvedett volna.. Ezeket a porcerősítőket gyógyszertárban lehet kapni?
2011. ápr. 23. 08:15
 5/9 anonim ***** válasza:

GreenTea


A Juvitát igen, az Arthroxont pedig FitnessPont-ban, vagy bármelyik Scitec boltban.

2011. ápr. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és akkor gondolom ez az arthrox jobb lenne, igaz? És ügye kiskorúként is szedhetem, nem tom van e benne bármilyen anyag.. mint pl egy gyógyszerben..
2011. ápr. 23. 11:08
 7/9 anonim ***** válasza:

GreenTea


Nyugodtan szedheted, semmi köze a gyógyszerekhez! Én nem ismerem az Arthroxont, mivel még sosem használtam, ami a leírásába van, az jó. Kipróbálhatod ha van rá kereted, de a Juvitánál 2x drágább.

2011. ápr. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Első vok.Én szedem az artroxont.

Annyi a különbség a többi porcerősítőhöz képest,hogy gyorsabban hat,kb 5-6 nap alatt.

1 évig folyamatosan szedd valamelyik fajtát,hogy jó kenésed legyen,esetleg újraépüljön az,ami megkopott.

2011. ápr. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
most nem otthon vagyok, de szerintem minél előbb beszerzem :) Köszönöm a segítséget!
2011. ápr. 23. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!