Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Hogy kell kiszámolni személyre...

Hogy kell kiszámolni személyre szabottan azt a pulzus tartományt, ahol a legjobban égeti a zsírt a szervezet?

Figyelt kérdés

Ezt találtam a neten:


220-életkor = 100%-os pulzus határ.

Ezen belül:

* 65-75%-ig zsírégető

* 75-85%-ig állóképességi


Viszont ezek szerint egy 50 kg-os és egy 100 kg-os ember is ugyanott égeti a zsírt?


Nemrég vettem egy Polar pulzusmérő órát, 35 e körül.


Létezik, hogy rosszul számította ki az intervallumot? Én túl alacsonynak találom..


2011. ápr. 27. 16:12
1 2
 1/12 TOMAtm ***** válasza:

szerinted a szervezet zsírt éget miközben edzel?ez nem egy kazán.

a magasan tartott pulzusszám segít hogy a szervezet katabolikus állapotba kerüljön és több ideig maradjon lebontó állapotban.de amíg a glikogénraktárad le nem ürült addig nem fog hozzányúlni a tartalékaihoz,viszont ahhoz igencsak oda kell tenned magad egy edzés alatt.

2011. ápr. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ne pulzusszámot nézz, nem tudom ez miért terjedt el..

a szervezetnek megvannak az energianyerési folyamatai, anaerob és aerob oxidációs módok, zsírsavakat kicsit később tudja használni (biokémiai okok) előbb a glükogént használják az izmok.

gondolj csak bele, ha "nem a megfelelő" pulzusszámban edzel, azaz nem zsírégető tartományban, akkor mit használ a szervezet energianyerésre? (glükóz után) O_O

2011. ápr. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
.Aczél. azt írod, hogy ne a pulzust nézze vki. Akkor hogyan is tudjuk meg, hogy épp melyik tartományban van a szervezetünk?
2011. ápr. 27. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

itt nem lehet dokumentumot küldeni? :/

akkor most fejből idézek, nem kell szentírásnak venni, és a szakszerűtlenséget kérem nem számonkérni rajtam, de

az a lényeg, hogy az izmok (és itt már a különböző izomrostoknak is szerepe van) több féle képpen képesek energiához jutni. ez alap biokémia. én még szervetlen kémiánál tartok pár éve az egyetemen, úgyhogy jó hogy nem mennék bele részletekbe :)

ismeritek a vadállatoknál (de hát az embernél is) a menekülő módot? jön a vadász, és hirtelen el kell tűzni. illetve meglátod az ellenséged, és teljes erőddel azon vagy, hogy megöld.

ez a "fehér" izmomrostok segítségével történik. itt nagy a gyors, anaerob glükogénfelhasználás, és gyors energiatermelés, és teljesítmény leadás megy végbe. ezek amúgy gyorsan kimerülő folyamatok, és nagyon hamar belefárasz (meg a menekülő állatok is)

van 2 B) kategória, egyik kissé vegyes, a másik pedig kitartó, "vörös" hús. erekkel gazdagon átszőtt, kitartó bár valamivel gyengébb teljesítmény leadására képes.

na most nem emlékszem, mi volt a kérdés.. te pulzusszámtól függetlenül dolgoztatod az izmaid, és azok át fognak térni hosszabbtávon a zsírsav oxidációs anaerob ciklusra. ha túlhajtod magad, akkor sem maradhatsz anaerob tartományban, mert összeesel. szóval mindenképpen zsírt "éget" a szervezet.

2011. ápr. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:
Tehát akkor azt mondod, hogy sok anaerob edzés után elkezd zsírt is égetni a szervezet? (Ha nem akkor elolvasom mégegyszer, de 2x-i olvasásra ezt szűrtem le.)
2011. ápr. 27. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

Jah és még valami....

Azt még mindig nem tudtuk meg, hogy hogyan tudjuk megtalálni a helyes edzésintenzitást?

2011. ápr. 27. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

milyen helyes edzésintenzitás?

ha gyenge vagy akkor gyengén terheled a tested, ha erős vagy, akkor intervallumosan váltogatod a nagy terhelést (pl gyors futás) a kis terheléssel (lassú futás)

igen, a szervezeted teljesen hagyományos energianyerési módja a zsírsavak eloxidálása, ez "hosszabb" távon mindenképpen beindul. a glükogén tartalékok nem képesek sokáig ellátni energiával a testet. ebből következik az is, hogy csak egy rövidebb ideig tudsz nagy teljesítményt leadni, ez ilyen munkavégzéshez az izmokban a glikogén segítségével képdődik ATP, ha ilyen munkát végzel akkor nincs idő zsírsavak eloxidálására. de mivel ilyen munkát jóformán csak percekig tudsz végezni, utána ahogy lelassulsz, a tested átáll a zsírsav oxidációra.

legalábbis én eddigi utánolvasásaim során így vettem ki.

2011. ápr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Egy kukkot se értek :) Most akkor hajtsam szét magam vagy ne ? :)


(Heti min 5 x 1 órát mozgok.)

2011. ápr. 28. 08:56
 9/12 TOMAtm ***** válasza:
nos ez igy van,azonban az edzés alatt lebontott zsírt(meg amit utána bont egy ideig) a tested azonnal újra próbálja építeni mivel a tartalékaihoz nagyon ragaszkodik.szóval akármilyen edzést is végzel a zsírégetés hatékonyan csak diétával valósulhat meg,hosszú távon.meg van még itt egypár dolog ami figyelmen kívül maradt ezzel kapcsolatban(anyagcserelassulás stb stb)de nem az volt a kérdés eredetileg :)
2011. ápr. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

óó Toma engem minden tényező érdekel, ha csak említés szintjén is!

@Kérdező: igen, hajtsd szét magad, a semmittevés elég kevés energiát emészt. a kis edzés meg még mindég nem sokat. a kemény edzés, az már kimerítő.

érdekességképp amúgy nézz meg egy "energiakalkulátort" biztos hogy azt fogod találni, hogy 1 óra karateedzés több energiát igényel mint egy óra bármilyen futás, kocogás vagy monoton edzés.

tehát ha már dolgozol, csináld azt igazán! és mellette a diéta.. :)

2011. ápr. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!