Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor kell megenni a csirkét,...

Mikor kell megenni a csirkét, hogy az abban lévő fehérjét beépítse a szervezet a kondi után?

Figyelt kérdés
Este 7-től fél 9-ig edzek, így jó ha mondjuk hatkor benyomok 2 szelet csirkemellfilét, ugye? (színhús, 50 g fehérjét jelent ez). Vagy sok? Kevés? Úgy tudom, hogy kb 30 kell
2011. okt. 24. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
húst egész nap kell enni,edzés után meg gyors felszívódású fehérjére van szükség,gyors szénhidráttal (tejsavó protein+dextróz),ha ezt nem adod meg a testednek edzés után,hagyd a p1csába az egészet.
2011. okt. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dirtboy ***** válasza:

jól írja Ödön.

egész nap egyed a húst meg a ch-t.

tömegnövelő étrend ugyebár valami olyasmi hogy

5g/tskg ch

min.2g/tskg protein

rostok

viteminok

telítetlen zsír

és ezt egész nap folyamán szétosztva kell bevinni nem csak egy adott tevékenység időpontjához közel.

annyit viszont kiegészíteném Ödön kolléga válaszát hogy azért nem eszik olyan forrón a kását mert igaz hogy a tejsavó a legjobb edzés utánra és egyébként is az a legjobb protein de ha netán kedves kérdező nincs rá keret akkor se ess kétségbe mert kevert proteintől is lehet fejlődni,szóval azt is ihatod edzés után ha tejsavóra nincs kes.

ja és 6kor már ne egyél ha fél 7kor kezded az edzést.


/Úgy tudom, hogy kb 30 kell/

itt gondolom a tévhitre gondolsz hogy maximum 30g ot tud megemészteni egyszerre a gyomor.

na ez nem igaz.

2011. okt. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Fromjezus ***** válasza:
(off Szerintem meg teljesen felesleges draga penzert tejsavot venni. A szervezetnek jobban kell a vegyes protein jobban tudja hasznositani)
2011. okt. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Mit értesz vegyes protein alatt? De am az egészet úgy értem, ha mondjuk egyáltalán nem akarok fehérjeturmixot inni utána.
2011. okt. 24. 16:41
 5/6 dirtboy ***** válasza:

kevert protein az mikor nem csak egyféle proteint tartalmaz.

általában 3féle proteinből szokták keverni.gyors,közepes,és lassú felszívódásúból.

nevük alapján tejsavó,szója és kazein fehérje.

2011. okt. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Edzés után kb 2 napig folyamatosan építi be az aminosavakat az izomba a szervezet, az elején többet, aztán fokozatosan lecseng. Lényegtelen, hogy mikor eszed. Városi legendák szerint edzés után azonnal zabálni kell két pofára a tejsavót, mert különben satnya leszel, nem kell ezeket elhinni. Egyetértek azzal, hogy érdemes felosztani a fehérjét az étkezések között, és nem egyszerre betolni az egészet.
2015. máj. 26. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!