Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mikor kell megenni a csirkét,...

Mikor kell megenni a csirkét, hogy az abban lévő fehérjét beépítse a szervezet a kondi után?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék fehérjézni, maradnék a hagyományos módszernél, csak nem tudom, hogy mikor kell megenni. Hallottam olyat is pl, hogy akár 24 órán keresztül is emészti a húst a szervezet, e logika lapján ha 1-2 órával kondizás előtt eszem meg az adagom, akkor az egészen biztos, hogy tökéletesen izommá tudja alakítani addigra a szervezet.
2011. okt. 20. 15:34
 1/4 anonim ***** válasza:
53%
Étkezz kiegyenlítetten, akkor nem lehet nagy baj. Edzés után mindenképpen maradjon legalább egy étkezés.
2011. okt. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az a probléma, hogy pont nincs arról szó, hogy a szervezet bármit is tökéletesen megemésztene. ezért kell relative magas fehérjebevitelt tartani, edzés után ~1 órával komplett étkezés, és ha nem tetszik akkor is edzés után a felnyomott inzulin szint mellett gyors felszívódású fehérjekészítményből szívódik fel, hasznosul izmokban a legtöbb fehérje.

esetleg még este, amikor a legmagasabb a növekedési hormon szint, tehát a vacsora még kiemelt lehet.

2011. okt. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Fromjezus ***** válasza:

a 2.-3.-4.-5. etkezeskor a legjobb a csirkehus Az elso zab az utolso turo. Kb igy nezki a ^csodaporok^ nelkuli tomegnoveles.

Amugy abban igazad van h kb 24 ora kell a hus emesztesehez, de mi van ha a szervezeted azt mondja most izmot epitenek 2 es 3 ora kozott?

Nah ezert kell elosztani tobb alkalomra a hust, hogy mindig legyen beepitheto feherje.

(amugy en az esti magasabb feherje bevitel hive vagyok, mert alvaskor a szervezetem pihen s akkor epul jobban az izom)

2011. okt. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Este 7-től fél 9-ig edzek, így jó ha mondjuk hatkor benyomok 2 szelet csirkemellfilét, ugye? (színhús, 50 g fehérjét jelent ez). Vagy sok? Kevés? Úgy tudom, hogy kb 30 kell
2011. okt. 20. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!