Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Mit jelent az ha valakinek...

Mit jelent az ha valakinek bedurran egy izma?

Figyelt kérdés
Milyen érzés mi történik?
2011. szept. 29. 21:32
 1/7 anonim válasza:
100%
én olyat hallottam (ez egyáltalán nem biztos) hogy a bedurrant izom egyenlő azzal hogy: olyan mintha be lenne feszítve az izmod. szóval "befeszítés" nélkül is olyan mintha.. ha tévedek pontozzatok le.. ennél jobban már csaknem..
2011. szept. 29. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszi
2011. szept. 29. 21:49
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kb. felpuffad a karod az izomba áramló többletvér miatt, ezért igen, olyankor nagyobbnak látszik.
2011. szept. 29. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

"9. A kifáradás "felpuffasztja" az izmokat


Bár a (tényleges) növekedés, ami a kifárasztó edzésből származik, csak kb. 5-10%-ban járul hozzá a teljes izomnövekedéshez, a látszólagos izomnövelő képessége ennél sokkal nagyobb a glikogén tárolás fokozása miatt, és ezek az edzéstechnikák nagymérvű és azonnali bedurrantásra képesek. A bedurranás az izomba áramló többlet vér eredménye és átmenetileg talán 20%-ot is növel az izom méretén (és emiatt soha ne mérd meg az izmaidat bedurrantás nélkül és szénhidrát hiányos állapotban)."


tesztoszteron.hu

2011. szept. 29. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi
2011. szept. 29. 22:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Imádom,amikor be van durranva. pici izomrostok igazából megszakadnak,és ezek miatt duzzad meg....pl ha sokat bicepszezel,akkor a karod másfélszer akkora is lehet. ;D
2011. szept. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nekem is kell ilyen:D
2011. szept. 30. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!