Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen itthoni gyakorlatokat...

Milyen itthoni gyakorlatokat ajánlotok?

Figyelt kérdés
183cm vagyok és 78kg, de elég sok zsír rakódott le a hasamon és comb tájékon. Kondizni még nem akarok járni, inkább itthoni gyakorlatokkal szeretném megoldani a problémát. Nem konkrétan csak fogyásra alkalmas edzéstippre, hanem akár izmosításra is kíváncsi lennék, valamint diétára is. Link is megfelel, csak segítsetek. Kösz.
2011. ápr. 30. 02:24
 1/6 anonim válasza:
100%

Rendben...Neked csak 4 dolgot mondok fogyással kapcsolatban:


-1. Száműzd az olyan kajákat/italokat mint a hambi, kóla, sok csoki (Havonta 1-2-t megehetsz nem fog beléd villám csapni...:) ) meg az ilyen hizlaló sz*rokat.


-2. Aludj sokat. Min. 8-9 óra, ha úgy tudod alakítani a napod, mert az alvás is fogyaszt. Nem tudom melyik hülye mondta ezt, hogy az nem fogyaszt...


-3. Gondold magad annak az alkatnak amire vágysz.


-4. A diéták mint a 14 napos őrületet és a 90 napos elmebajt nyugodtan felejtsd el...Mert, ha a kaját megvonod magadtól azt a gyomrod úgy értelmezi, hogy nincs kaja és a szervezeted nem a zsírt, hanem az izmod kezdi el lebontani először és csak gyengébb leszel...


Az izmosodáshoz meg:


- Képzeld el azt az alkatot amire vágysz agyban. :)


- Ne legyél lusta. :)


- Hetekre bontva edz. :) Max. 3-4 napot a többi napot használd pihenőnek.


- Naponta max. 1 órát vagy 1 óra 30 percet nyomj le. :)


- Én már 3 hónapja belevágtam a sportolásba és hihetetlenül jól esik. Pedig régen utáltam sportolni... :)


- Minden edzés előtt melegíts be. :) Ne sumákold el.


Edzéstervként ajánlhatom:


- 20 oldalsó és 20 lábemelés hátrafelé. (Széknek vagy asztalnak támaszkodva csináld ezt. 4x5-ös szériákban.)


- 30 lábemelés orr felé és 30 lábemelés váll felé. (bal/jobb/bal/jobb/bal/jobb. :))


- Felülésezés (Igaz nem fogyaszt, de javítja a hasizom minőségét.) Kezdetnek 10-et csinálj. Ezt egy hétig csináld így. Utána hetenként növeld a felülések számát 5-sével. És ezt csináld 100-ig. :) Ha elérsz a 20-ig (3.hét) akkor utána csakis 20-val csináld a szériákat. Ha megcsináltad az első 20-at akkor meg 1 perc pihenő, hogy az endorfin feltudjon szabadulni amitől jobban bírod majd csinálni az edzést. :)


- Fekvőtámasz: Azt meg 5-vel indíts és azt is hetente növeld 5-vel. :) Ezt is vagy 100-ig növeld. :) Oszt e szintet tartsd. :)


-3x50 vállhúzás (Itt 50-en ként tarts 2-3 perc pihenőt. Ha fájdalmat érzel akkor állj le 2-3 percre megint.)


-Súlyzózás: 1. Ha edzetlen vagy ami nem szégyen...Kezdj kis 1-2 kilós súlyokkal utána lassan hetente növeld a súlyokat 1 kilóval.

2. Ha edzet vagy akkor neked a 2 kezes 2x10 kilós súlyzókkal való edzést ajánlom. :)


Remélem ezzel bőkezű segítséget adtam. :)


18/F.

2011. ápr. 30. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Neji ***** válasza:
Szerintem a fegyencedzés című könyvből csinálj gyakorlatokat.Remekül erősít.
2011. ápr. 30. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Kösz a kimerítő választ, megfogadom a tanácsod! :)
2011. máj. 1. 22:46
 4/6 anonim válasza:
Nincs mit. :)
2011. máj. 2. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem kérdezni, hogy a lábemeléseket, valamint a vállhúzásokat hogyan kell csinálni helyesen? Csináltam fekvőtámaszt, guggolást, hasizmot és az oldalsó és hátsó lábemelést is, de nem vagyok biztos benne, hogy a lábemelést és a vállhúzást helyesen.
2011. máj. 2. 20:22
 6/6 anonim válasza:

A lábemelést úgy csináld mintha leakarnál térdelni valakit. :D


Orr felé, hogy az arcoddal egy vonalba. Váll felé azt jelenti, hogy 90 fokkal jobbra/balra emeled fel a lábad térdelő módba. :)


Váll húzást meg azt úgy értelmezd, hogy állsz egyenes háttal. A kezeid úgy hajlítod be, hogy mintha leakarnál könyökölni valakit. :) És úgy mozogj, hogy a 2 kezed hátramozdítod 45 fokkal. :).


Remélem sokat segítettem. :)


Ja és egy kérdés lánya vagy fiú vagy?

2011. máj. 5. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!