Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Fogyás? Ide írom mert itt...

Fogyás? Ide írom mert itt gondolkodó emberek vannak.

Figyelt kérdés

Üdv! nagyon jól tudom ismerem a diéta + aerob életmódot, de olvastam egy "kolléga" élelmiszermérnök oldalán egy elég jó cikket, amivel viszont valahogy még sem tudok egyetérteni.. emellett viszont érdekes..

hát ez ösztönzött arra, hogy megosszam veletek. véleményekre kíváncsi vagyok.

[link]


2011. ápr. 30. 10:55
 1/6 A kérdező kommentje:

úgy hirtelen a benyomásaim:

nem hangsúlyozza a fehérjebevitelt.

edzésnél nekem ez a pulzus- zsírégető tartomány nem jön be. nyilván van alapja, hiszen ha szét hajtom magam, akkor azok az oxidatív folyamatok amikkel a zsírok bontása jár nem tudnak lejátszódni, de mégis túlzásnak tartom hogy közben pulzuskontrollt tartson az ember..

ráadásul én a saját edzésemből kiindulva, ami harcművészet alapú, tulajdonképpen igen kemény és lazább fázisokból áll, --> az intervallumos edzést tartom előnyösebbnek, és senki nem monhatja, hogy nem emészt több energiát.

ami tetszett, az az volt, hogy tényleg életvitel és szemléletváltásra sarkall az írás, de ezt meg úgy gondolom, hogy nem lehet "ráerőltetni" az emberekre. ha valaki csak "kúraszerűen" akar leadni 10-20 kilót, és ezen kívül nem érdekli az egész, az az ő dolguk, komoly tapasztalatom van ilyenekkel (család...) de valahogy azt érzem, hogy nem feltétlen kéne megváltoztatni az embereket, ha ezt maguktól nem kívánják..

Nos, várok minden észrevételt. (apámnak ma küldtem builderes linkeket)

2011. ápr. 30. 11:03
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia! alapjában véve teljesen oké az írás.

A kúraszerúségről annyit hogy 1 átlagember ledob 20-30 kilót és utána megpróbál normálisan,a mindennapi élethez igazodva kajálni és mozogni nem hinném hogy visszaszedi a kilókat. A megemelt fehérjebevitel nagy általánosságban a testépítőknek szól,ha nincs extrém izomtömeg 1-1.5 gramm fehérjével és kontrollált ch-val nem fog izmot bontani főleg ha heti 2-3 könnyed átmozgató súlyzós edzés is van!

pulzuskontroll is inkább a testép. nek szól,átlagember szinten elég ha nem szakad ki a szived a hajszától. :)

nem nagyon vagyok topon,de hirtelen ezek jutottak eszembe...

m86

2011. ápr. 30. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

jajah.. hát, így látom én is.

csak pont ha átlagember elkezdi olvasni, akkor majd edzés helyett elkezd a pulzuson agyalni. meg én pl. mindenképp támogatom a rendszeres, de gyakori étkezést. itt ez is kimaradt.

Köszi Márk!

2011. ápr. 30. 12:29
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem korrekt az írás!
2011. ápr. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

meg mondjuk a vacsora elmélettel és a "nyers" ételek előtérbe helyezésével se értek egyet,a főtt kukorica nevetséges (disznónak se véletlenül adják),és olthatná jobban is a divatos diétákat mert egy ilyen írás soha nem győz meg egy 90 napos agymenésbe beleb.zult embert.

de még 1 ilyen se: [link]

nincs mit.

2011. ápr. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

pedig jó írás :D

tetszett!!

2011. ápr. 30. 13:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!