Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A Krav Maga utcai harcra lett...

A Krav Maga utcai harcra lett kifejlesztve? Érdemes első küzdősportként elkezdeni?

Figyelt kérdés
2011. máj. 3. 00:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal önvédelemre találták ki, nem olyan jellegű sport mint egy kick-box vagy judo.
2011. máj. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, katonai kozelharc. De az otthon tanitott valtozatanak nem sok koze van az eredeti dologhoz, ellenben eleg draga.

Dontsd el, hogy versenysportot vagy onvedelmet akarsz-e tanulni es olyan edzest keresni.

Ha mindkettot akko ajanlom a kempo-t. Abban van allo kuzdelem, foldharc, es onvedelem is. Versenyeken is lehet indulni, de az allokepesseged, onfegyelmed javitasara is jo. Az otthoni K1-es versenyzok nagy resze kempo-s volt, es miutan ott megnyertek egy-ket vilagbajnoksagot akkor vatottak profi, penzert is vivhato kuzdosportra.

2011. máj. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 escrogar ***** válasza:
a krav maga egy nagyon jó stílus önvédelemre, de sajnos (saját tapasztalat) ütni és rúgni jól megtanulni box/thai box edzéseken lehet, ott alapot felszedve (1-1.5 év) lehet menni bátran kravozni, nem félve attól, hogy rossz lesz a technika
2011. máj. 3. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az itthoni kraw maga, civil embereknek oktatott önvédelmi és taktikai rendszer (nem közelharc!). Arra megfelelő, hogy egy balhéból élve hazajuss. De hogy te legyél mondjuk a VIII. kerület legjobb streetfightere, ahhoz már küzdősport kell és rengeteg tapasztalat (!!!)

Ha meg arra hajtasz, hogy aki belédköt azt félkézzel megöld akkor a harcművészet (és annak hosszú éveken át tartó gyakorlása!) szükséges.

De hogy teljesen a kérdésedre válaszoljak. Ha te most 0 harci tapasztalattal szeretnél túlélni egy utcai verekedést, akkor arra kezdésként megfelelő lesz a kraw maga.

2011. máj. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Ha te most 0 harci tapasztalattal szeretnél túlélni egy utcai verekedést, akkor arra kezdésként megfelelő lesz a kraw maga."


Na ezzel azért vitatkoznék. Főleg amit otthon tanítanak.

2011. máj. 4. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért, nem erre találták ki?
2011. máj. 4. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Arobi válasza:

Kezdjed elsőként ezzel,ez abszolút kezdőként felvértez a magabiztossággal,és a jó önvédelemmel. Később úgyis fölébred benned a vágy,hogy kipróbálj mást,és kell is más. Folytatásnak a ju jitsut ajánlom,a mozgásanyaga a normális emberi mozgástól rendkívül eltérő,ezért lassabban rögzül az idegpályákba,viszont erre nincs fölkészülve az esetleges támadó. Míg az ütő-rúgó sportokkal nehezebb szembeszállni velük,ugyanis 'ezek' gyerekkoruk óta mindig ütöttek-rúgtak parasztban,és ebben bizony gyakorlatot szereztek. Tehát tudnak. Ezért ütő-rúgó sportban nagyon kell tudni már,hogy sikeresen megvédjük magunkat,min. több év,és versenyzés. Verseny nélkül nincs sok esély még 5 év után se. Ugyanis az edzések nem pótolják az éles harcot. Még ha néha full contactban is csináltatja veletek az edző,az sem olyan,mert az edzőtársaiddal nem 'gyilkoljátok'egymás valódi élesben. Ju jitsuban a fekete öv 1 Dan elérése nem átlagosan 7(akár 6) év,mint pl.karatéban,judoban,teek won doban,hanem tíz év fölött,nemritkán 13-14,akár 15 év is lehet. Mindez a fent említett átlagos emberi mozgástól teljesen idegen új mozgásanyag elsajátítása végett. De ebben rejlik az ereje is. Ha koronát lehetne tenni a küzdősportokra,akkor a jitsu esélyes lenne !

A jitsu a japán szamurájharc pusztakezes szelidített sportváltozata. Fegyveres formagyakorlatokat is tartalmaz,értelemszerűen egymással nem mert lekaszabolnánk egymást katanával,vagy tőrökkel,stb. Viszont van egymással fight,harc fakarddal,botokkal,hosszú,rövid,és azért ez már igen kemény tud lenni,főleg a kard.

Ütő-rúgó sportban a jó technikai szinvonala miatt a Thay won do-t ajánlom. Ez viszonylag új sportág,egy több sportágban is fekete övet szerző edző alapította,éjszakánként arról álmodva,hogyan kombinálja össze a thai boxot,a karatét,és a judót. Az összes közül szerintem,ez hasonlít kegjobban Jean Clud Van Dammehez ! És szerintem itt is a vége. Mert ha ezekre fölteszed az életed,mire ezekben mind jeles leszel,megközelíted az 50 évet. De közben igazán

szép,egészséges,eseménydús életet élhetsz. Testileg,lelkileg,mert minkettőt át fogja formálni a te jóérzésedre. S ha már 'tudni'fogsz,,nem igazán lesz szükséged rá. Mert a kisugárzásod,a félelem apró jele sem látszik rajtad,és ezt megérzik az utcai verekedők,mert megérzésük az van. Ó,kezdetektől hogy vártam,hogy utcán kipróbálni,akár megvédeni védtelent ! Kezdetben még még volt egy kettő,de később elfogytak.Először nem értettem,azt hittem jobbult a világ,de nem olvastam. Mígnem itt-ott ezek a csibészek visszamondták,hogy kiolvasható,hogy te tudsz valamit,ezt ők érzik,és a magabiztosság,a félelem nélküliség,látszik,hogy nem félsz,mondták. Miért,félnem kellene ? Kitől ? Miért ? Kérdeztem . Előbb nem akartam leírni ezt,de úgy döntöttem mégis,hogy láthatóvá váljon,milyen gyümölcsöket hoz ez a sportélet. A szamurájkódex azt tanitja,hogy ne keresd a harcot,de ne is térj ki előle.

Ha komolyan gondolod keress meg privátban,és eligazitalak,elindulni a Dó-n,az úton.


üdv Arobi

2015. febr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!