Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » 14. életévemet tölöttem be...

14. életévemet tölöttem be nemrég, lassan már 1 éve járok kondi terembe, de semmi fejlődés, max annyi változás, hogy ereim jobban látszodnak, mit tegyek, hogy eliduljon a fejlődés?

Figyelt kérdés
bekéne szednem valamit ? vagy táplálkozással van baj ?
2011. máj. 8. 15:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Remélem óvatosan edzettél 13 évesen.

Ha nem fejlődsz, akkor a kaja a baj, állíts össze egy rendes étrendet, edzés után meg mehet valami tömegnövelő (volumass35), vagy fehérje+dextróz.

2011. máj. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az is lehet hogy csak szimplán szarul edzel.

Nem mind1 milyen intenzitással és milyen módon csinálod a gyakorlatokat.

2011. máj. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem akarlak megbántani lehetsz kivétel, de a 14-15 sőt még felnőttek sem tudnak normálisan edzeni. Az edzés és a gyakorlatok legalább 60% a fejben dől el. Fontos, hogy nem az a cél, hogy kinyomj x kilót, hanem az, hogy amíg kinyomod a melled teljes erőbedobással működjön. Neked még nem szabad nagy súlyokkal edzened, de meg kell tanulni, hogy kis súlyt is lassan engedem le és intenzíven nyomom ki ( pl fekvenyomásnál ). Nem attól leszel erős, hogy 1 perc alatt 30x kinyomsz 10 kilót! ;)
2011. máj. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1 éve csinálom és most kedjem újra kis súlyokkal ?:S
2011. máj. 8. 16:10
 5/11 Vadmeggy ***** válasza:

Hát attól sem leszel erős, hogy 100 kilót kinyomsz 4 szer!!!

Valószínüleg a kajával van a gond, egy jobb étrendet állíts össze magadnak és próbáld meg az edzést is jobban felpörgetni. Próbálkozz szuperszettekkel, kevesebb pihenőkkel. A 6-7 ismétlés helyett dolgozz 10-12-15 ismétlésekkel.

2011. máj. 8. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szitne 100 százalék, hogy a kaja szar.
2011. máj. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Itt egy általam alkalmazott költséghatékony, de tuti tipp:


Napi fél kiló hús + 400-500g rizs, +4 proteinturmix kevert fehérjéből/olcsó/. A turmixokba tehetsz zabpelyhet darálva.

2011. máj. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kisgyerek koromban kezdtem kajakozni most 18 vagyok és igen csak kigyurt, lenne néhány tanácsom. Nem tudom mennyit edzel de ha kb heti 3at akkor felesleges akármit is szedned ha heti 5-6 szor jársz már van értelme mert anyit nem tudsz regenerálodni segitségnélkül. Ha tudod probáld az edzést ugy időziteni hogy utánna nem sokkal egyél egy jót ,edzés előtt közvetlenül esetleg közben is kapjál be 1-2 szem szőlő cukrot. Az edzések előtt mindig melegíts be és a végén mindig nyujts jó alaposan ( ezzel kb 1,5 szer hatékonyabb lesz az edzés).Én azt javaslom hogy viszonylag hosszabb szériákat csinálj(5x10-14) közepes súlyokkal. Rövid pihenőkkel. Olyan 16 éves korig iszonyat nagy változásoakt ne várj, valamenyit odáig is tudsz fejlödni ez inkább az erődön fog "látsazni" nem a kinézeteden. 16 éves korodig a nagy súlyoakt kerüld el addig ahogy irtam kicsit megerősödsz és jöhet az intenziv tömeg nővelés de 16 év alatt tbbet árt mint használ.
2011. máj. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
mennyivel nyomsz fekve kérdező?
2011. máj. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem kell újrakezdeni csak koncentráltabban kell végezni a gyakorlatokat és a kaja tippeket megfogadni. De figyelj a vitaminokra is!
2011. máj. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!