Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » A sportolás hogy hat a lelki...

A sportolás hogy hat a lelki fejlődésünkre? Tényleg magabiztosságot ad az embernek, vagy mi?

Figyelt kérdés
Súlyfeleslegem is van, így biciklizni kezdtem. Oké, hogy a jobb kinézet nagyobb önbizalmat ad, de önmagában a sport nem vált ki valamilyen pozitív hatást a lelkünkre? Vagy ez csak a versenyzőkre, érmesekre igaz, és ha simán bringázgatok, az nem jelent semmit? Sose volt önbizalmam, így remélem, hogy a bicaj nem csak az alakomon segít... vagy ez hülyeség lenne? szerintetek? Tapasztalatok?
2011. máj. 13. 23:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a másokkal való összemérés és győzelem okozhat önbizalom növekedést,ha alapból nincs ez meg benned.

Pl küzdősport edzésen sikeresen leversz valakit,

vagy a konditeremben jönnek oda hozzád,hogy hú mekkora hátad van stb.

Stabil önbizalommal engem nem foglalkoztat egyik sem,pedig elő fordul.

Ha egyedül bringázol és mondjuk felül tudod múlni az előző edzésen elért idődet az is győzelem.

Amit még írnék,hogy a sport szeretetéért csináld az egészségért,ne feltétlen a fogyásért a jobb kinézetért,mert akkor csak ideiglenes teher az egész.

2011. máj. 14. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem vagyok egy izomgolyó de mikor sportolok huzamosabb ideig akkor nekem is megnő az önbizalmam.

Fittebnek érzem magam,a ruha jobban feszül:)Szoval jo

2011. máj. 14. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Edzés hatására endorfin szabadul fel, amit köznyelven boldogsághoromonnak hívnak. Tehát, ha jól széjjelküldöd magad egy edzésen, akkor hiperjó kedved lesz :)
2011. máj. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Vree ***** válasza:
93%

Nekem bejött, annyira hogy azóta se sportolok xD


De komolyan, egyszer nekiálltam úgy igazán testépíteni, és egyrészt a mozgás magában is felfrissít (ezt most is csinálom, csak kevésbé megterhelő sporttal), másrészt baromi jó érzés hogy bizonyítottad magadnak hogy képes vagy fizikailag is teljesíteni, vagy rendesen, erősen kinézni. A betáblázott életmódommal sajnos nem fér össze, hogy hosszú távon is ennyit edzzek, de csak a tudat hogy képes voltam rá már önmagában feljavította az önbecsülésemet. :) És lehet hogy egy nap ha majd több időm lesz megint nekiállok gyúrni mert klassz lenne újra elérni a csini bicepszeket. :) (Több lyeányt is elkápráztattam velük, és már kéne menni megint csajozni.)

2011. máj. 14. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Közben kezdem megtapasztalni a dolgot, és tényleg sokkal jobban érzem magam sportolás után ! :) Szuper!!! Sőt olvastam, hogy a depiseknek is kipróbált, hasznos terápia. Ha ilyen jó sportolni, bár mindenki ezt tenné!
2011. máj. 19. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!