Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportolók! Melyiket éri...

Küzdősportolók! Melyiket éri meg jobban csinálni? Ökölvívás + Birkózás vagy Muay Thai?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem így mert, a thai box és a birkózás pontosan egy időben van. A boksz és birkózás pedig egy helyen. Valamint mivel egyetemista vagyok és az egyetemi sportcsarnokba van az edzés (egyébként lehet még ashihara karatézni és shaolin kung-fuzni is, de ezek nagyon nem tetszenek, megnéztem pár edzést, elég "varázslós" mindkettő), én azt ingyen használhatom, tehát a boksz és a birkózás ingyenes, viszont a thai box az havi 6000 Ft és heti két alkalom. Ha úgy csinálnám, hogy boksz + thai box, akkor pedig az a baj, hogy mire vége a boxnak, van egy órám és kezdődik a thai, de mire kiérek (mert a két hely rohadt messze van egymástól, ráadásul még buszok is ritkán mennek arra)addigra a fél thai box edzésnek vége. Nem tudom melyiket éri megjobban. Utcai bunyóra melyik a jobb a box+birkózás vagy a muay thai?
2011. máj. 16. 11:44
 1/6 anonim válasza:
A thai box szerintem jobb utcai harcra de fontos, hogy milyen az edző. Szerintem nézd meg mindegyik edzést, mielőtt döntesz. Heti két alkalom szerintem kevés én hármat javasolnék...
2011. máj. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Első sorban szerintem nézzél egy kicsit magadba... Mégis hol a búbánatba akarsz te az utcán bunyózni??? És ha már itt tartunk, melyik az az egyetem ahová sikerült bepasszírozni magad???


A kérdésre válaszolva: nézd meg az edzéseket egyenként. Majd válaszd azt, ahol a legszimpatikusabbak az emberek.

2011. máj. 16. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Mármint úgy értem az utcai bunyót, hogy önvédelem. Tudom, hogy mind a három elsősorban sport, de mivel kimondottan önvédelmi oktatás (krav maga, defendo..stb.), nincs éppen, ezért, szeretném azt tudni, hogy melyik a jobb verzió.
2011. máj. 16. 12:10
 4/6 anonim ***** válasza:
Igazából, önvédjed magad 5 emberrel szemben akinél fegyver van... Csak arra akarok ezzel rámutatni, hogy az önvédelem nem technika, stílus, vagy bármi egyéb kérdése, hanem az idegeidé. Illetve, ha olyan helyzetbe keveredsz, akkor meg úgy is mindegy. Fenntartom, hogy azt válaszd ahol jól érzed magad.
2011. máj. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Utcán nem az dönt mekkorát tudsz rúgni hanem mint már előttem írták milyenek az idegeid. Erre pedig az összes harcművészet felkészít. Ha nyugodt tudsz maradni a legszarabb helyzetekbe is és tudod mikor mire hogy kell reagálni nem lesz szükséged egyikre se, viszont tényleg csak ilyen helyeken tudod ezt elsajátítani.
2011. máj. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Egyáltalán nem mindegy mit csinálsz. Olyat válassz ami hozzád legjobban passzol. A legjobb harcművész viszont az, aki fizikai küzdelem nélkül meg tudja oldani a problémát, de mire eljutsz odáig rájössz magad is, addig szerintem felesleges erről papolni...
2011. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!