Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Küzdősportolók! Mennyi esélyem...

Küzdősportolók! Mennyi esélyem lehet így?

Figyelt kérdés
Bokszolok 4 éve, és barátságos (ám full kontakt) bunyót fogok vívni haverommal, ő ashihara karatézik 6 éve (mellette capoeirázik 4 éve). Ő magasabb 1 fejjel nálam, ugyanakkor 15 kilóval könnyebb is. Úgy fogadtam vele, hogy kiütöm őt, úgy hogy én csak kézzel, ő pedig kézzel-lábbal is harcolhat. Na most mit csináljak, az ellen ha ő rúg? Mert tuti, hogy rúgni fog, ráadásul szerintem combra is. Tudom, hogy közel kell mennem hozzá, mert kézzel ledarálom könnyen ő nem tud úgy ütni. Csak mivel hosszú lábai vannak, így nem tudom, hogy hogy menjek hozzá közel. Esetleg valami jó ötletet tudtok adni?
2011. máj. 26. 08:40
1 2
 1/14 Dymo ***** válasza:
Ha rúgja a combost,akkor húzd fel a lábad,így a sípcsontodba fog rúgni. Ha komolyan karatézik,szerintem befog darálni :S
2011. máj. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Ez igen érdekes felállás. :)

Egy nehezebb ökölvívó egy könnyebb ashihara karate/capoeira stílusú ember ellen. Csak kézzel nem lesz egyszerű. Ha a spanod capoeirázik, akkor jó lehet a mozgása, valamint 4 év alatt tuti, hogy tud a tánc mellett 1-2 hatékony lábsöprést. Na most az ashihara karate az a keményebb fajta karate, na most tuti, hogy a combodat fogja szétbombázni, valamint tolórúgásokat fog alkalmazni, hogy távol tartson téged és az ökleidet. Mivel a bokszban fontos a lábmunka, tehát legyél folyton mozgásban, ha rúgja a combodat emeld föl a lábadat (ezt az első válaszoló is jól leírta), valamint menj hozzá közel és bombázd meg testen (fejen ne nagyon, mert úgy is magasabb nálad), gyakorolj pontosan és gyorsan ütni. Üss neki sok felütést, mert a karatésok nem nagyon tudnak vele mit kezdeni. (ezt tapasztalatból mondom, én is bokszolok és nyomtam már kyokushinos ellen, a felütésekre nincsenek felkészülve, azzal be lehet sz*patni őket rendesen)

Amúgy pedig nem tudom, hogy mikor lesz a küzdelmetek, de ha van időd rá akkor húzd el annyira amennyire lehet, addig szépen keress egy thai boxoló ismerőst, aki sípcsonttal feledzi a combjaidat. Persze teljesen nem fogja tudni, de annyira talán igen, hogy ne kapj comb k.o-t és túléld addig míg ki nem ütöd.

Sok sikert!

2011. máj. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Zárt helyen csináljátok.Garázsban vagy ilyesmi.

Így nem lesz helye kivitelezni annyira a távoltól indított rúgásait.

A távolság neki kedvez,jobb a lába és magasabb.

A tolórúgásra nagyon figyelj,közelharcban meg a lábsöprésre.

Ha nem hagyod kibontakozni és zárt térben megy,szerintem nagyobb az esélyed,hogy leütöd.Főleg,hogy sem a karate,sem a kapu nem éppen a normálisan tartott kettős fedezékéről híres.Uh a lógó,vagy alacsonyan tartott kezei miatt szétütöd.

2011. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*távolról
2011. máj. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha még nem nagyon volt ilyenben részed, hogy ütnek is és rúgnak is téged egyszerre akkor a rutin hiánya miatt hamar szét fog kapni, mivel náluk a karatén vannak olyan küzdelmek amikor az egyik csak üthet a másik meg mondjuk csak rúghat vagy csak védekezhet stb.stb. Ráadásul mivel jó magas is és jó néhány éve tolja már eléggé pörögni fog és nem biztos, hogy meg fogod tudni huzamosabb ideig közelíteni.. De azért sok szerencsét.
2011. máj. 26. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a karatés srác régebb óta tolja, de karatén sok a formagyakorlat, páros edzéseken meg sem ütik egymást, fejre nem ütnek, japánul számolgatnak, nem annyira full kontakt, az övvizsga is egy szánalmas vicc. Bemutat valami kata-t azt jól van, meg van. A fehér öves 10 éves kislány is megkapja a sárga övet 2 hónap múlva. Mire föl???! Lehet, hogy tudnak rúgni, de mire a lábát megemeli, addigra szűken két horgot le lehet neki b@szni. 6 karate az nem nagy kunszt (persze nem lebecsülendő), alig tudja az alapokat. A bokszban másfél év alatt is lehet már jól fejlődni, ha a Kérdező 4 éve csinálja akkor ő már tud valamit. 3 dan alatt a karate az lósz@r. Nálunk is volt még régen technikusin, hogy az 1 danos kyokushinos gyereket összeverte egy nála kisebb (mármint termetre), 2 éve kötöttfogású birkózást űző skinhead gyerek, megemelte aztán neki verte a falnak, és vége is volt a gyerek fel sem tudott kelni, hiába rúgta meg előtte a "karatemester", gyereknek meg sem kottyant.

A boksz azért komolyabb, ott ütik egymást mindig, nem cseszik el az időt művészi formagyakorlatokkal. Ráadásul a bokszot már régebb óta jól oktatják. Az hogy haverod mellette capoeirázik, nincs jelentősége, táncoljon, ha jól esik neki.

Figyelsz a rúgásaira, aztán közel mész és szépen higgadtan lezsákolod az arcát.

2011. máj. 26. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6 év karate
2011. máj. 26. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
azért arra is figyelj h ha nem lesz a haverodon kesztyű és te kettős fedezékkel próbálsz meg védekezni, akkor szét fogja bombázni alkarodat.
2011. máj. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mivel a kérdező a nehezebb és a technikásabb, így nagyobb az ütőereje is.
2011. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

azt én értem h ő üt erősebbet nem is erre gondoltam.

arra gondoltam h ha te kettős fedezékkel próbálod meg védeni magad úgy hogy az ellenfélen nincs kesztyű akkor

ad1 lehet hogy be tud ütni a kezeid között ha nincs olyan nagy ökle

ad2 direktbe az alkarodat fogja ütni ami fájni fog nem kicsit

2011. máj. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!