Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen étrendet javasoltok?

Milyen étrendet javasoltok?

Figyelt kérdés

25 éves srác vagyok. 176cm magas és 81kg.

Kb. 4 hónapja minden áldott nap (egy héten max 1 nap marad ki) súlyzózom 15kg-os súlyokkal, guggolásokat végzek és futni járok.

A gyakorlatokat este 6 és 8 között végzem rendszeresen. Milyen étrendet ajánlotok ehhez? Egy picit még fogyni is szeretnék (nem vagyok kövér csak pár kilót le szeretnék még adni) és látványos izmokat kreállni válra, mellre, hasra és lábra. Iszonyatosan kigyúrni nem akarom magamat, mert az sem jön be annyira, csak mégis azért legyen nagyobb látszatja annak amit csinálok. Erőteljes szálkás izmokat akarok és nem pedig "látszatizmokat" amilyen a legtöbb gyúrós csávónak van!...

Úgy hallottam hogy az étrend is nagyban hozzájárul a fogyáshoz illetve az erősítéshez. Táplálék kiegészítő sz.rokkal légyszi ne traktáljatok, mert sztem hülyeség...

(Nagyfaterom közel úgynézett ki mint a Stallone abból a korából amikor még nem szedett semmiféle kiegészítő cuccot. Szóval Ő a bizonyíték hogy nem kellenek az ilyen h.lye szerek.)

Na de visszatérve az alap kérdére: Milyen étrendet ajánlanátok? Eddig is volt jelentős látszatja annak amit csinálok, csak lassabban. Két dolgot tartottam be eddig: Este 6 után nem ettem, és édességet pedig abszolút nem eszek. Viszont a friss házi kecsketejet imádom. :P (Este 6 után azt sem, vagy csak nagyon ritkán.)


Naponta: 120 súlyzózást végzek karonként, 160 guggolást csinálok, és 4 km-et futok egyhuzamban.

(Maximum szombaton vagy vasárnap pihizek.)

Szóval ehhez kéne valami étrend ami elősegíti az erőfeszítésem látszatát. :)


2011. máj. 21. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Annyira, de annyira nem vagy tisztában a dolgokkal, hogy én nekem nem lenne pofám bármit is ócsárolni a helyedben.

Ezt olvasd el: [link]

Pár dolog:

-pihenőidő. Fontos, de neked ilyen nincs.

-Helyes ismétlésszám:fingod nincs róla

-rendes edzésterv: ilyened sincs

-Az este hat utáni nemevés f.szság.

-a táplálékkiegészítők nem hülyeségek. Mennyi idő alatt lett nagyfaterod olyan, mint Stallone? Mert gyanítom, nem pár év alatt. Ha te feleslegesen akarsz hosszú évekig edzegetni, szíved joga. De gyanítom nagyfater evett rendes, nem mint te.


Szóval, ha a cikket (4 részes, vigyázz!) végigolvastad, akkor nézzél ki magadnak egy étrendet annak emgfelelően, hogy:

Először le akarsz fogyni, és utána izmot építeni:szálkásító étrend

Vagy először sok-sok izmot felpakolsz, és utána leszálkásítod:tömegnövelő étrend. (ez logikusabb)

na sok sikert!

2011. máj. 21. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszi a választ és a linket!

Csak azt nem értem hogy miért írtad azt a "pár dolgot"??

-Pihenőidőm van! Szinte egész nap "pihenek" mivel ülőmunkát végzek. Éjjel pedig normálisan alszom. Heti 1 nap pedig nem edzem. Hova kell ennél több pihenés?

-Van helyes ismétlésszámom is csak azt nem írtam le. (nem egyszerre nyomok 160 guggolást és a súlyzót sem full egyszerre csinálom...)

-Este 6 után pedig azért nem eszem mert este már nem mozgom le a kaját és ezálltal hízom. Ezt tudom hogy így van, mert tapasztaltam!

-Ki mondta hogy nem eszem rendesen? Napi 4x-5x kajálok, ebből 1x meleg ételt!


A táplálék kiegészítőknek a mesterséges formáját ítélem el a természetest nem (ha van ilyen egyáltalán)...

2011. máj. 21. 21:03
 3/4 anonim ***** válasza:

Egy izomcsoportnak kell egy hét regeneráció egy rendes edzés után. Ezért kell a bontott edzésterv. Egy edzés nem a nap nagy részében néha, hanem egyszer, egy óráig, de akkor izomból. És az a tény, hogy 160 guggolást végzel, már egyből megmutatja, hogy nem jó ismétlésszámban dolgozol. (rendes lábedzés után nem hogy futni, de még leülni is sírva fogsz!)

Plusz: Hogy akarsz izmokat "kreálni" vállra, mellre, ha nem végzel rá gyakorlatokat? Hátad nincsen?

A hat után nem evés pedig akkor is egy f.szság. Szálkásítás alatt, ha ennyi ideig nem viszel be fehérjét, a szervezet tuti szétkapja saját magát, tömegeléskor meg amúgy is kell a sok kaja. (miért készteted a szervezeted tápanyagfelvételre, ha nem mindig kapja meg?) Az egy dolog, hogy lefekvés előtt már nem eszel semmi egyszerű szénhidrátot, de lefekvés előtti fehérjebevitel igen alap dolog. Ha nagyon jól akarod csinálni, akkor túrót eszel, vagy használsz valami lassabb felszívódású turmixot, mint pl. a Prolong.

2011. máj. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat! De nem akarom annyira túlzásba vinni a dolgokat hogy annyit edzek egy-egy testájékra hogy utána mozdulni ne tudjak. Annyit csinálok ami jólesik! Szerintem az hogy egy lábedzés után nem tudok leülni sem... hát az sztem nem teljesen normális dolog. Én nem akarom a testedzést olyan szinten végezni mint egy profi testépítő, csak mindössze kicsit látványosabban izmosodni akarok. Konditerembe sem akarok járni, csak itthon végezni olyan gyakorlatokat amik kondiban tartanak.

Leírtam hogy jelenleg mit csinálok, és ehhez szerettem volna étrendet kérni valakitől!

De kössz még1x! A link az valamilyen szinten kiindulásnak jó!

2011. máj. 22. 10:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!