Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Most akkor a mozgás fogyaszt...

Most akkor a mozgás fogyaszt vagy hízlal?

Figyelt kérdés

Azoknak is mozogni kell akik fogyni akarnak és azoknak is akik hízni. De a kettő nem pont ellentétes? Vagy van különbség a mozgás típusában, mennyiségében?

L/18


2011. nov. 4. 10:55
1 2
 1/20 hollófernyiges ***** válasza:
A sport fogyasztja a zsírt és növeli az izmot. Ilyen egyszerű.
2011. nov. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 Andizsuzsi ***** válasza:
A sport soha nem hizlal. Testsúly növekedést okozhat az izomnövekedés miatt, de az nem hízás. Hízás mindig a zsír raktározása.
2011. nov. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
De nincs olyan vékony lány, akin ne lenne zsír. Mozgással az a kevés zsír is eltűnik és nő az izom? De zsír gyorsabban fogy, mint ahogy az izom növekszik, nem? Egy kis mozgással akkor nem fog hízni..vagy mégis? :)
2011. nov. 4. 11:13
 4/20 A kérdező kommentje:
Jah és teljesen igaz, hogy hízni nem lehet a mozgástól csak a testsúly növekszik, ha mégis azt írom az csak az azért van, mert így egyszerűbb..:)De azért érthető:)
2011. nov. 4. 11:18
 5/20 Zakathol ***** válasza:

Mivel nő vagy ezért nyilván a mérlegen a számláló számodra az isten...

Nos ez felejtsd el...


A mozgás önmagában pedig se nem fogyaszt, se nem növeszt. A mozgás csak energiát használ el, viszont attól még hogy elhasználsz x kalóriát még nem feltétlenül fogysz/nősz. Ami a két folyamatot elindítja, az a megfelelő táplálkozás/mozgás kombinációja.

A diétás és tömegnövelő táplálkozás pedig homlokegyenest különböző, tehát a kérdésed gyakorlatilag értelmetlen...


A mozgás típusában természetesen van különbség:


- Növekedéshez nagy intenzitású súlyzós edzést használnak. Ez is energiát használ el, csak nem zsírból, hanem az izmok helyi energiaraktárából(glikogén) így a súlyzós edzés értelem szerűen nem éget zsírt(nem fogyaszt). Éppen ezért sincsen helyi zsírégetés.

Pozitív kalóriamérleg nélkül (több energiát eszel, mint amennyit elhasználsz), viszont növekedni se tudsz. A szervezetnek nincs elég "építőanyaga" megfelelő étrend nélkül...


- Fogyáshoz pedig leginkább aerob/kardio mozgásformák ajánlottak, mivel ezek kevésbé intenzíven használják az izmokat -> kevesebb energia fogy a glikogénraktárakból -> több a zsírból -> fogysz. De ha nincs meg a negatív kalóriamérleged (kevesebbet energiát eszel meg mint amennyit lemozogsz), akkor még így is bszhatod a fogyást.

2011. nov. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Súlyzós edzésen kívül lehet még valamivel tömeget növelni? Pl. futás, fekvőtámasz, felülés stb. ezekkel is el lehet érni valamit? Mellé az étkezéssel nem lenne gond..sokat eszek csak genetikailag olyan az alkatom, hogy nem hízok bármennyit eszek, ezért gondoltam el kéne kezdeni valami edzést pedig mindig is lusta voltam hozzá..:)
2011. nov. 4. 14:40
 7/20 Zakathol ***** válasza:

Manapság egyre divatosabb a fegyencedzés emlegetése, bár én ebben nem igazán hiszek...


Sajnos izomnövekedést elérni iszonyatosan nagy idő és energiabefektetést igényel.


Az általad említett futás például messze nem ad olyan stimulust az izomzatnak mint pl 50-60 kg-al a nyakadban guggolás (és az még nem nagy eredmény nőknél sem :/) Ehhez hasonlóan a fekvőtámasz kontra fekvenyomás is hasonló cipő.


Ráadásul ahhoz, hogy arányosan fejlődj, minden izmot meg kell dolgoztatni. Azért mert futsz még nem erősödik a karod/hasad/mellizmod/hátad...


Ezek figyelembevételével én azt mondom, hogy az egyetlen járható út a súlyzós edzés. Persze lehetnek bizonyos alternatívák, de azok hatékonyságban csak a súlyzós-edzés mögött vannak valahol jóó messze...

2011. nov. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

"Most akkor a mozgás fogyaszt vagy hízlal?"


igen.

2011. nov. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát ez nem valami biztató..se időm se elszántságom nincs meg hozzá sajnos.. 50-60 kilókkal a nyakamban sem most fogok guggolni :D Örülnék ha én lennék 50kilo..:)Inkább beletörődök hogy nekem ez jutott..:P
2011. nov. 4. 19:56
 10/20 Zakathol ***** válasza:

Ja igen!

És az emberi tényező... Sajnos az esetek 95%-ban ezen bukik a projekt...

2011. nov. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!