Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért szednek annyian fehérjét...

Miért szednek annyian fehérjét, ch-ot, tömegnövelőt?

Figyelt kérdés
Én szerintem ha valaki kellő kitartással edz, szerencsés alkat, (spec én), - fatertol örököltem elég jó izomzatot, vagyis inkább olyat, ami hajlamos hamarabb fejlődni - akkor idővel eléri azt, hogy kellően izmos legyen. Aput kérdeztem, (ő már nem edz, 42 éves, és még mindig egy ütése is halálos, és még minidg látszik, hogy fiatal korában milyen volt, persze nem olyan szinten, mivel tíz éve befejezte) Ő azt mondta, hogy soha semmi ilyen tömegnövelőt, fehérjét meg semmi ilyen dobozos akármit nem vett, hanem nagyon nagyon sokat evett, és egyre nagyobb volt az étvágya. Ő nem szálkás volt, hanem mellizom teljesen látszott, meg egy W háta volt. Most, akiket kérdezek, sokan be se vallják, csak utána kapok fülest róla, hogy kreatin, meg kox, meg ilyen 10en vhányezres izomnövelő cuccok.. miert nem bírnak keményen edzeni és kajálni? Az nem jobb? Szerintem sokkal naturalisztikusabb, EGy spanom abbahagyta ezt a fehérjés cucost meg ilyenek, szépen visszaesett az izom.. mivel gondolom nem tartotta a szintet, ha fehérje nincs, kajába potolnia kellett volna..
2011. máj. 24. 18:37
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Alapból 10 éve nem voltak ennyire fejlett kiegészítők, mint most, 20 éve meg végképp nem, tehát akkor nem hozott annyit, mint most.

Ha van pénzed normális kaját zabálni, akkor tudsz fejlődni tápkieg nélkül is. Ahogyan a nevében is van TÁPLÁLÉK KIEGÉSZÍTŐ, nem instant izom por. Szar kajával kb semmit nem ér.

Viszont mostanra nemcsak az a fontos, h valaki izmos legyen, hanem a szálkásság is kvafontos lett. Így pl megehetnék 10 kiló kenyeret, hozna tömeget, de nekem az is fontos, h szálkás legyek. Ha 10 kiló csirkét akarnék enni, akkor belekerülne 10000 forintomba... És 5 nap alatt kivégezném.

2011. máj. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Elvileg úgy van, hogy mikro sérüléseket szerez az izom edzés közben és ezt a táplálékkal(fehérje, ch) pótolja, vagyis emgvastagítja a sérülést, ami persze akkor már begyógyul és így az izom nagyobb lesz fokozatosan, én csak azt nem értem miért tünik el belőlle akkor, ha már egyszer beépült? Ez olyan hogy valaki 3-4 hónapig lejár a terembe és felszed 1kg izmot(csak felttétel) majd 1 hónap kihagyás és elveszíti? Akkor sosem szabad befejezni az edzést?
2011. máj. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező akkora idióta vagy, mint a ház.

Faterod meg menjen el el orvoshoz, az a W hát nekem rosszul hangzik.

2011. máj. 24. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Össze vissza írsz mindenfélét kérdező.

Egy ütésből leküldeni valakit meg az esztétikus kinézet milyen összefüggésben van vajon?Semmilyenben.

Egyébként hiába üt nagyot,ha nincs állóképessége,nem sportol,nem kocog.

Én is ismerek olyat edzésen,hogy rohadt nagyot üt,de 2 perc után szuszog.Elmozgok,távol tartom,aztán 2 perc múlva mikor már nem kap levegőt lezúzom úgy,hogy seg-gre ül.

A tápkieg meg kiegészít egy jó táplálkozást,tehát csak egy kiegészítő.

Abból a szempontból viszont jogos a kérdés,hogy csomóan csak és kizárólag a tápkiegtől várnak fejlődést,nem a kajától.

2011. máj. 24. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
78%

mark86


kérdező:már mindent leírtak előttem!

az izomvesztős válaszolónak: az izom azért alakul ki mert terheled és kénytelen nőni hogy alkalmazkodni tudjon a használt súlyokhoz! ha abbahagyod az edzést nem lesz szükség izmokra mivel nem használod őket és a testnek nem sok kedve van feleslegesen cipekedni! biológia 4.osztály!

2011. máj. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Vagy nem voltam elég kifejező, vagy kedves leidiótázó te vagy elfogult.

Arra akartam rávilágítani kicsit, hogy régen is voltak olyan csávók, olyan izomzattal, állóképességgel, hogy besz*rás, és évekig edzettek is érte. Viszont, ma, már mindenki ilyen cuccokat szed, oké, hogy egészséges, de régen sem költött mindenki vagyont kajákra, mégis durván nézett ki, persze évek kérdése volt.

Nekem az jön le, hogy egy ilyen arc aki ilyet nyomat, sosem lesz olyan f*sza gyerek mint aki minden nélkül keményen edz, és kajázik, dolgozik. (fizikai) Span 7 éve gyúr, midnenféleség nélkül, atom szálkás, nem girnyó, nagyon jol néz ki tényleg, nem volt semmire sem szüksége, azt sem figyelte milyen kaját eszik, mibe mennyi x y tartalom, csak kajázott..

Apámnak miért kéne orvoshoz menni? Duci kölyök volt, Martinkai paraszt keresztapja volt, aki mindig szívatta, hogy néz ki, elkezdett birkozni járni, versenyszerűen hat évig, aztán kondizott, és tádám, olyan lett, mint egy hegyoldal. S azért írtam, hogy halálos ütése van, mert tényleg félelmetes bika erő van benne, igazi paraszt erő, ami bennem szerintem viszont nem lesz.

Kedves nemtom hanyadik, állóképessége is megvan szerintem, napi 12-13 orákat húz, a szennyvizes kocsival, meg a csövekkel, plusz oda vissza reggel meg este kiteker/vissza Debrecen - Szepes (8-9 km)

: D

Egy kérdés volt, erre kapásból két ember belémköt, egy normálisan válaszol, a maradék ismeretlen meg nem is a kérdésemre válaszol..

2011. máj. 24. 21:01
 7/24 anonim ***** válasza:
74%

mark86


azért nem bírom ki hogy ne írjam le ma 30adjára:

a kox és a tápkieg nem ugyan az! sima kajával lehet fejlődni ha ez nincs meg, a tápkieg nem ér semmit!

edzés után azért iszunk "tömegnövelőt" mert gyorsabban felszívodik mint a szilárd kaja! nem növel izmot,nem fúj fel,mert csak koncentrált tápanyag!

de kib@szottk@rvamódon unom már ezt leírni....

2011. máj. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

mark86


gratulálok a faternak,komolyan! csak az a gáz hogy nem mindenki születik jó genetikával! valaki évekig kínlódik 5 kiló izomért,és lehet hogy a haver ultrabrutál,fater meg atombika,de miért ne adjam meg a testemnek amire edzés után szüksége van.mivel ez csak gyors felszívódású tápanyag,ettől még naturál vagy!

2011. máj. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

értem, világos, nem is akartam a koxot meg a tápkieget egybe kategorizálni, ezt a differenciát én is vágom. De akkor a tápikieg az tömegnövelő? : D

ÉS a fehérje meg CH, és az előzők között mi a különbség?

Én úgy tudom, ha valaki szed fehérjét meg szénhidrátot, és később csak kajál, akkor lejön róla, ami felment izom, mert már azt a dózist nem kapja..

2011. máj. 24. 21:54
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

mark86


a tömegnövelő az fehérhe+ch! a fehérje az protein! a ch meg szénhidrát pl.szőlőcukor! ezek mind tápkiegek! a kreatin is! a multivitamin is,az izületvédő is és a beddurrantó formulák is! és még sorolhatnék 50félét!

2011. máj. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!