Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért szednek annyian fehérjét...

Miért szednek annyian fehérjét, ch-ot, tömegnövelőt?

Figyelt kérdés
Én szerintem ha valaki kellő kitartással edz, szerencsés alkat, (spec én), - fatertol örököltem elég jó izomzatot, vagyis inkább olyat, ami hajlamos hamarabb fejlődni - akkor idővel eléri azt, hogy kellően izmos legyen. Aput kérdeztem, (ő már nem edz, 42 éves, és még mindig egy ütése is halálos, és még minidg látszik, hogy fiatal korában milyen volt, persze nem olyan szinten, mivel tíz éve befejezte) Ő azt mondta, hogy soha semmi ilyen tömegnövelőt, fehérjét meg semmi ilyen dobozos akármit nem vett, hanem nagyon nagyon sokat evett, és egyre nagyobb volt az étvágya. Ő nem szálkás volt, hanem mellizom teljesen látszott, meg egy W háta volt. Most, akiket kérdezek, sokan be se vallják, csak utána kapok fülest róla, hogy kreatin, meg kox, meg ilyen 10en vhányezres izomnövelő cuccok.. miert nem bírnak keményen edzeni és kajálni? Az nem jobb? Szerintem sokkal naturalisztikusabb, EGy spanom abbahagyta ezt a fehérjés cucost meg ilyenek, szépen visszaesett az izom.. mivel gondolom nem tartotta a szintet, ha fehérje nincs, kajába potolnia kellett volna..
2011. máj. 24. 18:37
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

nekem sok ismerősöm azért különböző kiegészítőket, mert gyorsan akarnak nagyok lenni...

azok már másodlagos dolgok, hogy ami könnyen jött, könnyen megy... :P

meg kicsit témába vág...én azt vettem észre, hogyha két olyan kategóriára bontom az ismerőseimet, hogy ki szed kiegészítőket(kiegészítő alatt nem koxra gondolok), és ki az aki "házi koszttal" edz, akkor azt látom, hogy akik szednek valamit...hiába nőnek olyan gyorsan..erőben nem igazán fejlődnek többet ugyan annyi idő alatt mint aki nem szed semmit. Most eszembe jutott egy eléggé hülye példa, hogy szemléltessem mire gondolok...pl az akácfa sokkal gyorsabban nő mint a tölgyfa, és sokkal puhább is meg gyengébb is... :D

Tudom, hogy részben egyénfüggő is a dolog...hogy kiben mennyi erő van...de azért nagy általánosságban én azt figyeltem meg, hogy akik nagyon nyomatják a tömegnövelőket, azok erőben meg sem közelítik egy testalkatban és súlyban ugyan akkora embernek az erejét, aki a szimpla házikoszton gyúrta ki magát. Arról már nem is beszélve, hogy melyikük esik vissza jobban ha nem mennek edzeni....

Lehet ezzel sokan nem értenek egyet...de ezeket a dolgokat nem tényként mondom, csak én így vettem észre. :)

2011. máj. 24. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
71%

mark86


leírom még1x! de csak neked! ;)

a tömegnövelőtől nem nő senki gyorsabban,nem instant izom csak fehérje és ch! ha meginnék napi 10et,nem lennék izmosabb csak elhíznék a ch tartalma miatt! minden testépítő a szilárd kajától nő ez az alap! hús,rizs,krumpli,hal,tojás,túró,zabpehely,zöldségek!

nem esel össze mivel nem hoz izmot a tápkieg! ha abbahagyod a normális kaját,vagy az edzést leépülsz! ez tény!

2011. máj. 24. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

23:29-vagyok


mark86: ezzel teljesen tisztában vagyok :) én "kiegészítőket" írtam. :) 1 helyen írtam tömegnövelőt "akik nagyon nyomatják a tömegnövelőket"-nél, akkor is a kiegészítőkre gondoltam úgy általában (meg is fordult a fejemben amikor írtam, hogy tuti valaki ki fogja szúrni....:D szemfüles vagy nagyon :P ) de inkább úgy hagytam, mert gondoltam ezek a fogalmak már azért szerintem nem ennyire kategorikusak, és összemosódnak már szinte..ahogy mondtad, hogy a tömegnövelő az csak fehérje+ch..ha megnézzük a tömegnövelőket, akkor túlnyomó többségben már nem csak fehérjét meg ch-t tartalmaznak, hanem olyan további kiegészítőket is amiktől gyorsabban lehet tömegelni, nőni, regenerálódni stb.

Sok kiegészítőnek a célja a tömeg gyors növelése (igaz, közvetett módon).

:)

amúgy láttad, hogy akadt egy rajongód...? :P :DD

minden jót! :)

2011. máj. 25. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

mark86


láttam! havonta van egy ilyen kérdés,már nincs kedvem leoltani se!

2011. máj. 25. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, hiába írod le hosszabban és fejted ki, ugyan olyan baromságokat írsz, de itt a haverod a 23:29es, menjetek együtt biológia korrepetálásra, mert akkora hülyék vagytok hozzá, hogy az már fáj.
2011. máj. 25. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

gregx: ahogy írtam nem tényként mondtam ezeket a dolgokat, és írtam is, hogy biztos ezzel nem sokan értenek egyet DE én ezt látom, így vettem észre a dolgokat. ennyi. amúgy meg igenis rengeteg különbség van a "házikoszton" edző emberek, meg a kiegészítős izomlegények táplálékbevitele között.

csakegyuser hozzászólását láttam még este de törölve lett, mert túl kedvesen fejezte ki magát, de azt mondta kb, hogy:

"tömegnövelő=fehérje+ch

házikoszt-pörkölt galuskával=fehérje+ch"


és emiatt semmi különbség nincs köztük..csak azért a tömegnövelők többségéhez lehetne tenni még jópár pluszt...kíváncsi lennék egy adag galuskás pörköltben mennyi kreatin mátrix, teljesítményfokozó, ultra és mikroszűréses tejsavófehérje koncentrátum, növénykivonatok stb van..... -.- :D

és még mielőtt megint le lennék támadva...tudom hogy a húsokban is van kreatin...de azért ha meg is tudnál enni annyi húst, hogy annyi kreatint vigyél be vele mint egy adag tömegnövelővel, a minőségük miatt akkor is hatalmas lenne a különbség köztük.

2011. máj. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Nem értem melyik része a baromság, az, hogy elmagyaráztam részletesen, vagy, hogy túl egyértelmű dolgokat kérdezek, amivel mindenki pontosan tisztában van ?
2011. máj. 25. 10:40
 18/24 anonim ***** válasza:

mark86


alapvetően nem vagy te fogyatékos a témához barátom,egyszerűen vannak ilyen felfogású emberek és úgy érzem hogy leírhatnék 50 oldalt akkor se változna a véleményed! nem a mátrixok meg jumanjik miatt nő valaki gyorsabban hanem azért mert edzés után gyors felszívódású fehérjét és ch-t visz be ami annyira alapnak kéne hogy legyen hogy tanítani kéne! na túl van ez már tárgyalva,jó edzést mindenkinek!

2011. máj. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
köszi a türelmet, és a válaszokat : D
2011. máj. 25. 11:27
 20/24 anonim válasza:

Heló mindenki!


Inkább ti vagytok nagyon eltévedve!

Szerintetek a tömegnövelőkhöz a "jumanji" poénból van hozzáadva?

Egy komoly tömegnövelő nagyon sok szempont alapján készül el, és sok tanulmány és tapasztalat áll a hátterében. Minden "alkatrésze" azt a célt szolgálja, hogy hatásosabb-gyorsabb-könnyebb legyen a fejlődés. (Egymás felszívódását teszik gyorsabbá-eredményesebbé stb hadd ne soroljam)

És azt se felejtsétek el, hogy egy fehérje+ch-s tömegnövelő is már nem csak fehérjét+ch-t tartalmaz hanem plusz hozzáadott vitaminokat-ásványi anyagokat-amino savakat is!! És ez mind azt a célt szolgálja, hogy ideálisabb és ezáltal gyorsabb legyen a fejlődés! És a különböző fehérjéknek is különböző biológiai értéke van, és a "házikosztban" is igaz, hogy ugyan úgy fehérje van...csak épp a tömegnövelőkben megtalálható csúcsminőségű (szűrt) fehérjének azért komolyabb a minősége....


Szóval egyáltalán nem mondtak h..lyeséget, hogy a tömegnövelőktől gyorsabban és könnyebben lehet fejlődni!

De azért gratulálok, ügyesen lehurrogtátok őket!


üdv!

egy dietetikus

2011. máj. 25. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!