Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Miért szednek annyian fehérjét...

Miért szednek annyian fehérjét, ch-ot, tömegnövelőt?

Figyelt kérdés
Én szerintem ha valaki kellő kitartással edz, szerencsés alkat, (spec én), - fatertol örököltem elég jó izomzatot, vagyis inkább olyat, ami hajlamos hamarabb fejlődni - akkor idővel eléri azt, hogy kellően izmos legyen. Aput kérdeztem, (ő már nem edz, 42 éves, és még mindig egy ütése is halálos, és még minidg látszik, hogy fiatal korában milyen volt, persze nem olyan szinten, mivel tíz éve befejezte) Ő azt mondta, hogy soha semmi ilyen tömegnövelőt, fehérjét meg semmi ilyen dobozos akármit nem vett, hanem nagyon nagyon sokat evett, és egyre nagyobb volt az étvágya. Ő nem szálkás volt, hanem mellizom teljesen látszott, meg egy W háta volt. Most, akiket kérdezek, sokan be se vallják, csak utána kapok fülest róla, hogy kreatin, meg kox, meg ilyen 10en vhányezres izomnövelő cuccok.. miert nem bírnak keményen edzeni és kajálni? Az nem jobb? Szerintem sokkal naturalisztikusabb, EGy spanom abbahagyta ezt a fehérjés cucost meg ilyenek, szépen visszaesett az izom.. mivel gondolom nem tartotta a szintet, ha fehérje nincs, kajába potolnia kellett volna..
2011. máj. 24. 18:37
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

mark86


imádom a dietetikusokat! extra okosak!

nem ez az egésznek a lényege,hanem az,hogy nem doppingszerek és kiegészítik a napi kaját! nyilván nem hasonló a "hatásuk" a tökfőzelékhez,de azt megnézném hogy valaki vesz egy 6kilós tömegnövelőt és ha az étkezésre nem figyel akkor lesz is rajta egy deka izom! mert ez kizárt!

inkább szólj a kollégáidnak hogy ne adják a nevüket egészségromboló,totális leépülést elősegítő trendi diétákhoz...

2011. máj. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Dietetikus idióta, akkor számoljunk kicsit.

Kb. mi mennyit számít: kaja 60% edzés 20% pihenés 20%.

Napi 6 kajálás, az egy héten összesen 42, egyszerűség kedvéért számoljunk 40el. Heti 4 edzés, az 4 edzés utáni turmix, mivel csak akkor van előnye a táplálék kiegészítőnek. Számoljunk úgy, hogy baromi hatékony a táplálékkiegészítő és 75%al jobb mint a szilárd kaja. Tehát 60% 10%ában 75%al hatékonyabb. 4,5%al hatékonyabb vagy, mint tápkieg nélkül.

Ennyit számít a tápkieg te nyomorék, ami persze pont elég, de ha csak napi 1szer szart kajálsz, már többet buktál, tehát senki nem a tápkiegtől fog jobban fejlődni.

2011. máj. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Dietetkius, egy überfontos kérdés!

Miből vonják ki a tömegnövelőkben megtalálható amino savakat?:D

2011. máj. 25. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim válasza:

Üdv!

Megkérnék mindenkit, hogy ne olyan dolgokba kössenek bele, amiket nem is mondtam! Gondoltam nem szájbarágósan kell fogalmaznom, épp ez okból kifolyólag nem hangsúlyoztam, hogy a normális étrendet mindenképp be kell tartani, az az alap. És természetesen mindenképp vannak elengedhetetlen dolgok a fejlődéshez, de vannak olyanok is, amik nagy mértékben pozitívan befolyásolják a regenerálódás és a fejlődés sebességét. (Amúgy a tömegnövelők dobozán sincs már szájba rágva, hogy ez a termék csak akkor használ, ha az étrended rendben van..vagy hogy a teljesítmény fokozótól nem leszel ám jobb erőben, ha nem edzel mellette...de akkor mostantól hangsúlyozom)Szóval a kérdéseitek/támadásaitok nagy részét szerintem máris letudhatjuk, mert megalapozatlanok.

Azt azért szeretném megemlíteni, hogy különböző kiegészítők (amik megtalálhatóak sok tömegnövelőben is) nem is gondolnátok, hogy milyen hosszútávú folyamatokat, folyamatok láncolatát indítja be a szervezetben. (akár már pár hét szedés után is) Szóval ha lehet így fogalmazni, akkor azt mondanám, hogy vannak olyan dolgok amik "nem csak akkor hatnak" amikor elfogyasztják őket, hanem hosszútávon is befolyásolhatják az izomsejtek fejlődését.(gyengébbek kedvéért hozzáteszem, hogy korrekt étrend mellett)

De ha ennyire úgy gondoljátok, hogy igazatok van, és semmilyen pluszt, és segítséget nem nyújtanak a tömegnövelőkbe kevert, vagy külön kapható kiegészítők, teljesítmény fokozók, kivonatok, (gyengébbek kedvéért hozzáteszem, hogy korrekt étrend mellett) akkor fogjatok össze...szépen, ügyesen...és pereljétek be a gyártókat, hogy hazudnak..lehet hivatkozni arra, amikor leírják, hogy a termék használatától milyen előnyös hatásokra számítsál..


Biztos hogy nektek van igazatok, és az összes gyártó is téved, meg hazudik. És valószínű én sem értek a dologhoz, és az élelmiszer biológusként, és dietetikusként eltöltött, összesen 17 aktív szakmai évem is mind időpocsékolás volt.

Végleg elköszönök, mert ahogy az egyik hozzászóló is már helyesen megállapította túl van tárgyalva az egész, és ha még 50 oldalon keresztül boncolnánk a témát, akkor sem változna meg egyesek véleménye.

Minden jót kívánok mindenkinek!

Üdv

2011. máj. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!