Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Kreatin monohidráttól helytele...

Kreatin monohidráttól helytelen étkezés mellett tényleg bevizesedhet a bőröm? (egy oldalon olvastam)

Figyelt kérdés
Vettem monohidrátot, gondolván hogy próba szerencse, többeknek segített nem kimondott testépítő étrend mellett is,hátha nekem is bejön. Lehet inkább fehérjét kellett volna vennem, mert az fontosabb, de azt is csak edzések után tudnám inni, mert diák vagyok így se maradt kb. semmi pénzem, rendszeresen nem tudok nagyon semmit se szedni sajnos. Viszont olvastam egyik oldalon, hogy a bőr alatti vizesedés, túlzott kreatin szedés mellett, vagy helytelen táplálkozás esetén fordulhat elő... Akkor én most , ha már megvettem, beszedjem a kúrát? Nem baj ha nem lesz pozitív hatása esetleg, csak negatív ne legyen. Szóval ha esetleg a bőröm alatt vizesedés megy végbe, az is elfog tűnni, a szedés után? Igazából erre lennék kíváncsi, mert ugye az nem normális ha a bőr alatt tapasztal az ember vizesedést. Amúgy rendszeresen étkezem 2-3 óránként, zsíros dolgokat kerülöm, de mivel szüleimmel élek, annyira nem válogathatok.
2011. máj. 27. 18:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Felesleges volt ilyen körülmények között a kreatin. Bevizesedni nem a kreatintól fogsz, hanem a szar kajától zsírosodni, a kreatin nem fecskendez a bőröd alá vizet, így nem vizesedsz tőle, ez egy barom hülyegyerekdstrandgyúrósmítosz
2011. máj. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kössz a választ! Én is úgy tudom , hogy nem vizesít, baromság tényleg, de kimásolom a szöveget az oldalról ide: A kreatin az fontos sejten belüli üzemanyag, ezenkívül a sejtfal ozmotikus tulajdonságát változtatja meg, ami azt jelenti, hogy a sejtbe több víz jut be (ami a sejt méretét növeli) de a lényeg, hogy ezáltal több tápanyag is! A köz által használt formában a kifejezés hogy a "kreatin vizesít" egyszerű hülyeség. A kreatinfelhasználók bőr alatti vizesedése a rossz táplálkozásra, és a kreatin túladagolására vezethető vissza. //// szóval itt is hülyeségnek tartják persze, de még is azt írják hogy előfordulhat a leírt két esetben
2011. máj. 27. 18:55
 3/8 A kérdező kommentje:
Jöhetnek még válaszok ! Köszi előre is :)
2011. máj. 27. 18:58
 4/8 TOMAtm ***** válasza:
a kreatin vizesít.megköti a vizet,sejtszinten.attól 'hízol' 6-8(van aki 10-12)kilót a kreatin kúra alatt,de annak a java lemegy a kúra után.
2011. máj. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 clint ***** válasza:
Nekem sajna sosem hozott ennyit a kreatin. Olvastam egy olyan kutatást, hogy elvileg az izomméretbe bele sem szól csak az erőbe valamelyest. Az izomnövekedés pedig placebo miatt van.. ki tudja.
2011. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi az igazság már. Majd kiderül milyen hatással van rám :d Amúgy azt szokták mondani, hogyha az erő növekszik, az izomnövekedéssel párosul, viszont tényleg elmúlhat a hatása könnyen, vagy legalább is valamennyi része a megszerzett erőnek elvészhet... majd kiváncsi vagyok nállam testépítő kaja nélkül , de viszont rendszeres gyakori táplálkozással mennyit segít, vagy épp a monohidrát nincs is hatással rám, hanem az összetettebb kreatinok. ki tudja....
2011. máj. 27. 22:16
 7/8 anonim válasza:
ha vége a kúrának mindenképp megérzed a hiányát, viszont ha megfelelő étrend mellett szeded akkor ez minimális lesz
2011. máj. 28. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Csak, hogy tiszta legyen. Mondják, hogy a kreatin vizet "vonz" az izmokba. A vízzel együtt, ha normális étrended van, megfelelő tápanyag jut az izmaidba amit simán előnyödre fordíthatsz izomépítés szempontjából. A kúra után nyilván visszább fogsz esni, mert elkezded ledolgozni magadrol a vizet, de ha jó volt a kajád, akkor nem fogsz kisebb izomtomeggel rendelkezni, mint ami előtt elkezdted. Hogy szedj-e kreatint? Szíved joga, hogy mire költöd el a pénzed. Én viszont egy normális étrend + vitaminok és nyomelemek + igény szerint tejsavó/marha fehérje kombóban hiszek. Ha ezek nincsenek meg, majdhogynem felesleges kreatinban utaznod. Ja meg persze a szabályosan végrehajtott gyakorlatok. Üdv.
2018. szept. 19. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!