Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ezek szerint nekem az otthoni...

Ezek szerint nekem az otthoni torna hatásosabb mint a konditerem?

Figyelt kérdés

19 éves lány vagyok, két hónapig jártam kondiba erősödés céljából. (kb 40percet) egy héten 3x voltam, de összesen 2x vagy 3x éreztem egy kis izomlázat. (a konditerem nem túl felszerelt, úgyhogy nem is tudtam mindig csak egy testrészre koncentrálni)

most 2 hete már nem tudok kondiba járni, úgyhogy itthon tornázok. általban húszperceket, netről szedtem le edzésterveket, gyakorlatsorokat. Sokkal jobban elfáradok, és most is már 2 napja eléggé izomlázam van a combomban (persze azért nem annyira veszélyes csak érzem hogy csináltam valamit.

ez mos akkor jó jel? ezekszerint hatásosabb így mintha a kondiba járnék?


2011. jún. 15. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Az izomláz nem annak a jele, hogy jól dolgoztál, hanem mikrósérülések keletkeznek az izomzaton. Ha valamilyen mozgásformát jó ideig (vagy még soha) nem csináltál nincs hozzászokva az izom. Konditerembe milyen erősítést végeztél és az otthoni tornagyakorlatok címszó alatt, mert ez elég sovány információ.
2011. jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

konditeremben bicikliztem futottam, gépen lábemelőztem lehúzás csigán, taposógép, csípőforgató, haspad. kb ennyi.

otthon kissúlyzókkal dolgoztam, kitörések, guggolások, stb, de kb 20 percig csak egy adott testterületre mozgok pl. láb/hát/karok

2011. jún. 15. 16:54
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha erősödés a célod (lányként gondolom nem testépítő akarsz lenni) akkor nézz utána a fegyencedzésnek (le lehet tölteni nekem) + intervallumos futás szabad levegőn + amit eddig csináltál otthon az sem fog megártani, de tarts pihenőnapot heti max 3-4 edzés eleinte inkább 3.
2011. jún. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
nekem=netten keresési javaslat: fegyencedzés torrent (Bocs, hogy hülyének nézlek de kezd sok lenni az olyan emberke itt aki nem látott még google-t)
2011. jún. 15. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ez nem a konditerem hibája.

Azok alapján amit leírtál a konditermi edzésed egy alibi,otthon meg rendesen edzettél pl guggolás,kitörés.

Olyan konditermet meg nem láttam még,ahol nincs guggoló állvány.

2011. jún. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi. már egyszer letöltöttem egy ilyen fegyencedzés könyvet de még bele sem néztem, úgyhogy majd most.:)


abban a konditeremben nincs guggoló állvány. legalábbis a női részlegben nincs, ott csak tényleg néhány gép van, a férfi részleg meg mindig teli van.

2011. jún. 16. 08:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!