Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Ha 6km/h sebességgel gyorsgyal...

Ha 6km/h sebességgel gyorsgyaloglok az hatásos zsírégetés szempontjából? Vagy inkább kb. ezzel a sebességgel kocogni, vagy futni?

Figyelt kérdés

Van egy futógépem,csak az a gond hogy kb 7-8km/h feletti sebesség után már iszonyat hangos,így futni csak akkor tudok rajta mikor nem zavar itthon senkit.

Szóval az is hatásos ha "csak"gyorsan gyaloglok rajta egy kis emelkedőn?


2011. okt. 20. 13:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze hogy hatásos. Ha valaki egyáltalán nem sportolt semmit életébe és kövér annak először a hosszú sétát ajánlják. Szóval simán csinálhatod így.
2011. okt. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6 km/h sebességű gyaloglás emelkedőn tökéletes zsírégetésre. Én inkább kimennék a természetbe/utcára.
2011. okt. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Eddig elliptikus trénereztem,majdnem napi szinten de azt kicsit meguntam ezért újjítottam be a futópadot.

Szabadba nem igazán megoldható hogy fussak,mivel csak este tudnék és hát...sok errefelé a nem a nyári napon barnult ember.Nem biztonságos...

2011. okt. 20. 14:38
 4/8 anonim ***** válasza:

azért léteznek tanulmányok, amik az intervallumos kemény edzésről bebizonyították, hogy összességében jóval több energiát használ el, mint az aerob edzések. csak ugye bírni kell, és nem lehet ilyennel kezdeni.

de ha eddig is edzettél, és edzéssel az energiaégetés a célod, és amúgy is tisztában vagy vele, hogy az utcák nem biztonságosak, akkor ajánlott lehet harcművészetet gyakorolni. ez egyben zavaróan kimerítő, és ideális esetben pont az emberek ellen készülhetsz fel gyakorlás közben.

2011. okt. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 legion ***** válasza:
Nem kell ide futógép.Évezredeken keresztül megvoltak nélküle az emberek.menj ki egy félreeső helyre,vagy futópályára(az az igazi),és érzéssel,fokozatosan növelve a sebességedet,fuss.Ahogy fogysz,úgy válik könnyebbé a futás,és remélhetőleg nem csak a fogyásig csinálod,hanem utána is,állóképességért....
2014. júl. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Becixxx ***** válasza:
6km/h az már bőven futás. Ki lehet próbálni...
2015. márc. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 legion ***** válasza:
6 km/h bizony nem futas,nekem volt 8 kmem 34 12 alatt,az volt a rekordom.6 km csak egy eros seta 60 perc alatt,es akinek ez etos,mar futasnak erzi,az bizony eleg gyenge allokepesseggel bir...
2015. ápr. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
helyben futás, esetleg térdemeléssel.
2017. aug. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!